Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért akar ennyi nő stewardess...

Miért akar ennyi nő stewardess lenni, mi a jó benne?

Figyelt kérdés

Mindig hallom, hogy nagyon sokszoros túljelentkezés van a stewardess állásokra, hogy már magasság, testsúly, haj, arc, mindenféle apróság alapján szűrnek?

De mégis miért akar ennyi ember ennyire nagyon stewardess lenni?

Ennyire jól fizetne?

Vagy ennyire vonzó, hogy eltölthetsz pár napot különböző külföldi országokban? Cserébe persze alig vagy otthon, és nehéz baráti és szerelmi kapcsolatot fenntartani.

A munka pedig alapvetően egy pincérnői munka. Minden egyes repülés előtt elmutogatod ugyanazt a balesetvédelmi előadást, ugyanúgy körbeviszed az ételeket, a végén pedig összeszeded mindenkitől a szemetet.

Szerintem borzasztóan unalmas munka lehet, nekem biztos az lenne, de mi az, ami miatt, mégis ennyire népszerű ez a munka?


2019. ápr. 14. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Konnyu fizikai munka, jo fizetes, vilagot latnak...
2019. ápr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Bizonyára nem a keresett szakmákban végzett emberek körében népszerű, hanem akiknek nincs különösebb végzettsége, és szalag vagy meki helyett inkább ezt választaná.
2019. ápr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2: Majd nézz utána a feltételeknek. Aki szalagmunka helyett akarja ezt választani, nem hiszem, hogy bekerül. Egy lapon nem lehet említeni a gyári munkával...
2019. ápr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Presumptuous_Pisces ***** válasza:
100%

Én is régebben ez szerettem volna lenni, az alapmotivációm a repülés/repülőgépek iránti érdeklődésem volt. A másik, hogy imádtam az angolt, és használni szerettem volna. Akkoriban még bennem volt az, hogy az embereknek segíteni szeretnék.

Ami még vonzóbbá tette:

- fizetés

- nyelv gyakorlása

- új közeg/emberek

- minél messzebb az otthontól

- x napot dolgozol és y napot otthon lehetsz

- hangzatos és nem annyira hétköznapi szakma


De időközben felnőttem, beláttam, hogy nem fenékig tejfel ez az élet, és az emberekkel sem szeretnék már ilyen áron foglalkozni.

Amiért letettem róla:

- szolgáltatást nyújtasz és csak egy eszköz/tárgy vagy sokak szemében (főleg a nők)

- a szervezetedet terheli, idegileg is kikészít, hiába kapsz törvényileg előírt hosszabb pihenőt

- a "világlátás" sem így megy, legtöbb esetben két ország szállása között ingázól

- komoly felelősség nyugszik a válladon

- nem csak kiszolgálsz, hanem takarítasz is

- a bérezés se egészen úgy megy, ahogy le van írva...

- mindig legyél tip-top, nem ülhet ki semmi magánügyi dolog rajtad

- rugalmasnak kell legyél, késések, járattörlések egyéb dolgok...


Egyáltalán nem irigykedem azokra, akik ezen a pályán vannak, le lehet nézni Őket, "hogy biztos csak erre futotta a tudásuk" (végzettségileg), de szerintem emberileg és értelmileg fejlettnek kell lenni egy ilyen munkakörhöz. Ez is egy hivatás, ami sokaknak nem való, de Ők általában hamar lemorzsolódnak.


Ismerősöm stewardess, Ő mesélte ezeket a dolgokat. Monotonnak se hívta, mivel hogy szinte minden útja alatt történt vmi atrocitás, hol az utasokkal, hol maga az intézkedésekkel. Szval nem lehet unalmasabb, mint más munka...


Amit tapasztaltam a repüléseim alatt, hogy az emberek (főleg idősebb férfiak), nagyon illetlenül bánnak a nőkkel, Ő nekik meg minehhez jó pofát kell vágniuk...

2019. ápr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Engem érdekelt anno, jelentkeztem is.


Érdekesnek találtam a feladatokat, amiket a légiutas kísérő ellát, plusz a fizu se volt rossz.


Két helyre jelentkeztem, egyikre be se hívtak, másikra behívtak és eléggé vonzó dolgokat mondott a férfi (pl a fizetés elég, hogy pár hónapon belül külföldön is lakást vegyek, ami elvárás is egyben), meg jó kis gyakorlás volt a további interjúkra (rengeteget tanultam a férfitől), de nem fogadtam el a javaslatát és nem mentem el a tréningre. Volt pár furcsaság, ami miatt mással utána nézettem, aki mondta, hogy ez ilyen csalás szagú.

2019. ápr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Az a jó benne, hogy mindig akad egy gazdag úriember, aki "megszúrja" a mellékhelységben. Így simán összejön havonta 2-3 millió plussz.
2019. ápr. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!