Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki melyik munkahelyet választa...

Ki melyik munkahelyet választaná ebben a szituban?

Figyelt kérdés

Tehát 30 éves vagyok. Autóm van, de most szeretnék újítani, de a pénzem teljesen még nincs meg rá. Albérletben lakom egyedül

Most egy multinál dolgozom 3 műszakban. Sokat kell dolgozni, stresszes és fárasztó. Már több mint 5 éve ott vagyok. Mostanra azt kell hogy mondjam hogy utálom, frusztrál az egész munkahely. A fizetést leszámítva nem sok jó dolog van benne. Talán az hogy biztos és már megszoktam. Csak hogy pontosan lásd hogy mi a dilemmám havi kb 280.000 ft-ot keresek. Mivel nincs diplomám és ez a keleti régió viszonylag jónak gondolom.


Akadt most egy másik munka is. Egy műszak, 8-fél 5-ig. Egy kis magyar cég. A munka jó lenne, izgalmas, változatos... Fiatal társaság, mindenki nagyon kedves... Tehát mondhatni álom munka. Viszont a fizetés kb nettó 200.000-220.000 ft


Így éppen csak hogy fent tudnám tartani az albérletet. Keveset tudnék félretenni... Viszont több időm és energiám lenne magamra. Jobb lenne a hangulatom is. Új kihívások... Ám anyagilag nehezebb lenne.


Ti voltatok már hasonló helyzetben? Ha igen mit döntöttetek? Szerintetek mi lenne nekem a jó döntés?


Köszönöm szépen a tanácsokat előre is!



2019. márc. 29. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Elég nehéz kérdés és a fizud tényleg jó.


Fusi munka? Túlóra? Másodállás? Ilyesmik játszanának az új helyen? Ha tudsz a több idő miatt extra pénzt összeszedni, akkor akár jó is lehet a váltás.


A fizu biztos nem megy néhány hónap után feljebb az új helyen? Biztos, hogy annyira jó hely lenne, vagy csak messziről néz ki annak, de amúgy homályba vész a valódi arculat? (mennyire biztos forrásból/honnan tudod, hogy tényleg olyan jó lenne a munka meg a kollégák?)


Ha ezeket a kérdéseket megválaszolva még jobban elbizonytalanodsz, akkor lehet inkább hagyni kéne és várni/keresni másik jó lehetőséget.


Ahol most vagy, onnan mindenképp válts viszont, egy éven belül max. Különben csúnyán ki fogsz égni.


Viszont a pénz nagy úr. A megélhetésed szempontjából mérlegelj a leginkább, az az elsődleges.


Sok sikert, bárhogy is dönts! :)

2019. márc. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én lépnék. A pénz nem minden és a 3 múszak után felüdülés lesz az új munkahelyed. Ha meg spórolni akarsz, akkor költözz össze valakivel albiban, úgy egy csomó pénzed megmarad.
2019. márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kipróbálnám az újat. Eleinte a kevesebb teher segítene fellélegezni, összeszedni magam, aztán újult erővel nekifognék a kemény munkának, és csinálnék nagyobb forgalmat a cégnek, amiből kijönne a nagyobb fizu is. De te tudod, hogy mennyire vagy elszánt.
2019. márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
1 műszak az halál. Minden egyes nap hajnalban kell kelni, s ha bármi elintézni valód van (orvos, bank, akármi), minden egyes alkalommal szabadságot kell kivenni. Minden délután hulla fáradt s levert vagy a hajnali keléstől, és csak ez megy hétről hétre.
2019. márc. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én tanulnék vmit a munka mellett, hogy belátható időn belül ne csak e két, általad vázolt alternatívából választhassak.
2019. márc. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én váltanék. Oké, korán kell kelni, de lesz egy normális napirended.
2019. márc. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

4#

Most délelőttös héten 4:30-kor kell kelni hogy 6-ra ott legyek, az a korán. Nem a mondjuk 6:30-as ébredés, hogy 8-ra bent legyek.

2019. márc. 30. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!