Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet egy főnöknek...

Hogy lehet egy főnöknek tudtára adni, hogy be bánjon úgy az embertek mint egy felmosó ronggyal amikor ideges?

Figyelt kérdés

Miért kell rajtam/alkalmazottakon levezetnie a dühét amit kliensek/ beszállítók okoznak neki?


Nagyon nehezen tudtam eddig tűrtőztetni magam, hogy ne küldjem el melegebb éghajlatra.

Nincs joga a nyugalmamat tönkretenni, munkát végezni vagyok itt nem megalázni magam.


2019. ápr. 24. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha alapjáraton lehet vele beszélgetni, nem egy magánakvaló valaki, aki a beosztottjainak csak köszön (néha azt sem) és vevő is a javaslatokra (esetleg néha ő is kérdezi) akkor le lehet vele ülni és elmondani, hogy Te ezt vetted észre és, hogy az irodában dolgozók teljesítményét és/vagy hangulatát hogyan befolyásolja. Persze kedvesen és finoman. A főnökök szeretnek visszajelzést kapni.


Más esetben azt mondom, hagyd rá, mert, ha nem vevő a javaslatodra meg el van magában, csak bajod lehet, ha figyelmezteted.

2019. ápr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mondj fel. De ne egyedül, minden kollégával aki nem bírja ezt. Akkor talán észhez tér.
2019. ápr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Jó nagy marha vagy hogy hagyod,én pofán baxnam aztán felmondanek,ennyi
2019. ápr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3


Csakis a pénzért tűrtem eddig mert jobban fizet mint mások. Talán tudja, hogy többet kell adnia csak hogy elviseljék a dührohamait.

Amúgy van amikor normális de amikor nyomás van rajta akkor kifejezetten se...gfej.

2019. ápr. 24. 14:28
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, én tapasztalatból mondom, hogy, ha lehet, valahogy próbáld megbeszélni.


A jelenlegi munkahelyemen pl egy tündér a vezetőnk. Rengeteg dolga van, de még sosem volt olyan, hogy odamentem és rám ordított volna, hogy "Hagyjál most!" vagy "Mi van?!"


Igen, rengeteget dolgozik, rengeteg felelősség van rajta és, ha elrontunk valamit, őt veszik elő, de egyszeráen tudja úgy intézni, hogy amikor épp a legelfoglaltabb vagy legleterelheltebb akkor is nyugodt legyen, illetve ne legyenek spontán dühkitörései, amikor pl dolgozol és egyszerre csak ordítva odarohan hozzád.


Na ezért vagyok nagyon szerencsés a jelenlegoi főnökkel.


Az ezelőtti helyemen is hasonló volt a főnök, annyi különbséggel, hogy, ha ő nagyon nem bírta, tovább küldött msához, de jogtalanul ő sem kiabált és őt is imádtam.


Sajnos sok helyen még a nagyon régi munkahelyeimen a főnökből előtört a stressz, ami érthető, hiszen mi csak 1/3-át látkjuk annak, amit csinál. De kissé rossz érzés volt, hogy odamentél egy kérdéssel és elkezdett ordítozni, hogy Te most hagyd őt békén vagy dolgoztál és üvöltözve odament és hasonlók.

2019. ápr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3: És vállalnád a rizikót, hogy esetleg feljelent?
2019. ápr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igazából, nem lehet vele csinálni semmit, mert ilyen a természete. Megváltozni nem fog, vagy esetleg pár napig visszafogja magát, aztán elölről megint minden kezdődik...

Nekem volt egy ilyen főnököm, akire illik a leírásod. Na az annyira idegbeteg volt, hogy dilibogyókat is szedett. Ez köztudott volt. Többen elküldtük a francba sokszor.

Mikor már nem dolgoztam a cégnél, akkor cégen kívül verték meg, meg volt olyan is, hogy a házáig elüldözték és ki se mert jönni a boltba se. :D

Nem elkeseríteni akarlak, de azt neked kell mérlegelni, hogy most a fizetés vagy a megaláztatás kell. Úgy vélem, hosszútávon az utóbbi nagyon káros lehet.

Munkahely váltáson kívül egyebet erre nem lehet mondani.

2019. ápr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7


Nyugodt típus vagyok, szeretek nyugodt környezetben dolgozni, másként nem is tudok. Ha nagy a feszültség körülöttem akkor nem is tudok a munkára összpontosítani.


Hosszú távon biztos nem fogom csinálni.

2019. ápr. 25. 13:10
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok


Annyit még írnék jó tanácsként, hogy mindenesetre NE érzelmi alapon/felindulásból dönts és közöld a szándékodat. Meg nem árt ha képzel magadnak némi vésztartalékot vagy addig kutatsz a háttérben másik hely iránt. Logikus, józan észérvekkel cselekedj.

2019. ápr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

+1 mondj fel

Párom volt főnöke is ilyen, évekig(!) próbálkoztak a srácok, leültek nyugodtan beszélgetni vele, kérték szépen, összevesztek vele, lelépéssel fenyegették, mindent megpróbáltak, sokszor változott és normálisabb lett, de maximum 2 hétig. Csak a felmondás segített, egy felnőtt kifejlett tahót nem lehet már megnevelni.

2019. ápr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!