Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vállalatok, amelyek kamu...

Vállalatok, amelyek kamu cégeket alapítva másokat megtévesztenek. Nem illegális ez?

Figyelt kérdés

Felvettek egy céghez, ami marketing menedzseléssel és honlapokkal foglalkozik. Nem tudom megszámolni hány cégnevet hallottam a pár hónap alatt, aminek kiadja magát a vállalat,

hogy támogatókat és reklámozókat szedjen össze a valós cégnek. Közvetítőnek, ügynökségnek adja ki magát a fiktívekkel, az eredeti cég pedig a "nagy halként" van beállítva, hogy ráharapjanak az emberkék. Van valami törvény, ami tiltja ezeket vagy simán megtehetik ezt?

Számomra iszonyatosan gáz, főleg hogy nekem kell leemaileznem ezeket...



2019. márc. 28. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
És ez miért zavar téged? Mindenki jól jár
2019. márc. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tiltja. Sok helyen van ez vagy hasonló.


Volt egy hely, ahol nem a cég nevét írták be hirdetésnél, hanem a kis cégét, amit támogatott. Találtam is a GYIK-n egy évekkel később kitett egy erről szóló kérdést a GYIK-n.


Nos, ha kiírták volna, hogy kik ők, tutira NULLA jelentkező vesz részt az interjún. Így pedig a szemfülesek nem mentek el (akik pl vagy a közelben laktak vagy leguglizták a címet, hogy hova tartozik) ; mások kimentek oda és ott tudták meg, hogy pontosan hol vannak.


Velem is megesett; útvonaltervezőben csak azt néztem, hogy kell odamenni. Amikor rájöttem, hol vagyok, gondoltam, bemegyek az interjúra, mit veszíthetek (egy szobába bezsúfoltak minket és a férfi előadást tartott, majd mindenki fel volt véve).

2019. márc. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!