Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ma szólt a főnököm, hogy...

Ma szólt a főnököm, hogy kettő perccel késöbb értem vissza a 20 perces szünetről. Szerintetek, meddig tart a 20 perc szünet?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy ha 9:00-9:20ig van szünet, akkor nálam az annyit jelent, hogy 9kor ott hagyom a gépet, leülök, eszek és 9:20kor állok fel az asztaltól és visszamegyek. (kb 2-3 perc elsétálni a kajáldáig). Eddig mindig visszaindultam 15-16kor hogy visszaérjek 20-ra, de akkor nem 15 perc szüneten voltam?

#cigaretta #munka #szünet #munkahely #ebédszünet #munka közi szünet #húsz perces szünet #vissza érni
2019. ápr. 9. 15:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Ez azt takarná, hogy 9:00kor befejezed a munkát és 9:20kor kezded is a munkát. Az hogy sétálgatsz vagy mit csinálsz a kutyát nem érdekli. Ezt jelenti a 20perc szünet. Ha étterembe mész akkor se mondhatod, hogy 9:35kor hozták ki a kaját és 9:55kor kezded a munkád.
2019. ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos ez nem így működik.

Van egy 20 perces szüneted, tehát 9:00-kor véget ér a munka,9:20-kor folytatódik. Neked kell úgy beosztani a szünetet hogy kezdésre visszaérkezett.

2019. ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Ha 9:00-tól 9:20-ig van szüneted, az azt jelenti, hogy 9:00-kor leteszed a munkát, majd 9:20-kor felveszed. Nem akkor indulsz vissza. A munkába járás se munkaidő, nem is kéne sokat dolgoznom ha az lenne.
2019. ápr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
*visszaérj. Nyavalyás autokorrektor...
2019. ápr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nem vagy a munkahelyeden akkor szünet van számodra. Söt tovább megyek: Ha a munkahelyeden töltöd a a szünetet, akkor sem tart tovább.
2019. ápr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
hm, köszönöm szépen, ezek szerint túl szélsőségesen néztem ezt a dolgot, nyilván nem a főnököm hibája ez hogy 100 méterre van a kajálda.
2019. ápr. 9. 15:45
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

A 20 perces szünet az 20 perces szünet - máskülönben nem 20 percesnek, hanem pl 22 percesnek hívnák.


A szünet ott kezdődik, hogy Te felállsz az asztaltól és ott végződik, hogy visszaérsz az asztalodhoz.


Aközött, hogy felálltál az asztalodtól és visszaültél az asztalodhoz, 20 percnek kell eltelnie.


(A felfogásod szerint az ember így jogosan elmehetne akár 2 óra 20 percre is, mivel 1 óra volt hazatérnie, 20 percet elvolt otthon és 1 óra volt visszatérnie :D)

2019. ápr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Én többek között ezért húztam el a gyárból, mert undorító ez a féle munkarend.
2019. ápr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"nyilván nem a főnököm hibája ez hogy 100 méterre van a kajálda." - Esetleg felvázolhatod a főnöködnek, hogy Te ezt így tapasztalod, hogy a szünetedből van, hogy kicsúszol, mert messze van az étkezde. Ha igazából másnak is édes kevés a 20 perc, akkor lehet, el fognak gondolkodni rajta; ha Te jelzed ezt egyedül, mert más mindig 20 percen belül visszaér (és nem panaszkodik rá, hogy a 20 perce lótásból-futásból áll), akkor arra fognak Téged ösztönözni, hogy próbáld valahogy megoldani 8előző nap megveszed az ételt, hasonlók).


Ugyanis, amíg elvagy, addig


1. A Te munkád arra az időre másra hárul


2. (Főleg ebédszünetnél) Más addig nem tud kimenni és pl nem igen kellemes, hogy csúszik mindenkinek a szünete, ha mondjuk nekem 13:00-kor kéne kimennem, de 13:05-kor még ott ülök, mert az előttem levő nem jött meg.

2019. ápr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"(A felfogásod szerint az ember így jogosan elmehetne akár 2 óra 20 percre is, mivel 1 óra volt hazatérnie, 20 percet elvolt otthon és 1 óra volt visszatérnie :D)"


Na azért ennyire szélsőségesen nem néztem :D


Egyébként, nem hárul senkire a munkám és nem is megy senki később azért mert én késtem. Gyárról van szó, ahol "egyéni normában" vagyok egy teljesen külön álló gépen, így ha kések magamat szívatom a darabszámmal. ( egyébként ez nem igazán igaz, mert igy is másfélszer annyit letermelek mint az elvárt) ezért nem értettem a kettő percért való hajcihőt.

2019. ápr. 9. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!