Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nincs közös témám a munkatársa...

Nincs közös témám a munkatársaimmal. Mindig egyedül ülök. Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés

Minden munkatársam 40-50 éves. Ráadásul mindenki elvált. A főnököm is most fog válni, és folyton ez a téma, hogy kinek mi volt a probléma a házasságában, kit csaltak meg stb. Délelőtt összegyűlnek és erről beszélgetnek. Értelemszerűen nem tudok hozzászólni, mivel huszonéves vagyok, van egy másfél éves kapcsolatom.

Más közös témám sincs velük, mert vagy a kocsikról vagy a gyerekeikről beszélnek. Egyre kínosabb már ez. Lassan az életkedvem is elmegy ettől az állandó válásos témàtól.

Próbáljak még velük beszélgetni vagy hagyjam inkább?


2019. ápr. 11. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyjából velem is ez a helyzet.


Az irodában szerencsére kevesebb a munka, így jut időnk a csevelyekre.


Nos én a sarokban ülök, a szemben és a mellettem ülők ugyanonnan valósiak, így az anyanyelvükön beszélnek.


Képzelheted, nehéz hozzászólni ahhoz, hogy "mfk,nd.][đnm,dfjg." :) Ilyenkor csendesen ülök, írom a könyvem, olvasgatom a GYIK-t :D, Youtube-ozok, tervezem a hétvégi programját a kutyáimnak, stb.


Az eddigi helyeimen mindenhol ez volt a gondom. Pl az ez előtti helyemen csak én voltam magyar, a többiek külföldiek voltak a csapatban és ezért köztem és köztük nem alakult ki olyan szoros viszony, mint köztük, egymás között. Általában csak a felszínes téma volt beszélgetésnek; kaja, rendezvények - nem igazán szerették ezt lemélyíteni velem vagy más magyarral (ha próbáltam valami komolyabba belekezdeni, elbohóckodták, vonogatták a vállukat, valami általános közhellyel lezárták a témát, hasonlók), de egymással nagyon érzelmes beszélgetéseket folytattak le.


Nem azért, mert utálják a magyarokat (erről szó sincs) ; nem is engem utáltak - egyszerűen ők ugyanazt élik meg - hasonló a hátterük, hasonló gondokkal szembesülnek minden nap.


Ha én kimennék külföldre, biztos én is szívesebben barátkoznék magyar emberekkel, pont a fent felsoroltak miatt. Sőt, kamaszként éltem külföldön és leírhatatlan, milyen jó érzés volt, hogy hétvégente a mostohatestvéreim ott voltak nekem (szintén magyarok).


Én megtanultam, a munkahelyre nem barátkozni járok be, így ezek a felszínes csevelyek mára már nem zavarnak (mondjuk régebben én is kirekesztve éreztem magam). úgy vagyok vele, hogy semmibe se kerül nekem 2-3 mondatot lezavarni arról, hogy mit csinálok a hétvégén vagy mit fogok ebédelni, aztán meg, amikor kimerültek ezek, lefoglalom magam.


Viszont, ha számodra kényelmetlenek ezek a semmis csevelyek, sincs gond. A rossz hír, hogy, ahogy a fenti példát is láthatod, nem biztos, hogy ez változni fogsz, elvégre a kollégáiddal nem hasonló a sorsotok (lásd, ők más korosztály, mind elváltak, stb), múltatok, jelenetek. Ha viszont a felszínes témák zavarnak, nyugodtan hagyhatod, ha nem, semmi gond sincs ezekkel a diskurzusokkal sem. :)

2019. ápr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs erre megoldás. Nálunk bent az irodában az volt a téma folyamatosan, hogy ki mit főzött a hétvégén, ki mit takarított ki, mit csinálnak a gyerekek stb. A dohányzóban meg épp azt beszélték ki, aki nem volt ott. :D


Azt hittem megőrülök, halálra idegesített a mindennapos hülyeségek hallgatása. Én igyekeztem elhatárolódni, mert nem is voltam kíváncsi a sok megkeseredett, begyöpösödött háziasszony hülyeségeire. Egyszer kérdezték meg tőlem, hogy mit főztem hétvégén, amire az volt a válaszom, hogy semmit mert kirándulni voltunk a férjemmel. Arra húzták a szájukat, mintha a Marsról jöttem volna.


De az ilyesmi munkahelyek 99%-a ilyen. Épp ezért dolgozom most már itthonról. :D

2019. ápr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd a beszélgetést. Hidd el, jobban jársz úgy. Ha nem beszélgetsz velük, előbb vagy utóbb kérdezni sem fognak és végre tudsz majd nyugodtan dolgozni, nem kell azzal foglalkoznod, hogy lerázd az energiavámpírokat.
2019. ápr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
55%

Érdekes én is egyedül ülök én se szólok senkihez egy szót se és a világon semmit se látok ebben. Mi a francnak beszéljek egy csomó büdös gyökérrel?

Miről és minek?

Dögöljnek meg, a főnökkel kezdve. Hol itt a gond?

2019. ápr. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kommenteket! Hozzám is szoktak szólni, megkérdezik hogy vagyok stb. De más közös témánk nincs. Igazatok van, felesleges ezt erőltetni. Csak rossz, mikor ők kint kávéznak (én még nem is kávézok, szóval abból is kimaradok), én meg ülök bent egyedül.


#4: Azért nem kéne ilyen hangnemben beszélni! Én nem írtam semmi ilyen csúnyát.

2019. ápr. 12. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!