Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nincsenek a munkahelyeke...

Miért nincsenek a munkahelyeken különféle meetingek, amelyeken a fő téma az lenne, hogy a mobbingot hogyan kellene megelőzni, illetve ha kialakul ilyen, akkor hogyan kellene megszüntetni?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 3. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Vezesd fel az ötleted a vezetőségnek, fogalmazd meg, miért látod szükségét, esetleg készítsd el vázlat pontokban, hogy miről szólna a meeting.


Hogy miért nincs? Mert a munkahelyen az első, hogy a munka el legyen végezve.

2019. ápr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A főnöknek/munkáltatónak kell jelezni, és ha ő nem tud ennek véhet vetni, akkor külső szakembert kell felkérni mobbingal kapcsolatos tréning tartására. Ezen a tréningen az összes alkalmazottnak részt kell vennie, akkor van értelme.
2019. ápr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
*véget vetni
2019. ápr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. ápr. 3. 20:18
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem meeting kell a mobbingról, hanem fel kell mondani, ha téged támadnak.
2019. ápr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez már nagyon off, de osztom az utolsó véleményét; a training, meetingeket, előadásokat ilyen téren amúgy nagyon nem is szokták komolyan venni.


Pl tegyük fel, bemegy hozzátok egy orvos és tart egy előadást, hogy káros a dohányzás? Hány ember dönti el a hatására, hogy akkor ő rögvest leszokik?


Ugyanez lenne amúgy itt is. Mindenki végig üli a traininge-t, mert kötelező, de nem lenne változás. Sajnos.

2019. ápr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Meneküljön az, aki okozza mondjuk. Szerintem mindenhol lehetne ilyen tartva, amin a dolgozóktól kezdve, a vezetőkig mindenki részt venne. Hisz mindannyian egy csónakban evezünk...
2019. ápr. 3. 20:38
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó kérdés:).

Vannak helyek, ahol vannak szupervíziók, de bent van a főnök is;

Vannak helyek, ahol sumák módon csinálják az ilyet az emberek, pl.: ahol nincs a főnök az irodában, ott művelik ezt, ahol meg ott van, ott nem merik.

Sokan nem mernek megszólalni, felszólalni, ami a társadalom hozzáállását is mutatja a dolgokhoz.

2019. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek dolgozni mennek be, a munkaadó pazarlásnak fogja tartani az ilyeneket, ha meg munkaidőn kívül akarná benntartani az embereket akkor fellázadnának, legalábbis nálunk. Amúgy nyugodtan használj magyar kifejezéseket. Azonkívül azt is feltételezni szokták, hogy a munkavállalók nem szellemi fogyatékosok (tehát nincs mobbing), ami sajnos nem igaz.
2019. ápr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Meneküljön az, aki okozza mondjuk."

Így igaz. Nagyon jól fizető, a lakóhelyemhez közel levő multit hagytam ott, mert szemétkedett két kolleganő (és becsatlakozott hozzájuk a céges rendszergazda is). Én mentem el, pedig a gyakorlatom, végzettségem maximálisan megvolt hozzá. (Akkor, 2002-ben még nem volt ez így kimondva, hogy "mobbing", de utólag tudom, hogy az volt.)

Igen, miért az menjen el, akivel szemétkednek, ez jó kérdés.

2019. ápr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!