Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nem megyek be dolgozni...

Ha nem megyek be dolgozni felhívhatja a leendő munkahelyem a jelenlegi főnök? (Jövőhét szerdával felmondtam)

Figyelt kérdés
2019. ápr. 19. 09:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mennél be dolgozni? Amúgy nem, ha ide nem mész be dolgozni, az csak az itteni főnökre tartozik.
2019. ápr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Mert már rettentően unom őket, beszólogatnak amiért felmondtam egész nap rólam beszélnek egyebek.

Szimplán olyan ne legyen hogy a következő helynek szólnak bármit, nem szeretném.

2019. ápr. 19. 09:22
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Ha "szimplán nem mégy be", akkor ugyan az új helyet nem hívhatják fel, de egy munkaügyi pert a nyakadba akaszthatnak, ami egyrészt igen sokba fog neked kerülni, másrészt az új helyen igen negatív megítélésed lesz, mert erröl ugyanis ott is tudni fognak, márcsak azért is, mert a tárgyalásokra el kell járnod.
2019. ápr. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudhatná a leendő munkahelyedet a mostani főnököd?
2019. ápr. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

4: Ezt nem értem én se, hogy egyesek miért mondják meg. Én még a normális főnöknek is csak a hely jellegét árultam el, a cég nevét és a pontos címet nem, még csak azt kellett volna.


Kérdező: Ha felhívja, és negatív dolgokat mond rólad (pl. "A maguk helyében én fel nem venném, mert csapnivaló munkaerő."), az rágalmazásnak minősül, és fel lehet őt jelenteni. De viszont téged is perelhetnek, ha csak úgy egyik napról a másikra elkezdesz nem bejárni a hátralévő időben. Milyen jellegű munka? Attól is függ, hogy perelnének-e.

2019. ápr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem hívhatja fel a követlező munkahelyed főnökét, mert nem a köv munkahelyedre tartozik, hanem a jelenlegire.


(ugyanúgy, ha Te vétesz egy hibát, akkor az a jelenlegi munkaheléyedre tartozik nem a kövire.)


Viszont azzal számolj, hogy ha a szerződésben előrírt x nap felmondási időt nem tartod be, annak nagyon súlyos következményei lehetnek.

2019. ápr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Azzal a nappal azonnalival felmondtam amit a kérdésben is írtam, szimplán csak nem akarok már bemenni a hétvégén, egyszerűen nem érzem jól magam ott pihenni szeretnék a következő munkahelyemre ami jövőhéten kezdődik. Nem felmondási időt töltök, e hétre még van sima beosztásom.
2019. ápr. 19. 09:48
 8/22 anonim ***** válasza:
54%
6: Kérdés, hogy 3-4 megtagadott nap miatt megéri-e nekik pereskedni. Ezért kérdés, hogy milyen jellegű munkakör? Ha szalagmunkás, takarító, pincér, mosogató vagy gyorséttermi alkalmazott, akkor nem valószínű, hogy akkora ügyet csinálnak belőle. Ha viszont informatikai rendszergazda, marketingmanager vagy ilyesmi, akkor viszont a kár még ilyen rövid időtartamnál is jelentős lehet.
2019. ápr. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
7: A felmondási idő alatt is rendes beosztást kap az ember. Az azonnali felmondás meg azt jeleni, hogy másnap már be sem mész. Kissé kevered a fogalmakat.
2019. ápr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem keverem, azzal a nappal kértem azonnalit amit el is fogadtak, viszont addig még van pár nap amit nem szeretnék dolgozni.
2019. ápr. 19. 09:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!