Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon elrontottam, ha 19...

Nagyon elrontottam, ha 19 évesen rájöttem, hogy szakmát tévesztettem?

Figyelt kérdés
Nem tudom jó kategória-e. Fodrászként dolgozom, azt tanultam és több mint fél éves tapasztalatom van benne. Rájöttem hogy ez a szakma nekem csak hobbiként menne mert vagy annyit dolgozok hogy megdöglök és akkor jó fizetésem van, viszont nem élvezem, vagy csinálom élvezettel úgy és annyit, hogy ne fáradjak bele, akkor viszont nem nyerek pénzügyileg semmit. Most nagyon szarul érzem magam, nem tudom merre tovább. Egyetemre még nincs elég pénzem, valami tovàbbképzésre esetleg, de azt sem tudom mi merre hány méter mert jelenleg csak félek az első munkahelyemről továbblépni a teljes ismeretlenbe

2019. ápr. 1. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Először azt kellene eldöntened hogy mi az amit szeretnél csinálni. Addig hiába kapkodsz mert az úgy se lesz jó. Amikor tudod hogy mi lenne az, akkor arra felé szét nézni és keresni a lehetőségeket.

De elmondom neked hogy minden munka egy idő után borzasztó unalmas és fárasztó tud lenni.

2019. ápr. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, nyilván ezzel is voltak bajok (nekem a sok emberrel volt bajom legelőször. Lelkileg kimerített) de itt az zavar hogy nem, vagy csak nagyon nehezen tudnék érvényesülni, pláne ebben a vársoban ahol vagyok. De, mint írtam máshol sem jobb a helyzet. Abban igazad van, hogy addig nem érdemes bármit is kezdeni, míg nem tudom hova mennék
2019. ápr. 1. 09:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 24 évesen váltottam (1999-ben) újságíróból programozóra és 2004 elejéig iszonyú küszködés volt, aztán 2005 végén lett havi egymilliós állás aztán nem volt megállás. Az nekem valahol vicces, hogy 19 évesen úgy érzed hogy nagyon elrontottad... fiatal vagy nagyon, előtted az élet.
2019. ápr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem vettek fel egyetemre elsőre, csak másodjára. Így 20 évesen kezdtem el, még mindig tanulok. Szóval nagyon nem vagy elkésve, találd ki mit akarsz és lépjél!

Sok sikert!

23L

2019. ápr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A továbbképzés de föleg valamilyen egyetem sem segit rajtad ha nem tudod eldönteni mivel szeretnél foglalkozni.
2019. ápr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vree ***** válasza:
Pontosan ezt kell most tenned, lépned az ismeretlenbe. Jelenleg még fogalmad sincs, hogy milyen lehetőségek léteznek egyáltalán. Menj a jó lehetőségek után, próbáld ki, és majd ezáltal alakul az elképzelésed, hogy mit is élvezel és milyen lehetőséget ad a világ. Nagyon jó az, hogy van már egy szakmád, amivel fenntarthatod magad, miközben keresgélsz, amihez visszatérhetsz, ha becsődöl valami vállalkozás. Az embernek legyen vészterve. Nagy vállalkozók mind így csinálták. Legyen egy terved legrosszabb esetre, de ne arra alapozz, hanem merj előretörni.
2019. ápr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1-esnek üzenem, hogy megette a fene, ha minden munka nagyon unalmas tud lenni egy idő után. Én például 40 éves voltam, amikor rátaláltam a mostani szakmámra, akkor munkanélküliként tanultam ki egy szakmát, és tíz éve imádom csinálni. Segítségül küldöm:

[link]

2019. ápr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még segítségként:

[link]


[link]

2019. ápr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 36 évesen váltottam szakmát, mert addigra lett pénzem kitanulni. Szerintem te még bőven időben vagy. Nem rontottad el. Hol várható el egy tizenévestől, hogy egy életre válasszon szakmát?
2019. ápr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!