Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen miért érdekkapcsol...

Munkahelyen miért érdekkapcsolatok dominálnak, egyesek miért zárják ki a lehetőségét, hogy több legyen?

Figyelt kérdés
Nekem nincs igényem érdekkapcsolatokra. Én a munkahelyen nem jópofizok senkivel, akit viszont kedvelek, azt tényleg kedvelem, és ilyenkor hajlamos vagyok azt hinni, hogy ez fordítva is igaz. Aztán egy két kivételtől eltekintve mindig az derül ki, h a másik számára totál semleges vagyok, csak addig vagyok érdekes számára,amíg egy helyen dolgozunk, aztán úgy eltűnik, mintha a föld nyelte volna el. Csak azt nem értem, h miért zárják ki sokan a lehetőségét is, h bármilyen nem érdekkapcsolat is kialakuljon egy munkahelyen. Miért kell ezt ilyen görcsösen szétválasztani? Nekem is vannak barátaim a munkahelyen kívül, de attól még én ott is nyitott lennék az őszinte barátságra, de végül mindenhol csak felszínes érdekkapcsolatokat látok. Nem értem, hogy az miért olyan fontos.
2019. ápr. 26. 07:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán érdek-kapcsolaton alapszik. Ha egy beosztott benyal a főnöknek, legjobb cimbik lesznek, aztán valamelyikük elmegy, akkor a kapcsolatuk is szépen leépül. Ha két kolléga között őszinte barátság alakul ki, a kapcsolatuk ugyanerre a sorsra jut, ha az egyikük elmegy.


Ez ugyanígy érvényes a gimis, egyetemi vagy máshogy kialakult barátságokra.


Ritka az, hogy két igaz barát 22 évesen egymásra leljen és legyen mély a kapcsolatuk pl 90 éves korukig.


Ez így természetes; zajlik az élet, mindenki az aktuális dolgokkal foglalkozik.

2019. ápr. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én több mint 9 év után jöttem erre rá... Mindketten zárkózottak voltunk és az illetővel - igaz ritkán beszélgettünk - (beosztás miatt), de akkor nagyon jól elbeszélgettünk, munkán kívül is beszélgettünk neten, osztottunk meg egymással bizalmas dolgokat.

Miután elmentem, az illető számára azonnal megszűntem létezni és habár személyesen elköszönni nem tudtam, levelet írtam, amiben kifejeztem: mennyire örülök hogy megismerhettem és hogy jövőben is tarthatjuk a kapcsolatot. Semmi reakció nem volt. Facebook-on osztogatta a különféle bulvár-butaságokat, de nekem nem reagált vissza. Ez nagyon-nagyon fájt.

2019. ápr. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Ez így természetes; zajlik az élet, mindenki az aktuális dolgokkal foglalkozik."


Szomorú, ha ezt a felszínességet vesszük természetesnek.

2019. ápr. 26. 08:15
 4/4 anonim ***** válasza:

"Szomorú, ha ezt a felszínességet vesszük természetesnek."


Ez nem felszínesség.


Most ha én Marikával nagyon jól megvagyok egy munkahelyen, szoktunk odabent beszélgetni, együtt lemegyünk kávézni, stb., aztán felmondok, mert egy másik helyen több fizut ajánlanak, természetes, hogy odabent nem tudok vele beszélgetni, mert nincs ott. A kezdetekben beszélgetünk a neten, telefonon, összefutunk, de ezek a találkozások csevelyek szépen leépülnek, mert nekem is meg lesz az új helyen a baráti köröm, neki is ott vannak azok, akik megmaradtak és jönnek új emberek az életébe. Nekem is ott van a családom, akikkel munka után vagyok, neki is ott van.


Tényleg nagyon ritka az a barátság, ami érettségitől a nygdíjig tart. És ebben semmi felszínes nincs; a dolgozó embernek nem mindig akad energiája és ideje, hogy MINDEN kapcsolatát 24/7 ápolja.

2019. ápr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!