Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos ez a főnököm részéről?

Jogos ez a főnököm részéről?

Figyelt kérdés
Egy kis irodában dolgozok, csak ketten vagyunk. Csütörtökön kérdeztem, hogy kell e jönni a 4 nap alatt dolgozni, és hogy péntekre már fix programom van. Azt mondta nem kell. Ma meg lecsesz, hogy miért nem mentem segíteni az ünnep alatt. Mert hogy ez egy munkahely, de ha csütörtökön azt mondta nem kell akkor miért bánt?
2019. ápr. 23. 11:56
1 2
 1/13 anonim válasza:
Csak úgy. Mert megteheti.
2019. ápr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Milyen munkahely ez? Egyáltalán Magyarországon van?

Nagypéntek ünnepnap. Akkor miről beszélünk?

2019. ápr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyre nem járunk be segíteni ünnepnap. Oda előre lefixált időpontokban járunk be dolgozni munkaidőben.
2019. ápr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki a frankót, megbeszéltétek!
2019. ápr. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, de akkor is én vagyok a szar.
2019. ápr. 23. 12:37
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Minden munkahelyen ez van. Ahol meg épp jó fej a főnök ott a kollégák anyázzák egymást hol egymás mögött - hol egymásnak.
2019. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
szard le, és kész, ha meg stresszes, akkor váltsd munkahelyet. ennyi
2019. ápr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, meg akar tőled szabadulni, és indokokat kreál. Vagy csak rossz napja volt, és rajtad töltötte ki a dühét.

Nekem olyan szemétláda főnököm volt, hogy a szerződés utolsó napján közölte, hogy ki vagyok rúgva, másnap már ne menjek. Kérdeztem, miért nem szólt egy hónappal előre, ahogy azt a szabály szerint kell. Erre azt felelte, hogy ő szólt nekem, csak én biztos nem figyeltem. Utálom, amikor ennyire egyenesben hülyének nézik az embert. No de utána, mikor megjelentem egy levéllel a munkaügyi bíróságtól, inkább kifizetett nekem még egy havi összeget, csak ne jelentsem fel.

2019. ápr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért teremtett le, mert a lelkedre játszik épp. Pl így a jövőben nem mernél esetleg Ünnepnapon szabira menni. Eléggé gyakori jelenség, van olyan ismim akinek több órányi nem fizetett, ki nem egyensúlyozott túlórája van és nem mer szabira menni, pont azért, mert a főnök és az egyik koszos külföldi kollégája a lelkére játszik.


Nekem is próbáltak régi helyemen a játékot a felmondásnál, próbaidő alatt, mert ugyebár a próbaidő alatt azonnal elmehetsz és ezt úgy akarták megakadályozni, hogy a lelkemre olvasták, ez mennyire ocsmány dolog. Pech-ükre engem nehéz befolyásolni. :D


Ha a főnököd csütörtökön azt mondta, nem kell bemenned, xard le, ha ma hisztizik.

2019. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"a jövőben nem mernél esetleg Ünnepnapon szabira menni"


Már megbocsáss, ez fából vaskarika. Az ünnepnap attól ünnepnap, hogy nem kell dolgozni. Tehát szabi kivétele föl sem merül. Természetesen vannak olyan munkahelyek, ahol minden nap, vagy akár éjjel-nappal dolgozni kell. Akkor beosztás van, hogy ezen az ünnepnapon ki megy dolgozni.

De Magyarországon (ahol nagypéntek és húsvéthétfő ünnepnap) egy normál munkahelyen ez úgy néz ki, hogy csütörtökön délután elbúcsúzunk egymástól azzal, hogy kedden reggel találkozunk, hisz az a következő munkanap. Ha a főnök munkab..zi, akkor menjen be ünnepnap, ez mást csöppet sem fog érdekelni.

Épp ezért kérdeztem, hogy milyen országban, milyen munkahelyen történt ez, de a kérdező sz...ik válaszolni, nehogy világosan lássunk.

2019. ápr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!