Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg ennyire esélytelen,...

Tényleg ennyire esélytelen, hogy elhelyezkedjek?

Figyelt kérdés

Szegeden élek, 25 éves férfi vagyok.


Érettségim, CAD-CAM Informatikus OKJ-s bizonyítványom van, erős Angol, közepes Német nyelvtudással.



A szakmámban eleinte szerettem volna, viszont mostmár nem szeretnék dolgozni.

Terveim közt van, hogy miután a fenti két nyelvet rendesen megtanultam, további nyelveket tanuljak.


Rengeteg pozíciót megpályáztam, de a legtöbbről vissza sem jeleznek, ahova behívnak, ott nem akarják megvárni, hogy betanuljak.


Jelentkeztem multikhoz is, de az a tapasztalatom, hogy hiába van meghírdetve a pozíció, úgyis a protekciósokat veszik fel helyettem. Nekem pedig sajnos, nincsenek kapcsolataim.


Szüleimmel élek jelen állás szerint és rendszeresen megkapom, hogy nekem csak a minimálbér jár.


Látom rajtuk, leginkább anyámon, hogy az elsődleges cél nem is az, hogy egy jó munkahelyet találjak magamnak, hanem hogy tudjak már nekik végre pénzt adni.

Ez részben jogos is, hogy elvárja, hogy hazaadjak valamennyit, csak azt nem érti meg, hogy ha én éhbérért mennék el dolgozni, akkor később is tudok itthonról elkerülni.



Lényeg a lényeg, itthon vagyok, gyakorlatilag gyomorgörcsben egésznap és pontosan amiatt, hogy azt hallgatom gyakorlatilag éjjel-nappal, hogy egy hálátlan, ingyenélő vagyok, meg hogy belesz*rok az egészbe (ami nem igaz), már lassan semmi önbizalmam maradt, sem pedig elképzelésem arról, hogy valójában mennyit is érek.



Tehát a kérdésem hozzátok:

1) Tényleg ennyire keveset ér a nyelvismeret?

2) Milyen elképzelést/bérigényt tartotok reálisnak figyelembe azokat, amiket fentebb írtam?

3) Szeretek emberek között lenni, viszont nem bírom a magányt. Milyen pozíciókat volna érdemes LEGINKÁBB megpályáznom, ha NEM a szakmámban kívánok elhelyezkedni?

4) Milyen képzéseket tudnátok ajánlani, amikben esetlegesen érdemes volna elvégezni?



Egyrész köszönöm, hogy elolvastátok ezt a litániát.

Másfelől pedig előre is köszönöm a válaszotok!



2019. ápr. 4. 13:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

már lassan semmi önbizalmam sem maradt*


Hupsz, helyesírási hiba, elnézést. :)

2019. ápr. 4. 13:31
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi a 2 szakmád? Ha nem pontosítasz, nem tudjuk, hogy mit ne írjunk
2019. ápr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
OKJ-s informatikus végzettség, azt írta a kérdező.
2019. ápr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2)


Nincs két szakmám, egy szakmám van, nem írtam, hogy két szakmám van.

CAD-CAM Informatikus OKJ-m van.

2019. ápr. 4. 15:30
 5/11 anonim ***** válasza:
Mikor irodai közmunkában dolgoztam, az egyik munkatársamnak volt ilyen végzettsége. A fizu ott nettó 70e volt.
2019. ápr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, ismeretség nélkül külföldön lehetetlen boldogulni.
2019. ápr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben folytatnám a próbálkozást a multiknál, kisebb cégeknél, ahová ilyen nyelvi kapcsolattartókat keresnek. Bár nagyon igaz, amit írtál, sokszor csak meghirdetik az állást, mert formálisan úgy kell lennie, de az esetek nagy részében már oda van ígérve valakinek. Ha nagyvárosról van szó, akkor az ilyen állásokat a helyi nyelvszakosok szokták betölteni, akikből szintén van szép számmal kínálat. Pontosan milyen az a nyelvtudás? Szaknyelv is megy? Én a helyedben megpróbálkoznék egy szaknyelvi kurzussal, majd szaknyelvvizsgával, mondjuk jogi vagy gazdasági. De ez általában nem ingyenes. Közép- vagy felsőfokúd van?
2019. ápr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7)

Nyelvvizsga:

18 évesen, mikor emelt érettségit tettem, akkor kaptam egy B1-est az érettségi letétele után, fizetett nyelvvizsgát nem tettem.

Németből pedig nincs nyelvvizsgám, iskolai kereteken belül pedig nem is tanultam.

Azóta viszont nagyon sokat fejlődött.


Ezért is írtam, hogy nyelvtudás (nem pedig nyelvvizsga).


Német folyamatban.

Angol szaknyelv megy (bár ez szakfüggő). Informatikai szaknyelv értelemszerűen megy.


Viszont egy törvénykönyvet már nem kell elém tenni, mert magyar nyelven is csak nagyon keveset fogok belőle érteni.

2019. ápr. 4. 18:59
 9/11 anonim válasza:

Szia!

Megértem a helyzeted! De ennyire azért nem is tudom sokkal egyszerűbb. Persze mondani könnyű tudom.

Én egy építőipari SZG-be járok ahol magasépítő technikus szakmát tanulok. Rühellem a szakmát 9dikben ezzel akartam tovább tanulni viszont mára már meggyűlöltem. Viszont sógorom folyton azt mondja néz meg engem aki úgy kezdte hogy fizetése kb 250k volt. Mivel tapasztalata nem volt csak a nyari gyakorlat aztán most meg rendes project vezeto egy technikussal egy cégnel 400-450k persze ez függ a hogy menyi tapasztalattal rendelkezik, es a ceg nagysagatol de ezzel a szakmaval mindig eltudsz helyezkedni mert epiteni mindig kell! Arra vissza terve mivel te nem ugy mennel erre a kepzesre hogy erettsegi utan hanem esti (felnott tagozatkent) igy 2 ev a kepzes de csak penteken(delutan) es szombaton(egesznap) kell bemenni. Ugy mellette tudsz valami alkalmi munkat mondjuk egy kis aru feltoltes stb. Szerintem ezzel probalkozz sok helyen van ilyen iskola. És bocsánat a helyesirasomert, tudom nagyon gyér.

2019. ápr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hagyd Szegedet, betanított segédmunkára is túljelentkezés van, még szemétszedőnek se vettek fel több éve, hála Botka "nekünk nem kellenek gonosz gyárak" hülyesége miatt alig van szabad munkahely, ráadásul a fizetések is egyre rosszabbak, nem fejlődik mint pl. Kecskemét/Győrben. Ugyan már logisztikusként eltudtam helyezkedni, de próbálj valamelyik gyárba jelentkeznjelentkezni, középfokú infósokból Tiszát rekeszteni, magyarul nem ér semmit a végzettséged.

Szóval próbáld ki Dunántúlt vagy Pestet éltem pár évet Szegeden, szép és rendezett, de szegény és reménytelen. Nem kevés ott megismert barátom ment Pestre/Észak-Dunántúlra/Külföldre/Kecskemétre.

2019. ápr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!