Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tolvaj a munkahelyen? Mit...

Tolvaj a munkahelyen? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van a munkahelyemen egy férfi, aki rendszeresen kunyerál irodaszereket. Az a kategória, aki mindent visz ami mozdítható (wc papír, kéztörlő, szappan stb).


Az elején adtam neki 1-2 dolgot mert azt hittem, hogy a munkavégzéshez kell, aztán rájöttem, hogy szépen viszi haza.

Ezekért a dolgokért én felelek, van egy keret amit minden hónapban be kell osztanom és adnom kell másnak is belőle, ha elfogy, akkor nem tudok mit csinálni.


Amikor rájöttem, hogy gátlástalanul lop, akkor megszüntettem az "adakozást", és szigorítottak is a kereten meg a rendelési mennyiségeken.


Folyamatosan járkált be hozzánk és nézett körbe, hogy hol mi van. Már 1 hónapja nem adok neki semmit.


Ma kiraktam a folyosóra egy kis dobozt, ami tele volt tollakkal és jegyzettömbökkel. Bementem a mosdóba 2 percre és mire visszaértem eltűnt.


Lementem a biztonsági őrökhöz, hogy legyenek szívesek visszanézni a kamerát, de holnap lesz bent az illetékes aki ezt megteheti, úgyhogy holnap lent kezdek.


Nagyon elborult az agyam, nem egy összeg ami benne volt, de mint mondtam másnak is kell. Egyszerűen pofátlanságnak érzem, hogy valaki ilyen gátlástalan gyökér legyen és nem fogom annyiban hagyni.


2 lehetőség van:


1. Ha kiderül a kamerán, hogy ő volt az (99%, mert egyfolytában ott ólálkodott), akkor szólok neki mindenki előtt, hogy legyen szíves visszahozni, mert másnak is kell.


2. Egyenesen a főnökéhez megyek.


Ti melyiket választanátok?

Azèrt húzok jobban az első variáció felé, mert talán egy nyilvános megaláztatás elég lenne ahhoz, hogy elgondolkozzon és befejezze ezt a lopkodást.


2019. ápr. 11. 12:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egyébként azért is háborodtam fel, mert rendszeresen kint hagyjuk az asztalokon a pénztárcákat, a telefonokat stb. Az ilyen ember meg akkor ezek szerint képes belenyúlni a pénztárcába is és kivenni belőle a pénzt.
2019. ápr. 11. 12:44
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben értéktárgyak is eltűntek már akkor a felvétellel főnökhöz menni és rûgja ki . Ha nem akkor behívja hogy a biztonßági felvételeket megnézte és látja mit tesz , kap egy esélyt kitiltással bizonyos helyekről és kussol . Akár gyipszi akár nem akár megértette akár nem .
2019. ápr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Értéktárgyak még nem tűntek el, de a kollégákkal már beszélgettünk, hogy innentől nem hagyunk elől semmit. Ennek tényleg mindegy mit, csak lopjon valamit.
2019. ápr. 11. 12:57
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Ha bebizonyosodik, hogy ő volt, akkor menj a felettesed hez, hogy ez az ember indokolatlanul sok cuccot vett fel.

Nálunk is volt ilyen, névre adtuk ki a cuccost, mert ott is voltak páran, akik rákaptak.

2019. ápr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Kleptománia kezelhető

De mindenképp fordulj a főnökséghez mert ennek csak negativ vége lesz

Kényszer betehség a nyilvánosmegalázás nem segít erösiti h sunyibban lopjon h kielégitse a belső kényszert

Erősebb kéz kell ide a főnöké meg jo orvos a kleptomániásnak

2019. ápr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyenesen a főnökséghez, ez nem is lenne kérdés számomra.
2019. ápr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mindkettő.
2019. ápr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik. Cégeknél lopás ellen zéró tolerancia szokott lenni. Bárki is volt, amint bizonyítást nyer a dolog, az illető repül. Akkor is, ha 2 forintos kartonpapírról van szó.
2019. ápr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy nála ez betegség lenne. Mindig hangoztatta, hogy nem kap normális fizetést és minden kell neki, ami innen van. Én arra gondoltam, hogy mivel megjegyzéseket tesz kb 1 hete rám és a kolléganőmre, hogy nem adunk neki semmit (csak amennyi jár a munkához), szerintem ez egy pitiáner bosszú volt hogy megmutassa, hogy akkor ellopja ő magának. Szerintem simán csak ilyen típusú ember és ennyire gátlástalan. Csak ugye ezek után bármit feltételezek róla.


Nem vagyok árulkodós és nem szeretek bemószerolni másokat (én sem szeretem az ilyen típusú embereket), de lehet, hogy most kivételt teszek, mert ezt nagyon gusztustalannak tartom.

2019. ápr. 11. 16:43
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ba*szki ne legyél már ilyen csacsi. Konkrétan lopott a munkahelyen. Kötelességed jelenteni. Ez már nem mószerolás kategória.
2019. ápr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!