Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen mièrt nem lehetek...

Munkahelyen mièrt nem lehetek őszinte?

Figyelt kérdés
Nem akarok túlórázni. Ha azt mondom, este vagy pl kurzusom vagy gyerekre kell vigyàzni vagy valami fix program, azt egyből elfogadjàk. Èn viszont úgy döntöttem őszintèn fogom èlni az èletemet, ez alól a munkahely sem kivétel. Megmondtam a főnökömnek, hogy sem energiàm, sem időm nincs pénteken tovàbb dolgozni. Ezt persze nem vette jó nèven. De bezzeg ha valaki bemondja, hogy ez az, suli, tanfolyam, gyérek az tök okés. Tehát az èletben jobban kifizetődőbb a hazugsàg? Èn tartani akarom magam az őszintesèghez. Akkor ez most rossz vàlasztàs? Tènyleg nincs energiàm 10 órát dolgozni és időm sem, mert pihenni akarok.
2019. ápr. 13. 20:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%

Nézd, lehetsz őszinte, de akkor tudj fel is mutatni valamit! Legyél jó szakember, jó munkaerő, és akkor utána már lehetsz őszinte is.

Én programozóként már párszor megmondtam, hogy nem fogok túlórázni, de mivel keresett a szakmám és jó is vagyok benne, így annyit mondtak csak, hogy rendben, semmi baj.

2019. ápr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha őszintén elmondod, hogy a melón kívül is akarsz élni, pihenni kapásból lusta, munkakerülő vagy. Ha "imádsz" dolgozni, csak éppen mindig közbejön valami csak a világ egy újabb áldozata vagy.
2019. ápr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%

Megerősítem az előző választ. Elég nélkülözhetetlen vagyok a munkahelyemen, ketten vagyunk össz egy egész részlegre (rendben, kicsi cég, de akkor is) és ha az egyikünk kiesik, a másik a belét húzza nap végére - épp ezért jó csapatnak kell lennünk és az is vagyunk, megcsinálunk mindent és jól is.

Na de pont ezért van az, hogy megbízható és precíz munkavállalókként mi is mondhatunk nemet. Bocs, nem érek rá, vagy bocs, hulla vagyok, most nem. Mert sokszor megtettük az ellenkezőjét is - pofahúzás nélkül vállaltunk el túlórát, volt olyan is, hogy ingyen és bérmentve maradtunk még egy kicsit, hogy el legyen végezve a feladat. Máskor meg egyszerűen nem vállaltuk, mert nem és kész. Indoklást se kértek.

Szóval HA normális a vezetőség és HA leteszel valami (cég szempontjából) értékeset az asztalra, akkor neked is lehet szavad. Amíg csak biorobot vagy, úgy is fognak kezelni.

2019. ápr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Az első válaszoló minden szavával egyetértek (egy mérnök)
2019. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Én is remek munkaerő vagyok, de bármikor pótolható, így nekem semmit sem szabad. Van egy kolléganőm, akinek az anyja francia, az apja angol, így alapból 2 nyelven beszél anyanyelvi szinten. Mivel rengeteg ügyfelünk francia, akik nem hajlandók angolul beszélni, + a katalógusunkat azóta nem kell angol+francia fordítóval ellenőriztetni sok pénzért, így ő nélkülözhetetlen, bármit megtehet. Már munkaidőben lelép énekkari próbára, és azért sem szólnak neki. Kvázi fizetést kap akkor is, ha bent sincs, ráadásul sokkal többet keres nálunk. Bicskanyitogató, de ez van. :/
2019. ápr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%

Nálam normálisak. Oké, volt már rá példa, hogy 5-21 óráig bent voltam és a hajamat téptem volna végére, de nem lehetett félbe hagyni vagy az egész munka kuka és másik nap kezdhetem elölről.

De most halt meg egy közeli rokonom. Bementem hétfőn, mindenki rám nézett és felajánlották, hogy menjek haza, nem kell szabit kivennem, semmit, simán beírhatom a heti 40 órát, maradhatok-mehetek, amelyik jobb ebben a helyzetben.

Azt is megértik, hogyha 15 órakor hazamegyek, mert nekem ehhez most nincs energiám.

Ez azért oda-vissza működik, gyakran tovább maradok bent/hétvégén is bemegyek és dolgozom, szóval nem az van, hogy állandóan hiányzom.

Egy közvetlen főnököm van, akivel havi 1x találkozom egy megbeszélésre, amíg kész a munka határidőre, addig bárhogy beoszthatom az időmet, őt nem érdekli.

2019. ápr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Hàt én nem vagyok semmi extra, de a munkàmat jól vègzem, tartom magam mindenhez,nem jelentek beteget, lehet ràm szàmìtani, nem hazudozok kifogàsokkal, hogy,ez meg az törtènt. De nem vagyok semmi extra mèrnök meg ilyesmi. Tehàt akkor az ilyenek, mint én rá vannak kènyszerülve a hazugsàgra? Jobban jàrok ezek szerint, ha feladom az őszinteség elvemet?
2019. ápr. 13. 20:43
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Bizony. Az ilyenek mint mi, hiába vagyunk becsületesek, megbízhatók, jó munkaerők, bármikor pótolhatók vagyunk, nincs értékünk manapság a munkaerőpiacon. Sajnos.
2019. ápr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%

Olyan ez mint a fociban.

Cristiano Ronaldo hisztizhet, kritizálhat, beszólogathat, egyszóval őszinte lehet, adhatja önmagát. De azért mert mellette egy piszok jó focista, és piszok jó teljesítményt tud nyújtani.

Ellenben ott van például Balotelli, akkor szinten próbálta nagyon őszintén magát adni, de közben link volt, lusta volt, el is küldték a fenébe, egy francia középcsapathoz.

2019. ápr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Igazatok van. De azèrt èn nem vagyok link meg lusta, csak túlóràzni, nem akarok pènteken. Màs napokon màr volt, hogy túlóràztam. Bár màr többet azt sem akarok. Igaziból gondolkodom, hogy jó-e nekem itt egyàltalàn. Szóval lehet, hogy leszek tovàbbra is őszinte, aztàn legyen, aminek lennie kell. Tènyleg nem vagyok lusta, jól csinàlom a munkàm a munkaidőn belül vagy ha magam vàllalok túlórát!
2019. ápr. 13. 21:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!