Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg szeretik az emberek a...

Tényleg szeretik az emberek a mondern munkahelyeket?

Figyelt kérdés

Ahol van csocsó asztal, ital/nasi ingyen vagy olcsón, heti több nap homeoffice, mindegy, hogy mikor dolgozol, csak a munka legyen kész és legyen meg a napi 8 óra év végére. Néhány havonta szóban értékelnek, hogy tudj fejlődni és aszerint kapod a fizetésemelést, hogy mit mondtak rólad a kollégáid. Viszont, ha plusz feladat van, vagy megcsúszik a projekt, akkor kérdés nélkül mindenki túlórázik, mert az ő felelőssége befejezni a feladatot. Senkiről nem mersz egy rossz szót mondani, nehogy lehúzzon az értékelésen, minden csapatépítő sörözésen/bulin ott vagy, hogy lássák a lelkesedésed.


Van aki ezt tényleg jobban szereti, mint azt, hogy bemész reggel 8-ra és délután fél 5-kor felállhatsz és eljöhetsz, ha megcsúszik a projekt, akkor nem kell túlórázni stb.


Ha ugyanazokkal az emberekkel kéne együtt dolgoznod, mint most és ugyanazt a fizetést kapnád, ugyanaz lenne a feladatod, akkor te melyiket választanád? És miért?


2019. ápr. 17. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem minden vágyam egy ilyen "nyitottabb" gondolkodású munkahelyre bekerülni. Mert ott lehet beszélgetni, kicsit kikapcsolódni, szórakozni, nem kell messzire menni érte, hanem ott a munkahelyen, kisebb fajta közösségépítés jobban meglehet ismerni az embereket, nem mindegy hogy a munka monoton ugyan olyan vagy van benne élet,kicsi szórakozás. Nekem milliószor több kedvem lenne menni ilyen helyre dolgozni. :)
2019. ápr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Èn a modernet,legyek ,,leszopva" rendesen anyagilag is utàna tulorazok 72 òràt is,sikerèrt bàrmit.
2019. ápr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

"aszerint kapod a fizetésemelést, hogy mit mondtak rólad a kollégáid"

Köszönöm, olyan munkahelyen nem szívesen dolgoznék, ahol a fizetésem attól függne, kinek milyen mélyen nyalok be.

2019. ápr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Egyik se tetszik. Ami most nekem van, az szimpatikusabb nekem. Alap munkaidő 8-16:30, de ha valami van, akkor lehet csúsztatni, máshogy járni, stb. Túlóra nincs. Csocsóasztal meg ilyen szrságok nincsenek, nem bárban vagyunk. :D

Szóbeli értékelés, visszajelzés van a főnöktől, korrekt módon. A kollégákon nem függ a fizetés, ilyen helyen nem is dolgoznék... undorító.

Viszont a vaskalapos, halál komoly 8:00-16:30 is kikészítene, bármi közbejöhet...

2019. ápr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én leginkább a rugalmas munkaidőt szeretném. Én korán fekvő ember vagyok, hadd mehessek korán, ha úgy van kedvem.

Ha elintéznivaló van, orvos, stb hadd legyek bent csak 6 órát. Ha fáradt vagyok viszont, kivételesen hadd essek be csak 10-re.


Ne az számítson már, hogy 8-tól 5-ig bent vagyok, hanem, hogy a munka legyen elvégezve.

2019. ápr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:

A csocsó ilyenkor úgy értendő, hogy a munka el legyen végezve és akkor lehet akár kicsit csocsózni is - csak mert sokaknak ez fura, hogy van ilyen is. A kollégák értékelése viszont tényleg kényesebb, de attól függ mit jelent ez a gyakorlatban, mert ha inkább csak nincs komolyabb panasz és mindenki bólogat, az egy normális értelemben beleférhet. De tény, hogy elszállhat a ló áskálódás irányába is, csak az ilyen helyeken pont nem is jellemző, bármennyire is meglepő.


Az egymás értékelése ha tárgyilagos, akkor nem olyan rossz, ha olyanokról van szó, hogy xy nem adta időben a dolgot és ezért csúszott a munka. De szubjektív alapokon már ez károssá tud válni. Kérdés mennyire konkrét és tárgyilagos az értékelés.


Szerintem ha jól van összehozva akkor hatékony és kellemes is.

2019. ápr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az enyém kifejezetten jó munkahely.

Bár nincs kikapcsolódási lehetőség (csocsó, ilyesmi), de mondhatom, hogy inkább bejövök 6-ra,7-re és előbb megyek el, persze nem mindig. Ha túlórázni kell, akkor azt szépen megfizetik. Múltkor beteg voltam két napot és a sok túlóra miatt még így is többet kaptam, nem is kicsivel, mint az alapfizum. Be lehet jönni ünnepnapon, ha szeretnél és el vagy maradva, az még jobb pénz. De nem kötelező.

