Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem akarom kihasználni a napi...

I$TV@N kérdése:

Nem akarom kihasználni a napi fél órás munkahelyi ebádszünetemet. Megtehetem?

Figyelt kérdés

Ezentul ebádszünet nélkül akarok dolgozni mert a köcsög főnököm rámszólt, hogy miért egy órát vagytok távol ebédidőben fél óra helyett.

Dacból éhezni fogok, nem fogok menni kajálni, ottt fogok enni a fürészgép előtt, hadd örüljön a szíve. Megtehetem, vagy arra a fél órára muszáj vagyok falni menni, elhagyva a munkaterületet, köszi a választ.


2019. ápr. 14. 09:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%
Akkor meg az lesz a baj, hogy miért a gép mellett eszel. Ha felnőtt ember vagy, viselkedj is úgy. Ha fél óra az ebédszünet, akkor neked a kezdetét követő fél órán belül újra a helyeden kell lenni. Nem a főnök köcsög, hanem te nem tartod be a feltételeket, és még te akarsz betartani neki.
2019. ápr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
80%
István, mit hisztériázol? Azért, mert szóltak, tartsd be a szabályokat? Ez az élet, Pistikém! Ha sztrájkolsz és nem eszel, senkinek fel sem tűnik, magaddal szúrsz ki. Az ovis fiam szokott így büntetni, ha pipa.
2019. ápr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Mielőtt totálisan leharapnátok a fejemet...


A cégnek nincs ebédlője, a kajálás az öltözőben történik, ahol hivatalosan nem lehet cigizni, mégis cigiznek, és büdös, piszkos hely is. 5 percre lakom a melotol, haza szoktam ugrani enni, de mig tisztálkodok + átöltözök + oda-vissza út + kaja ... nem jövök ki a félórából.

Mondtam a főnöknek, hogy olyan körülmények között nem szeretnék enni, meg nem is ez a rendeltetése egy öltözőnek. Erre felajánlotta, hogy egyek az emeleti munkásszáló konyhájában, az tisztább.

Mondta, hogy egyes kolégák rossz néven veszik, hogy ők fél órát, én meg egy egészet töltök "ebédszünettel".

Szóval, így kerek a sztori.

2019. ápr. 14. 10:05
 4/33 anonim ***** válasza:
81%
Szóval még fel is ajánlott neked egy alternatívát? Pisti b...zd, mit hisztériázol? Igaza van a főninek, nem fair, hogy te hazajárogatsz fürödni ebédszünetben. Fél óra, ebből kell gazdálkodni. Ne sztrájkolj, mint valami óvodás.
2019. ápr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
80%

Ez így kerek, de még mindig te nem tartod magad a feltételekhez. Ha jogodban áll nem a kijelölt helyen étkezni, attól még nincs jogod önkényesen dupla hosszúságú ebédszünetet tartani magadnak (akár dacból, akár kényszerűségből, mert csak ennyi idő alatt érsz vissza). Ha a munkaszerződésed kitér rá (késések, munkahely engedély vagy munkaidő vége előtti elhagyása), ki is rakhatnak emiatt téged. Ilyenkor pont nem célszerű még dacolni és direkt ellenkezőleg csinálni mint ahogy előírták.


A főnököt meg világosítsd fel, hogy a nemdohányzók védelmének megsértése miatt majd fizethet, ha valaki felnyomja.

2019. ápr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
88%
Ezek alapjá korrekt főnököd van. Adott egy probléma,ő megoldást mond, miért gond ez? Jogos, hogy a fél órás szünet ne egy órás legyen, érthető ha nem tetszik neki a dolog.
2019. ápr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Valóban rendes főnök.

Csak amikor anno fél éve állásinterjúra hívott azt elfelejtette megmutatni a háborús állapotban lévő öltözét, meg azt sem mondta, hogy ott kellesz falni. Tehetnék fel képeket, de csak elhánynátok magatokat.

A másik meg, hogy az öltözőbe munkaidő után sem lehet alkoholt fogyasztani, a kedves munkásszálósok megengedik maguknak! Mégis a fővárosiakat basztatják.

Kolektiva 80%-a cigizik, nekünk van kuss. De ez ellen semmit sem elhet tenni. Francnak nem lehet kinn cigizni.

De legalább kaptam alternativát.

2019. ápr. 14. 10:26
 8/33 anonim ***** válasza:
89%
Korrekt főnököd van, hisz még alternatív megoldást is ajánlott. Az a te bajod, ha ennyire nem tudod betartani azt az egy, roppant egyszerű szabályt.
2019. ápr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Am nem is a cigifüst zavar annyira, én is dohányoztam 10 évet, hanem hogy pl büdösek a ruháim, a törülközőm. Mindegy, belátom, nm érdemes vergődnie egy alkalmazottnak. De sok a köcsög...
2019. ápr. 14. 10:33
 10/33 anonim ***** válasza:
84%
Ha ötpercnyire laksz, és így se tudod megoldani az étkezést fél óra alatt, akkor sajnálom, de egyszerűen életképtelen vagy.
2019. ápr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!