Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen esetben hogy lehetne...

Ilyen esetben hogy lehetne nekiállni munkahelyet keresni? Egyáltalán van esély?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, 51 éves. Eddig saját vállalkozásban dolgoztam (már 20 éve). Viszont az elkövetkező tizenöt évre szeretnék egy munkahelyen dolgozni a szakmámban. A baj csak az, hogy nyilván kor alapján (is) szelektálnak, és ott valószínűleg már kiesnék, hiába van napi szinten karbantartott tudás, jogszabályi ismeret a fejemben. Valamit elronthattam, az itthon dolgozás mellett nem alakítottam ki egy úgymond kapcsolati hálót.

Hogy lenne érdemes belekezdeni a keresésbe?



2019. ápr. 23. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
A második kérdést én töröpném
2019. ápr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Regisztrálsz az onlájn munkakaereső oldalakra.

2. Küldözgeted az önéletrajzodat, amiben ki van hangsúlyozva a gyerekek kora (hogy érthető legyen, hogy kirepültek) és ha kirándulsz sokat, az is, mert abból látható, hogy nem vagy az a betegeskedő fajta.

2019. ápr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2-es, köszi. Jó karban levő, mondhatni fiatalos 50-es vagyok, egyáltalán nem vagyok beteges. Az egyszem gyerekem már kirepült, szóval tényleg érzek magamban energiát, kedvet a munkához (csak már nem itthon szeretnék, szabadúszóként).

Megpróbálom, amiket írtál.

2019. ápr. 23. 09:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, van olyan munkahely (több ilyenről hallottam), ahol (bár nincs kimondva), de a főnökség a 50-65 közötti nőket részesíti előnyben. Már nincs kiskorú gyerek, nagyjából már fiatalkorú sincs, viszont lojálisak a céghez, szorgalmasak, tanulási hajlandóság is megvan. Túlóra sem gond, nem kell rohanni az óvodába. Az mondjuk kár, hogy nem alakítottál ki ismeretségeket. Sokszor van, hogy (ahova eleve is vennének fel valakit), be tud ajánlani ismerős, ez növeli a lehetőségek számát. (Gondolom, valami számviteli, adózási dolog lehet, bár csak sejtem.)
2019. ápr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-es, Neked is köszi a bíztatást. (Igen, könyvelői és adószakértői tevékenység.)
2019. ápr. 23. 10:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hamar fel fognak venni (2 hónapon belül), mivel a fiatal munkaerő már külföldön van.
2019. ápr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:
Meg írd bele a naprakész tudásodat is, mert az is fontos. És hajrá! Egyébként tényleg sok előnye van a 30 felettieknek.
2019. ápr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!