Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan viselkedjek új tevékeny...

Hogyan viselkedjek új tevékenység betanulásnál?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 7. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyitottan!
2019. ápr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kevés területen van tapasztalatom. Az elmúlt években volt lehetőségem több munkaterületet kipróbálni. Szorgalmas és érdeklődő vagyok, amikor új területen próbálhatom ki magam. Figyelek, ha valamit nem tudok kérdezek.

Miután összeáll a fejemben a munkafolyamat önállóan dolgoznék, de a kollégák nem hagynak kibontakozni. Beleszólnak, belenyúlnak a munkámba. Kezdetben nem vagyok túl ügyes, mert próbálgatom magamat, ezért közbe lépnek, ami zavar, mert megcsinálják helyettem, kijavítanak és hosszasan magyaráznak, amire nem figyelek, mert lefáraszt a hosszas magyarázás.

Az előző munkahelyemen is így volt, amikor felmondtam, sajnálták, mert azt mondták, hogy jó munkaerő vagyok, szépen dolgoztam.

1 hónapja van új munkám, ahol szintén a kezdeti betanító fázisban vagyok. Megint úgy érzem, hogy nem hagynak önállóan dolgozni. Megpróbálok türelmes lenni, mert tudom idővel be tudom bizonyítani, hogy el tudom sajátítani a tevékenységet. Miből lesz a cserebogár típus vagyok.

A kérdésem arra vonatkozik, hogyan maradjak intelligens a szituációban, amikor kioktatnak. Sajnos látszik az arckifejezésemen, hogy nem tetszik, amikor beleavatkoznak a feladatomba. A héten jó kedvem volt és szinte lepörgött rólam, kicsit látszott rajtam a kitérdekel stílus. Ezt sem szeretném kifelé mutatni.

2019. ápr. 7. 09:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Első körben, ha rosszul csinálsz valamit és beleszólnak, kijavítanak akkor nem kell fintorogni, meg grimaszolni, hanem meg kell köszönni. A következő alkalommal pedig amikor elkezded akkor lehet szólni, hogy "ezt most megpróbálom egyedül, légy szíves ne szólj bele".

És kb. ennyi

2019. ápr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyszerű feladatokra gondolok. Szenvicseket készítek.

Olyan dolgokra gondolok, hogyan vágom a zsemlét, hogyan kenem vajat.

Ez így elementáris dolgoknak tűnik, de tényleg beleszólnak ezekbe is. Odajönnek és 1mm odébb teszik a felvágottat a szendvicsen.

Nem trollkodok. Felnőtt vagyok és vezetek háztartást. Gyerekkorom óta egyedül készítettem a szendvicseket az iskolára. Nem gondolnám, hogy ügyetlen lennék a konyhában. Ismerem a munkahelyi standard követelményeket, be is tartom. Úgy érzem magamat, mint egy fogyatékos, akinek hiányoznak a képességei ezekhez a feladatokhoz.

Nem egy magas presztízsű munkakörben dolgozom, csupán csak gasztronómiában.

2019. ápr. 7. 10:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Mármint vendéglátásban dolgozol...


Egyébként lehet szimplán annyi is a háttérben, ha már ilyen dologról van szó, hogy azért szólnak bele, mert akkor éred el 100%-osan sztenderd-et. Vagy éppen tapasztalat alapján, úgy lesz jobb, ahogy mutatják (pl. amikor a munkasebességet háromszorosára kell növelned betanulás után. Az elején apróságnak tűnik, de később fontos lehet, hogy jól rögzüljön.

2019. ápr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van, de nem tömeggyártás folyik.Ugyan gyorsan kell dolgozni, de van idő rá. Alapvetően nem vagyok egy lassított felvétel.

3man dolgozunk és 30 szendvicset kell megcsinálni. Fél óra alatt meg lehet csinálni.

2019. ápr. 7. 10:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehetőleg próbáljuk ne kimutatni menyire fogyatékosok vagyunk
2019. ápr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezekszerint fogyatékos vagyok.
2019. ápr. 15. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!