Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire ciki ha nem megyek...

Mennyire ciki ha nem megyek nyaralni sehova? Szabadság miatt kérdezem.

Figyelt kérdés

A munkatársaim mind 40-50 éves emberek, családdal gyerekekkel. Hallom, hogy külföldi több százezres nyaralásokat szerveznek.

Én pályakezdő vagyok. Fél éve dolgozok még csak. Nem is magas a fizetésem, így arra gondoltam, hogy ebben az évben nem költök ilyen dolgokra, hiszen ezer más dolog fontosabb lenne. Pl hogy külön tudjak költözni, tudjak kocsit venni stb.Hiszen egy drága nyaralás teljesen lenullázna megint. Viszont előre félek a nyártól, mert szerintem egyedül én fogok szinte végig dolgozni, aztán ha megkérdezik hova megyek nyaralni, nem fogok tudni semmit mondani. Tudom nem tartozik senkire, de általános dolgokról szoktunk beszélgetni.

24N


2019. ápr. 3. 13:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ciki. Én is csináltam ilyet, hogy inkább félretettem több pénzt, nyaralás helyett. Akkor az adott cél fontosabb volt, mint a nyaralás. Olyan is volt, hogy nem volt kivel nyaralni menni. Túléltem :)

Szerintem egy csomó ember eleve nem is megy nyaralni, anyagi okok miatt.

Attól még érezheted jól magad, nyáron van sok program, rendezvény, stb.

2019. ápr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem ciki. Mindenki azzal tölti a szabadidejét, amivel szeretné.Ismerőseid is megérdemlik, hogy elmenjenek melegebb éghajlatra... :)
2019. ápr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Utazz el 3 napra (2 éjszaka) a Mátrába egy olcsó panzióba.

Sétálj sokat az erdőben, töltődik fel, mindennel együtt max 30bol kijön az egész.

2019. ápr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, a statisztikák szerint magyar családok tízezrei nem engedhetik meg maguknak a nyaralást.

Nyugodtan mondd, ha szóba kerül, hogy idén nem tervezel nyaralást. Attól függően, milyen viszonyban vagy az illetővel vagy megindoklod, vagy nem. A különköltözésre gyűjtesz / kocsit szeetnél / a szüleidnek kell segítened a lakásfelújításban/ vagy bármi más. Vagy egyszerúűen csak annyit mondasz, hogy nem, és udvariasan visszakérdezel, hogy ők milyen nyaralást terveznek.

2019. ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
83%
Inkább örülj neki, hogy ilyen helyen dolgozol! Másutt a fordítottja van, egy külföldi nyaralással feszültséget kelthetsz, ki is utálhatnak miatta.
2019. ápr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Annyira kedvesek vagytok, köszönöm a válaszokat!

Persze lesznek kisebb programjaim a barátaimmal, családdal, esetleg egy hosszú hétvégés kikapcsolódás, de hosszabb, drága utat nem engedhetek meg magamnak jelenleg. Örülök így is, hogy van saját bevételem, aztán gyűjtögethetek.


#3: Szuper ötlet, köszönöm :)

2019. ápr. 3. 14:10
 7/26 anonim ***** válasza:
85%
semennyire sem ciki. Egyszerűen elmondod, hogy az idén nem tudsz elmenni nyaralni. Ha még kérdezgetnek, válaszolgatsz, oszt olyan sokat a semmiről nem lehet beszélni
2019. ápr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha jót akarsz magadnak, legalább egy hosszúhétvégét próbálj kiszakítani. Nagyon el lehet fáradni, ha egy teljes éven át megszakítás nélkül dolgozol.

Nem kell nagy költségre gondolni. Csütörtök délután elvonatozol a legközelebbi erdős kirándulóhelyig, kiveszel egy szobát egy turistaszállóban, de ha van egy kis sátrad, vagy kölcsönkérsz egyet, akkor egy kempinget is választhatsz, két és fél napot kirándulsz, és vasárnap estére otthon vagy. Ennyi időt otthonról csomagolt hideg élelemmel is ki lehet bírni, de ha veszel két melegétel konzervet, amit a kemping közös konyhájában meg tudsz melegíteni, akkor egy-egy kiadós főétkezésed is lesz.

Talán hangulatosabb, ha egy barátnővel/baráttal együtt mentek.

2019. ápr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

#8: Persze, fogok kivenni szabit, és szeretnék menni valamerre kikapcsolódni néhány napra. Köszönöm neked is a tippet. Valami ilyesmit tervezek :)

Nem dolgozni akarok egész nyáron, csak hallom másnál mi a színvonal, aztán kicsit szégyelltem magam.

2019. ápr. 3. 14:16
 10/26 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Nem csak drága lehetőségek vannak. Én pl. A Tisza tóra megyek majd. Egyik kedvenc helyem. Csónakos túra is van, az is baromi érdekes, hódvárak, madár fészek hegyek.
2019. ápr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!