Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Annyira szörnyen érzem magam,...

Annyira szörnyen érzem magam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

19 évesen leérettségiztem. Utána rá 2-3 hónapra elkezdtem egy sulit, de nem tetszett,így otthagytam. Elmentem egy gyárba dolgozni utána ( 2 hónap múlva), de nem bírtam azt sem, így onnan is hamar eljöttem. Anyám jogosan totál kivolt akadva, hogy semmit nem bírok vágigcsinálni. Ezek után kb 3-4 hónap múlva lett egy nagyon jó munkahelyem boltban, ahol 1 évet töltöttem, de aztán onnan elkellett jönnöm, mert bezárt az a bolt. Elkezdtem utána egy másik sulit, de az sem tetszett, így otthagytam.. Ezekután megkaptam anyámtól, hogy tuti egy senki lesz belőlem. Miután otthagytam a sulit, totál depressziós lettem, a barátom is folyton bántott, teljesen bezárkóztam, nem mertem emberek közé menni. Kellett egy év kb vagy több mire rendbejöttem. 2 évvel ezelőtt elvégeztem egy tanfolyamot, ami fizetős volt, nagyon jól sikerült. Utána kb 2 hónap múlva még nem találtam a szakmámban munkát, így megint egy gyárba kellett mennem, de azt sem bírtam túl sokáig, így eljöttem. Ezekután kb 3 hónap múlva egyik ismerősöm írt, hogy van álláslehetőség egy irodában. El is vállaltam, ott töltöttem ismét egy évet, nagyon imádtam. De annak is vége lett, nem az én hibámból. Ennek kb 1 hónapja... Most viszont találtam egy szakmát, amit szeretnék majd tanulni, és azzal könnyű lesz elhelyezkednem..

A kérdésem az, hogy szerintetek is rettenetesen béna és szerencsétlen vagyok? Anyám szerint igen, és szégyen,hogy ennyit szerencsétlenkedek az életben, mindenki szerint én vagyok a feketebárány. Annyira rosszul egyik, pedig én próbálom megtalálni az utamat, de olyan nehéz. :( (a hónapokat néhol csak tippeltem, a lényeg itt az,hogy mennyi mindent elkezdtem és abbahagytam az évek során,és volt egy hosszabb munkanélküliségem is.. ) 24L


2019. ápr. 8. 09:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Tudom magamról, hogy sajnos ahol nem érzem magam jól, vagy kicsinálnak, onnan menekülök. És ez nem jó tulajdonság... Ezért történt ez a sok váltás. De ahol legalább egy picit jól érzem magam, onnan sosem mennék el. És véghezvinném a munkámat, sokkal többet bevállalnék stb..
2019. ápr. 8. 09:17
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Gyáva és akaratgyenge vagy. Ideje lenne kicsit megkeményedni és felnőni. Sajnálom de nagyjából egyetértek anyáddal.

De ne aggódj, jön mindjárt a többi hasonló, és majd kapsz sok sok buksisimit.

2019. ápr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, de egyet kell értenem 50%-ban az első kommentelővel; adtam is neki zöld kezet, de nem bántani szeretnélek.


Volt anno egy barátnőm és, valahogyan úgy éreztem, mintha az ő sorait olvasnám (persze, nem Te vagy ő, tudom). Ésszerű érveket hozol fel, nem a te hibát, hogy a munka, ahol megtaláltad a helyed, véget ért, de gyakran olvasom itt a posztodban., hogy elkezdtem valamit, ami nem jött be, elmentem egy helyre, ami nem tetszett.


A barátnőmnek is ez volt a probléma; elkezdett egy kurzust, amit ott hagyott, egy másik tanfolyamra ment, ami nem jött be neki, elment egy projektre, ott nem érezte jól magát, valamit szívvel csinált, de az véget ért, kiment külföldre, de idő előtt hazajött, stb.


A gond ott van, hogy a dolgoknak szalmaláng lelkesedéssel állsz neki; valami jólm hangzik, de, mivel nem hozzád való, ezért bele is unsz.


Le kéne ülnöd, átgondolnod, tulajdonképpen mit is szzeretnél; nem az, hogy aktuálisan mit tenne boldoggá, hanem mi az, amihez meg van a tehetséged, amiben ógyes vagy, ha gondolod, édesanyáddal is beszéld át, az nála is plusz, hogy látja, próbálod összeszedni magad. Utána pedig jelentkezz olyan tanfolyamra/iskolába vagy kezdj olyan munkát végezni.


Sok sikert és fel a fejjel!

2019. ápr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,igyekszem megemberelni magamat. :)
2019. ápr. 8. 11:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, azért viselkedsz így, mert egyelőre kiléphetsz ezekből a szorongatott helyzetekből.

A legtöbb ember sokszor szívesen elmenekülne a goromba főnöke, a pletykás rosszindulatú kollégája vagy a monoton, fárasztó feladatok elől, de nem teheti meg, mert kötelezettségei vannak magával(létfenntartás) és másokkal szemben(család, lakáshitel, segítendő gyerek vagy szülők stb).

Ez nem erény vagy bölcs viselkedés mások részéről, hanem egyszerű kényszerhelyzet.

"A kérdésem az, hogy szerintetek is rettenetesen béna és szerencsétlen vagyok?"Nem, csak még van vagy vannak szüleid akik támogatnak :) ha magadra leszel utalva ez a lehetőség megszűnik...

2019. ápr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!