Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már más is olyan helyzetb...

Volt már más is olyan helyzetben, hogy hiába küldözgette az önéletrajzokat nem kapott visszajelzést? Mit tanácsoltok ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Már teljesen kétségbe vagyok esve.Rossz ez a helyzet,meg jönnek mások is a nem helytálló meglátásaikkal.Nem is miattuk,magam miatt rossz a helyzet,de nem látok kiutat.

2019. ápr. 17. 12:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem egészen ilyen, de hasonló volt. Kis cégünk volt, és munkákra pályáztunk. Az árajánlatainkat arra használták, hogy az előre kiválasztott kivitelező aláígérhessen, minket meg elhajtottak. Volt egy önéletrajzos is, de az vicckategória. Jelentkeztem a Praktiker álláshirdetésére, be is hívtak. Aztán meggondoltam magam, írásban lemondtam az időpontot, és elnézést kértem. Egy idő után kaptam egy levelet, amiben közölték, hogy nagyra értékelik a felkészültségemet, de másra esett a választásuk. Még a közelükben sem voltam.
2019. ápr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az önéletrajzaid el sem jutnak a leendő főnökeidhez, erre vannak a személyzetis kollégák. Kapnak napi 100 önéletrajzot és válogatnak. 90% megy a kukába, a legjobbakat pedig vagy félrerakják, ha épp nincs felvétel, ha pedig van üres hely, akkor behívják.

Végigcsináltam, már minden önbizalmam elszállt a végére. A legfontosabb egy profi, igényes, fényképes önéletrajz egy kísérőlevéllel, motivációs levéllel. Hiba nem lehet benne, egy elírás, helyesírási hiba és már megy a kukába! Sokszor jobb személyesen beadni, mert a napi több száz emailt nem is mindig olvassák.

2019. ápr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Nézesd meg az Önéletrajzodat valaki hozzáértővel, cseppet módosíts rajta, lehet, hogy ez a gond. Amúgy meg a mai világban sajna nem jellemző a visszajelzés.
2019. ápr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is beadtam csomó helyre, de annyira nem méltattak hogy megírjak legalább hogy nem vagyok alkalmas vagy akármi..
2019. ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Jelenleg én is munkakereső vagyok

Az arányom:

8/1 Majd értesítünk ha a kollégák kiválasztottak interjura (lefordítva: "nem kellesz")

8/1 Tényleges állásinterjú (jelenleg szorítok hogy felvegyenek jövőhéten kiderül)

8/6 rám se bagózott.

És az a baj hogy a környékemen nem sok olyan munka van amire alkalmas vagyok...

2019. ápr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Az önéletrajz ne lehet gond bár lehet kibővítem,kiszinezem olyan munkatapasztalatokkal is,amiket lényegtelennek tartottam beleirni vagy amit nem is végeztem ha már ennek a világnak ez kell.

Néhány helyről régebben hívtak,de azok olyan helyek is voltak...nem fizettek volna utiköltséget,éjszakázni is kellett volna.És igen a legtöbb helyről még válaszra se szoktak méltatni.

2019. ápr. 17. 13:17
 7/18 anonim ***** válasza:

Sajnos, mint mindenhol máshol, itt is "pofára" megy a verseny. Szerintem nagyon kevés az olyan HR-es, pláne ahol még az sincs, aki sziplán kompetenciák alapján válogat. Szóval készíttess egy szép igazolványképet, olyan igazi előnyöset.

A helyesírási hibákra nagyon figyelj oda, arra harapnak. Inkább legyen sablonból önéletrajzod, még az is jobb, mint pl. amit ismerős küldött át, hogy dobjam le a HR-re :D Az egész össze volt ömlesztve, tagolás nélkül, többféle betűtípussal, kiégette a retinám, fél órát vacakoltam vele, mire jó lett.

Sajnos tapasztalatból mondom, hogy ha "lyukak" vannak az önéletrajzodban, arra nagyon hepciásak. Ilyenkor lehet egy jól hangzó "szabadúszó" vagy hasonló dologgal dobálózni, csak kerüljön valami a lyukba, különben elkönyvelnek megbízhatatlannak. Aztán ne hazudj nagyot, mert az a másik fele :D

Figyelj rá, milyen referenciákat adsz meg előző munkahelyedre, mert van, ahol le is ellenőrzik, aztán puffansz.

Közösségi oldalad legyen rendben, mert az az új mániájuk, hogy ott is ellenőrizgetnek, de igazából magán az önéletrajzon múlik a dolog főképpen. Ránéz, túl hosszú, kiolashatatlan, helyesírási hibáktól hemzseg, vagy nem tetszik a képed - mész a levesbe.

2019. ápr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szemétlàdàk. Csinàlni kéne inkàbb valami sajàt bizniszt.
2019. ápr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én is kb fél éve küldözgetem, mert váltani szeretnék. Volt olyan hely, ahol a kollégák mondták, hogy szeretnének velem dolgozni, mert szimpatikus vagyok. Nem hívtak vissza. Viszont azóta is folyamatosan keresnek oda embert. Senki nem felelt meg az állítólagos "nagyon sokan jelentkeztek"-ből? :D kétlem.


Nem tudok jó tanácsot adni, magamnak se megy. Ne add fel, előbb-utóbb lesz valami, muszáj keresgélni!

2019. ápr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%

Elég hülye dolog ez.


Nálunk például az "irodavezető" kapja az önéletrajzokat. Viszont neki ezer dolga van, projekteket visz, gyakorlatilag folyamatosan dolgozik még este vagy akár hétvégén is. Szerintem a fele önéletrajzot meg sem nyitja.


Volt, hogy ismerős jelentkezett, szóltam pár szót az érdekében, akkor jött az, hogy "ja tényleg, 2 hete küldte de még nem néztem". Majd megnézte és nyugtázta hogy nem szimpatikus neki a gyerek arcra meg béna az önéletrajz, de ha van tapasztalt ismerősöm azt szívesen várják. (Tapasztalt ismerősnek meg a saját cégem nem fogom ajánlani, szóval sakk matt...)


Vagy felvettek új kollégát akinek az önéletrajza igazi "laza gyerek" süketelés, kamuzás. Semmi konkrétum de nagyon ambiciózusnak tűnik. Hát marhára nem az. Meg tudja játszani, hogy mennyire hajt, dolgozik, közben az égvilágon semmit nem végez el a feladatai közül és csak szenved vele a cég, hogy kinevelje.

2019. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!