Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Anyukámnak szeretnék segíteni,...

Anyukámnak szeretnék segíteni,40év után nyugdíjba szeretne menni, hol és miként kezdjük az ügyintést? Egy ismerősöm se tudott erre normális választ adni.

Figyelt kérdés

Levelet már kapott,amiben benne van hogy mennyit dolgozott.

Viszont nem tudom,hogy hogyan tovább ? Kormányablakhoz kell menni infóért,vagy a munkanélküli irodába,vagy a munkahelyén kellene valamit rendezni ? Nagyon nem tiszta ez nekem,se neki.Bárkit kérdeztem,értelmes választ nem kaptam.Van itt esetleg olyan aki érti ezt,és egyszerűen le tudná nekem írni ?

Nagyon megköszönném.


2019. ápr. 21. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyugdíjbiztosítóba. ott az ügyintéző mindent elmond és elrendez. Ha megvan az időpont, mikor mehet nyugdíjba, akkor a munkahelyén el kell mennie a személyzeti osztályra, megmondani a nyugdíjbavonulás dátumát, mivel előtte fel kell mondani egy hónappal. Ha ezt elmulasztjátok, annyival később tud nyugdíjba menni és annyival tovább kell dolgoznia. minél előbb kezdjétek el intézni az ügyeket.
2019. ápr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyétek fel a kapcsolatot a megyei kormányhivatal nyugdíjbiztosítási főosztályával ( Ha budapesti vagy, akkor Budapest Főváros Nyugdíjbiztosítási főosztály, Bp. Fiumei út). Ott kérjétek a ledolgozott évek összeszámolását, valamint tájékoztatni fognak a további lépésekről. Amúgy meg sok munkahely segít a dolgozójának elindítani a folyamatot.
2019. ápr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ! Fehérváriak vagyunk amúgy.
2019. ápr. 21. 22:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Már nem kell felmondani nyugdíjazás miatt. Ugyanúgy dolgozhat és kaphatja a nyugdíját egyszerre.
2019. ápr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
de mindenképp kell jelezni a munkáltatónak akkor is, hogy a 40 éves jogviszony után nyugdíjba fog menni és nem várja meg az öregségi nyugdíjat.
2019. ápr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!