Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan hozhatnám ki a legtöbbe...

Hogyan hozhatnám ki a legtöbbet ebből a munkatársi kapcsolatból, ha kölcsönösen nem vagyunk szimpatikusak egymásnak?

Figyelt kérdés

Óvodában dolgozok, külsős segítőként, hetente 2x találkozunk (illetve van, hogy vele össze sem futok). Később került az oviba nint én, viszont idősebb nálam. Végzettségben felette vagyok. Én elejétől kezdve kedvesen álltam hozzá, bemutatkoztam, persze ő is visszamosolygott, sziaszia, aztán jönnek sorba a "meglepetések": az igazgatónőtől azt hallom vissza, hogy én nem is jártam bent ennek az óvónőnek a csoportjában (közben voltam, de azt mondta egyenlőre még ismerkedik, szól, ha segítség kell). Aztán zokon veszi kb. ha bemegyek hozzájuk, pedig ez a munkaköröm egy fő része (nem ellenőrzés!), hanem a gyerekekkel és a szülőkkel foglalkozok (ennek kapcsán egyszer elcsíptem egy beszélgetést, amikor számon kérte a másik óvónőt (a párját), hogy mit kerestem én ott náluk. Aztán, most kapott egy feladatot, ami nem éppen fontossá teszi őt, de fixen nála futnak össze a szálak (jelenléti ívek, szabadságok kiírása). Na azóta még nagyobb hangja van, úgy viselkedik, mintha ő lenne ott a valaki. Számonkérő, mindent jobban tud (még azt is megkérdőjelezte, amit az igazgatónk mondott nekem, velem kapcsolatban és én közvetítettem felé - csak azért, hogy ne nekem legyen igazam).

Közben persze, amikor beszélünk nagy mosoly, cinkos egyetértés.

Ma az verte ki a biztosítékot, hogy elkezdett becsmérelni egy kislányt, azért mert magasabb (!?!?) mint a csoporttársai (életkor ugyanannyi), és hogy eeeeez kiscsopprtos? Hát mi a fr.anc, hogy mondhat ilyet egy óvónő? Szülőként is felháborít, hogy majd talán ezen múlik, hogy áll ahhoz a szerencsétlen gyerekhez?

Egyre kevésbé szimpatikus ezzel a viselkedéssel, tehát barátok tutira nem leszünk, de a közös munka miatt próbálnék és kell is vele munkatársilag együttműködni.

Igazából a piszkálódásait szeretném csak elkerülni, meg valahogy kinézem belőle, hogy ha alkalma nyílna rá, akkor alámásna. (De amúgy a párján is most már látok bunkó-jeleket (ők egyébként régi jó ismerősei egymásnak) pl. ez is ma volt, hogy egy különleges bánásmódot igénylő gyerek kabátot és sapkát akart felvenni -mivel neki ez ad biztonságot- erre bedühödött, hogy de meleg van akkor föjél meg és csunyán írom, de rábszta a sapkát. Meg sem probálta szépen kedvesen rábeszélni, h vegye le. Szegény kisgyerek persze totál kiakadt és sírt, alig tudtam megvigasztalni. Jó hogy ezt szülő nem látta mert azonnal ment volna az igazgatóhoz szerintem.) És kicsi unokája ban mindkettőnek. Velük is így bánnak? Hogy lehetnek ennyire érzéketlenek?

Szóval, visszatérve az eredeti kérdésre, szerintetek mit tehetnék az ügy érdekében? Vagy úgy am block?

Előre is köszi a tanácsokat!


2019. ápr. 1. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt tudod tenni, hogy végzed a munkádat, kínosan ügyelve arra, hogy ne hibázz, mert arra azonnal ugrani fog. Ha nem vagy a felettese, a gyerekekkel való bánásmódjába elvileg nem szólhatsz bele. Komoly hiány van óvónőből, ezért nem kerülnek eltávolításra az alkalmatlan emberek.
2019. ápr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A jó munkatársi viszony kezdete, hogy napszaknak megfelelően üdvözlitek egymást. ...és hogy ne romoljon tovább, itt érdemes be is fejezni a diskurálást.
2019. ápr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vree ***** válasza:
Sajnos nem tudok gyógyírt arra, hogy hogyan lehet olyan kollégával dolgozni, ahol különböznek az állás pontj azon túl, hogy legyél kitartóbb és nyugodtabb, mint ő. Akkor ő pár éven belül elmegy, ha nem bír veled együtt lenni, te meg veteránként nagyobb presztízzsel maradsz. Csináld töretlenül, ami szerinted helyes, és majd az idő megoldja. Úgyis jön majd balami változás, új munkakör, új kolléga, magánéleti változás, ami új helyzetet teremt. Te arra ügyelj, hogy az álláspontod legyen világos és megkerülhetetlen, aztán majd eldől, hogy kinek adnak idővel igazat.
2019. ápr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek! Igyekszek kitartani akkor, megadhatom a tanácsaitokat. Az idősebbek közé tartozik, úgyhogy remélem hamar leköszön.
2019. ápr. 1. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!