Van lehetőség home office-ra, nekem mondjuk pont nem olyan a munkám, de ha feljebblépek, akkor lesz.

Értékelés van, nem számít nagyon a kollégák véleménye, de jóban vagyok szinte mindenkivel, úgyhogy nem lenne probléma. Most kaptam egy marha jó értékelést. Van lehetőség plusz pénzre, ha a kollégák pozitív visszajelzést adnak rólad és kérik, hogy adjanak egy kis pluszt. Én szóltam már pár jó szót pár ember érdekében és kaptak is.

Szóval nekem ez tökéletes.

2019. ápr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Aham meg a jo fizetest mert ugye az ember penzbol el. Most nem tulorazom tehat nem kapok tobbet ahol tuloraztam tobbet kaptam. De nem is volt idom semmire. Modern munkahely igen ott kezdodik h modern unios szintu fizetesek vannak..persze a latszat meg van akar nyugaton csocso babzsak ingyen kave ingyen csoki gyuminapok idiota semmire se valo csapatbaromsagok a sok bohoccal home office ami igazabol arrol szol h a nap 24h orajat a ceg eletevel toltsd még otthon is. Igen ez motivalo kb 25 eves embernek de az erett nepeket mar mas motivalja az egszisztencia a megbecsules ami nem mas kollegak velemenyen alapul hanem a vezeto eszrevetelein. Egy eretebb vezeto mindig ugy gondolkodik h nem erdekli h a csurhen belul milyen erdek ellentetek vannak a munka legyen kesz s a dolgozo vegezze el maximalisan a feladatat ha ez mind rendbe van a my little poni hiaba megy azzal be h a pokemon nem szimpi s ezert ne kapjon jo ertekelest. Valoszinu egy erettebb cegnel a poni megy a levesbe. Meg ugy altalaba ahol a kollegaktol fugg az ertekeles az nem ceg az egy kupi. Nem az ovodaba vagyunk h csocsora meg hasonlo baromsagokra vagyjak.
2019. ápr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:
Kérdező a válaszokból látszik, hogy inkább azt kellett volna kérdezni, hogy az ilyen az hogy megy a gyakorlatban. Mert láthatóan a válaszok elképzelésekről szólnak.
2019. ápr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Laylah ***** válasza:

Én rugalmas munkaidőben dolgozom egy közös irodában másik 5 emberrel, elválasztó falak nélkül. Jó a hangulat, segítünk egymásnak, kötetlen beszélgetés is belefér, mégis mindig minden készen van, viszont nincs home office, csocsó, ilyenek. Ingyen kávé az van, de nem kávézok, engem nem érint. A kollégákkal való értékeltetés számomra új ötlet, az előző munkakörömben (cégen belül) biztosan a minimumra húztak volna le, hacsak meg nem tették a tudtom nélkül, a jelenlegi helyzetemben viszont úgy érzem, jó helyen vagyok, megbecsülnek kollégaként és emberileg is.

A home office számomra a legkevésbé szimpatikus ötlet. Valóban megvan az az előnye, hogy nem kell utazni a munkahelyre, de ez szerintem a legnagyobb hátránya is. Egész napod rámehet a munkára, ráadásul a munkába járásnak megvan az a haszna, hogy fejben kicsit ráhangolódsz arra, hogy itt most pár óráig munka lesz. Otthon keveredik a magánélet és a munka, a "hazai" és a hivatalos közeg, környezet, és ez, véleményem szerint, mindkét irányban levon valamennyit a teljesítményből. Ha az otthoni dolgaidat végzed, vagy lazítasz, folyton ott motoszkál a fejedben, hogy dolgozol is éppen, munkahelyi problémákon jár az agyad, viszont ha leülsz dolgozni, akkor meg azon, hogy de jól esne egy forró fürdő, vagy el kéne ugrani a boltba.

A munkahelyi babzsák/csocsó/boxzsák/akármi kicsit olyan, mint a home office és a normál munkahely keveréke. Értem én, hogy stresszes munkakörök esetében hasznos, ha a dolgozó inkább a boxzsákot püföli, mint ha a telefont vágná a falhoz, ugyanakkor ha a dolgozókban nincs meg a megfelelő munkafegyelem, akkor ez könnyen átcsap fél, vagy egész napos semmittevésbe. Egy szó mint száz, nem minden munkahelyen lehetne ezt megcsinálni.

Személy szerint én maradnék a jelenlegi, kötetlen munkaidős helyemnél, 9-14 közt van a törzsidő, azon kívül úgy jövök-megyek, ahogy akarok, amíg megvan a havi óraszám. Így lényegében elkésni és túlórázni sem nagyon tudok. :)

2019. máj. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!