Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felnőtt hatalmi harcok gyereke...

Felnőtt hatalmi harcok gyerekes eszközökkel? Milyen példákat ismertek?

Figyelt kérdés

Olyasmikre gondolok, amikor a konkrét probléma fizikai megoldása kevesebb idő/energia, mint azon vitatkozni, ki a felelős a helyzetért, vagy kinek a dolga lenne megoldani. Kíváncsi vagyok, milyen helyzeteket produkál az élet. (Semmi konkrét bajom nincsen, ami a kérdés mögött állna, csak kíváncsi vagyok.)


Írok én is példát: egy munkaközösség által használt közös hűtőről szólt a történet. A főnök úr jobb, illetve baloldali részre osztott minden polcot, és mindenkinek kiosztott egy polcfelet. Egy kollégának nem volt más kívánsága, minthogy nyáron a másfél literes üdítőjét betehesse a hűtőbe, ám a "polctársa" nem tudta feldolgozni a tényt, hogy az üveg átlóg az ő felére. Kézenfekvő megoldás lett volna, ha az ő polcuk nem jobb és bal oldalra, hanem elülső és hatulsó részre lett volna osztva, ehelyett a dologból sertődés és vita lett. Az egyik kreatívabb és békeszeretőbb ember kidobálta a hűtő ajtajából az üres majonézes, mustáros flakonokat, illetve az önálló életre kelt befőttes üvegeket, így az üditős kolléga elhelyezhette egy szem üvegét az ajtóban. Későbbi vitát szült az, hogy így korábbi polctársának egy egész polc jutott, míg másoknak csak egy fél. Ki-ki odapakolt, mondván hogy a felszabadult terület közösnek minősül, és összevesztek, ha valaki egy héten többször is élt a lehetőséggel. E történetet az üdítő birtokosa mesélte el nekem. (Ez azért fontos) és bármily szomorú, hogy ilyesmi előáll felnőtt emberek között, kissé szórakoztató.


Várom a további keserves, vagy vicces történeteket azoktól, akik szívesen idezik fel és osztják meg itt. (Ha valaki sérelmezi, hogy egy kérdés kíváncsiságból születik és úgy érzi, nem érdemlem meg, hogy időt fordítson rám, tekintse ezt a kérdést nem létezőnek és tiszteljen meg annyival, hogy nem szól be! :) köszönöm! )


2019. ápr. 8. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ex feleségem volt ilyen gyermekes. Amikor otthon voltunk, ha stresszes volt folyton belémbotlott, "véletlenül" bokánrúgott, hátulról nekem jött, lökött, meg ilyenek. Ezt űzte órákon keresztül. Néha mondogatta, hogy "bocsánat", néha meg azt hajtogatta, hogy "ez csak a te fejedben zajlik". Nagyon gyermekes volt. Végül elvált tőlem, azzal az indokkal, hogy az ő szülei is jobb lett volna, ha elváltak volna, tehát váljunk el. Ez azért érdekes magatartás, mert ő tulajdonképpen értelmiségi lett volna, gyógyszerész volt, de rengetegszer gyermekes volt a magatartása. Örülök hogy elment
2019. ápr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hagyni kell az ilyen embereket, csak saját magukat minősìtik.
2019. ápr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Az én helyemen felnőtt emberek TANÁROK leveleket írogatnak az igazgatónak amiben leírják hogy másik miket mondott róluk a hátuk mögött (azt mondta rólam pedo vagyok, de ő meg előtte azt mondta rólam zsidó vagyok, de ő meg előtte azt mondta...)

és ezt rendes gépelt 1-2 oldalas levelekben küldözgetik az igazgatónak....

2019. ápr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom mondani, szánalmas, hogy mennyi bölcsődés szinten ragadt idióta van a magyar munkahelyeken! Sőt, mintha ez elvárás lenne, mert aki normásis és komolyabb szinten van, nem ilyen gyerekes majom, azt a hülyék kipiszkálják.


Én az ilyesmit semmiképp nem tudnám viccesnek nevezni.Ráadásul feleslegesek ezek a harcok teljesen, aláássák a munkahelyi morált is.


Nem fért el egy üdítősüveg csücskétől...Na, az is jó nagy seg gfej kolléga lehet.Istálló való az olyannak, nem munkahely, ott talán elférne.

2019. ápr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!