Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha próbaidő alatt azt mondják,...

Ha próbaidő alatt azt mondják, hogy nincsenek velem egészen megelégedve, még egy hetem van bizonyítani, akkor az jelentheti azt, hogy igazából már eldöntötték, hogy elküldenek?

Figyelt kérdés
Vendéglátóipar, hotel éttermében mosogatás. Én igyekszem, de ma azt kaptam, hogy nem egészen precíz a munkám, láthatólag nem mindent csinálok jól. A próbaidőm két hét múlva jár le. Azt mondták, a jövő héten döntik el, hogy megtartanak-e, addig próbáljak belehúzni. Lehetséges, hogy ez igazából burkoltan azt jelenti, hogy ennyi időt még adnak, hogy elkezdjek keresni más munkát? Kinek mi a tapasztalata ilyen téren? Volt már rá példa, hogy egy ilyen irányú figyelmeztetés után mégis átmentetek a próbaidőn, és maradhattatok?
2019. ápr. 6. 23:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tökmindegy mit gondolnak keress közben más munkát. Meg csinálj hosszabb távú tervet, hogy hogyan kerülhetnél valamivel jobb pozícióba.


De amúgy szerintem nem döntötték még el. Meg ráadásul most eléggé ember hiány van. Szóval nem biztos, hogy annyira válogathatnak.


De a legjobb az lenne, ha megkérdeznéd, hogy mit kellene másképp csinálnod. Ez azért is jó, mert már a kérdés feltételéből azt fogják leszűrni, hogy igyekszel.


De a lényeg az, hogy ha megtartanak se állj le a munkakereséssel. És ha jobbat találsz válts. És akkor is keress folyamatosan tovább.

2019. ápr. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
1: Azt nem írtam, hogy külföld (Hollandia) a helyszín. Megkérdeztem, mik a hibák, amiket elmondtak, azoknak az egyharmada nem igaz, nem tudom, honnét veszik. Amióta kint élek, ez lenne a legjobban kereső helyem. Várjak még vajon, vagy már kezdjek el beadni jelentkezéseket?
2019. ápr. 6. 23:20
 3/18 anonim ***** válasza:

Minek várnál? Ha van épp erőd, akkor adj be. Semmit nem vesztesz. Nekem mindenki azt mondja, hogyha nagyon jó melóm van, akkor is keressek állást. Mert különben beragad az ember valahova. Persze nem olyan intenzitással, mintha semmi nem lenne.


De szerintem továbbra is kommunikálj velük, hogy hogy látják. Szerintem, már a beszélgetés is jót tesz. Minnél kevésbé vagy idegen annál kevésbé tesznek ki szerintem.


De amúgy nem lehet, hogy eleve ezt játsszák, hogy csak próbaidőre vesznek fel embereket, mert van valami szabály, hogy utána nekik kedvezőtlenebb a foglalkoztatás?

2019. ápr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ez annyira tipikus.

Engem is elküldtek két héttel próbaidő letelte előtt mondvacsinált okokra hivatkozva, holott a 6 hónapos próbaidő alatt csak a dicséreteket kaptam. Drága alkalmazni valakit állandóra, ez van.

Sajnos el fognak küldeni, és jól jártál, ha szóltak előre. Nekem aznap csak aznap nyomták a kezembe a felmondást arra hivatkozva, hogy mégse voltak velem megelégedve. Amikor megkérdeztem, nem lehetett volna szólni közben, megkaptam, azt hitték, rájöttem magamtól is.

Szintén külföld.

2019. ápr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
1 hónap a próbaidő, március 17.-én kezdtem. A hely másfél éve létezik, az online dolgozói felületen a kezdetig visszakövethetőek a heti beosztások. Ahogy nézem, volt már egy pár mosogatójuk. Most van egy valaki, akinek nemrég járt le a próbaideje, valamint rajtam kívül pár napja felvettek még egyet. Csakugyan arról lenne szó, hogy vetésforgóznak? (Egyet megtartanak állandóra, a többit meg havonta cserélgetik?)
2019. ápr. 6. 23:35
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk konkrétan ez volt.

Egy kolléganő volt az állandó reggeles, egy a délutános, a "tartalék" meg cserélődött szépen fél évente. És tádám:

-Három ember elvégezte azt a munkát, amihez legalább 6-an kellettek volna

-Nem kellett feleslegesen fizetni olyan dolgokat, mint karácsonyi jutalom, tartós betegszabadság...

-Nem kellett fizetést emelni kötelezően (hisz minden évben egyszer kell)

-Nem kellett fizetést emelni kérésre (szerződéshosszabbításnál illik)

-Az olyan apróságokkal, hogy a két kolléganőnek már a könyökén jött ki ingyen betanítani félévente egy új szerencsétlent, már nem érdekelt senkit


Amugy én pékségben dolgoztam.

2019. ápr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
6: Félévente se lehet semmi, na de havonta?
2019. ápr. 6. 23:50
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha félévente, az szerintem rosszabb.

Lehúztam náluk 6 hónapot. Megtanultam, mi hol van, mit hogy kell, erre karácsony előtt 2 héttel kidobnak, mert mégsem vagyok jó. Ünnepek előtt meg már új helyre se vettek fel, mert mindenhonnan megkaptam, hogy idén már nincs felvétel.

Ha egy hónap után kirúgtak volna, akkor még gyorsan a nyáron kaptam volna valami mást.

2019. ápr. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8: Itt nyugaton legalább az álláskeresési segély élhetőbb.
2019. ápr. 7. 00:06
 10/18 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy " nincsenek velem egészen megelégedve, még egy hetem van bizonyítani". Se több, se kevesebb. Nem vagy egészen reménytelen, de ez így kevés, kapd össze magad és akkor maradhatsz. Ha továbbra is csak ilyen színvonalon teljesítesz akkor annyi volt. Saját tapasztalat, hogy ez a fajta figyelmeztetés nem segít
2019. ápr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!