Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire gyakori, hogy a dolgozók a minimumra törekednek a munkahelyen?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 5. 08:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Kis pénz kis foci.

Minek erőltessem meg magam?

Kirúgni úgysem mernek de ha igen az lenne a megváltás. :D

2019. ápr. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Mindenki annyit dolgozik, amennyi belefér egy napba...
2019. ápr. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Ez alap.

Bár én pont a kivétel vagyok és roppant mód utálom ezt a hozzáállást.

2019. ápr. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, gürizzek össze vissza, de a túlórapénz má smafu. "A munka legysn kész". Persze ha túlnyúlik a munkaidőn, mer összehányi nem akarom azt ami kimegy a kezem alól, plusz pénz nem jár érte. Egyet értek az előzővel, rúgjanak ki, ha nem tetszik. Így is +2 embert akarnak még felvenni ebbe a pozícióba (persze nem találnak). Megnézném hogy menne a szekér -3 emberrel :)
2019. ápr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Én sok helyen tapasztaltam - tapasztalom ezt. A saját munkája sem érdekli, valamit "tessék-lássék" csinál, de alapvető dolgokkal, ismeretekkel nincs tisztában és nem is érdekli.

Ez nem azt jelenti, hogy ez "általánosan mindig és mindenhol" így van.

Szellemi és fizikai munkásoknál más-más módon nyilvánul ez meg.

2019. ápr. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

1.

Ezért nagy a pofám a munkahelyen túl sokat akarnak $ meg az ablakban nagyon sokat meg merek engedni magamnak ami a minimum kötelező azt megcsinálom 100% de ha tobbet akarnak mi számomra belefér azt lerúgom magamról.

Nem csinálok annál többet mi az én feladatom ha tetszik nekik ha nem.

2019. ápr. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom, hogy a körülmények is ebbe az irányba terelik az embereket.


Ha hajtok, túlórázok, több projekten dolgozom, nincs egy perc szabadidőm akkor is ugyanannyit vagy kevesebbet keresek mint a másik munkatársam akinek a fél napja cigizésből meg Tinderezésből áll. És egy fillérrel nem honorálják azt, hogy a cégért dolgozom.


Meg alapból mikor egyik pillanatban azt éreztetik, hogy senki vagy a cégnél, másikban elvárják, hogy lojális dolgozó legyél, az elég vicces. Vagy sokszor próbáltam tenni a saját cégemért. Javasoltam embert, kezdő volt, de lelkes, értelmes. Elutasították, aztán ment a sírás tovább, hogy nincs ember. Ha javasoltam fejlesztési lehetőségeket, miben lehetnének jobbak, mert a korábbi cégeimnél azt láttam, hogy működik, akkor megkaptam, hogy "akkor menj vissza hozzájuk". Vagy ha valamelyik munkatársam elszarja a munkáját, akkor nem beszélnek vele, csak mondják, hogy "oldjuk meg". Lényeg hogy a munka el legyen végezve. Én meg közöltem, hogy az ő része nélkül nem tudom elvégezni a magam részét és nem fogok helyette dolgozni, akkor ott rohadjon meg az egész. Erre persze én vagyok a rossz, mert hát rosszat teszek a cégnek.


És az a szomorú, hogy ha csak a felére odafigyelnének amit mondanak a "dolgozók" akkor egy tök jól működő cég lenne.

2019. ápr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen logikus mentalitás, hogy ha fizetnek, dolgozok, ha csak fizetgetnek, én is csak dolgozgatok.
2019. ápr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%
A magyar ember rettenetes munkaerő és kár volna itt a fizetést emlegetni. Jártam koldusszegény országokban, ahol igenis mindenki kőkeményen dolgozik a megélhetésért. Mindig röhögünk a spanyolokon meg a portugálokon, hogy ők bizony nem dolgoznak. Hát sokkal inkább ők, mint egy magyar. Aki dolgozott eleget nemzetközi környezetben, az tudja.
2019. ápr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én már csak a lelkiismeretem miatt is igyekszem becsületesen végezni a dolgomat, mondjuk úgy érzem, hogy meg is fizetik és van értelme a munkámnak.

Persze nekem is volt olyan kollégám több is, akik végtelen pénzért nem csináltak semmit és kb. imádkozni kellett nekik, hogy tegyenek két szalmaszálat keresztbe. Na, hát hiába van munkaerő hiány, pláne informatikában, kivágták őket mint macskát sz...ni :)

2019. ápr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!