Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szoftverfejlesztő OKJ-val...

Szoftverfejlesztő OKJ-val (főleg isk. Rendszeren kívülivel) nagyfokú szorgalom, kitartás, hobbiprojektek, angoltudás ellenére se biztos az elhelyezkedés, igaz?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 28. 17:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy meg tudj oldani, ha nem, akkor elküldenek egyből.
2019. ápr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Az életben semmi nem biztos.

De tudod... BillGéccnek se volt diplomája, mégse vették komolytalannak. ;)

2019. ápr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
49%

#2 Más dolog saját vállalkozásod miatt otthagyni a Harvard jogi kart, meg megint más meg sem próbálni egy magyar (amúgyis nevesincs) egyetemet :D


Mark Zuckerberg is a beinduló vállalkozás miatt hagyta ott a Computer Science-t. Viszont azt is ki kell emelni, hogy Bill is visszament lediplomázni, illetve Mark is befejezte nem is olyan régen.

Szóval hiába milliárdosok, ettől függetlenül befejezték az elkezdett tanulmányaikat.


De egyébként a kérdezőnek:

Lehet jól fizető állásod OKJ-val is. Persze nagyon értened kell a programozáshoz és nem árt ha találékony, talpraesett vagy. Szóval ha meg van a tudás, kaphatsz munkát.

Viszont!

Mindig is le leszel kezelve, a ranglétrán nem mászhatsz feljebb a cégen belül, és a fizetésed sem lesz annyi.

És arra fel kell készülni, hogy akár kérhetik azt is, hogy legalább levelezőn kezdd el az egyetemet, cserébe megtarthatod a munkád. Hisz évekkel később egyszer úgyis jönnek helyetted majd a diplomás gyorsan tanuló, kevesebb bért igénylő fiatalok.

2019. ápr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Azért ez sem hangzik jól, mert 3-4 év a BSc, eszméletlenül nehéz.

Én elsőosztályos korom óta folyamatosan tanulok (ráadásul mindigis stréber, törtető voltam), lassan szeretném megtapasztalni, milyen az, ha az embernek van estéje, hétvégéje, a 21 nap szabadsága tényleg pihenésre megy el.


Több helyen hallottam, hogy vannak speciálisabb, pl csak az adott programnyelvet oktazó képzések, arról mit lehet tudni?



Ebben a szakmában számít a nem szakirányú diploma? Tehát többet ér, mintha csak érettségi vagy egyéb OKJ lenne az embernek?

Ha tippelnem kellene, nem számít, de azért régóta bennem van, hogy feltegyem ezt a kérdést.

2019. ápr. 28. 18:19
 5/22 anonim ***** válasza:
49%
IT területen még egy OKJ-vel is lesz munkád, más kérdés, hogy szar, de lesz. De ha egy BSc neked a világ vége, akkor szerintem keress más pályát.
2019. ápr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Hát az, hogy 31-32 éves koromig (ráadásul nőként) abszolút ne legyen életem, az tényleg a világ vége.

Ráadásul egy BSc nem célirányos, kőkemény matematika van (jó, amúgy érthető, de na), fizika, rengeteg programozási nyelv stb.



Ha "nagyon kell" a szakirányú egyetemi végzettség, akkor lehet, hogy valóban inkább azt fogom mondani, hogy abbahagyom az egészet, szűk 1 év kitartó, nagyon kemény, lelkes munka ellenére is, ami mögöttem van. Ha más nem, a logikai készségemet fejlesztette.

2019. ápr. 28. 18:32
 7/22 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem fogadod el a válaszokat minek a kérdés?


31-32éves korodra végzed el a BSc-t, akkor most vagy kb. 28, mit csináltál 27 éves korodig? Az meg hogy BSc mellett nincs életed nonszensz, kellene tájékozódni hiteles forrásból.

A magasabb szintű informatikához egyszerűen kell a képzés, hogy megtanuld a nyelveket, a logikát, azt a fajta gondolkozásmódot. Mint írtam, OKJ-val is lehetsz ITs, mert akkora hiány van jó szakemberből. De az nem olyan munka lesz, amilyennek lefestik itt (home office, akkor amikor akarod, azt a pojektet vállalod el amelyiket akarod stb.)

2019. ápr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
26%

Ne haragudj meg, de Te nagyon el vagy tévedve.

Egy BSC hanyat vág, de fejleszteni akarsz.

Ezt nehogy elmond egy állásinterjún, amit itt leírtál, mert full hülyének fognak nézni.

18 éves koráig hajt, majd a lényegnél meg bedobja a törölközőt, holott most kellene megnyomni.

Én most, 31 évesen megyek neki másoddiplomának.

2019. ápr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
34%

Látom ma is sikerült feltenni ugyanazt a kérdést, remek! :)

Nem tudom milyen választ vársz, de vedd úgy, hogy mindenki azt válaszolta, és akkor végre lezárhatjuk a dolgot.

Viccet félretéve, elég nyilvánvaló, hogy nem a konkrét kérdésre akarsz választ kapni, csak kicsit ki akarod panaszkodni magad, amivel nincs baj, de inkább a barátaidnak légyszi!

2019. ápr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Azért a home office nem létszükséglet, sőt, rugalmas munkaidő esetén azt mondom, hogy még akkor se igénylem, ha szerelőt kell várni.

Egyelőre még 180-200 ezres fizetéssel is megelégednék, sőt, a legelején kevesebbel is, nem ez az első.


Nekem az OKJ mellett sincs életem, mert minden második hétvégémet elveszi + idegennyelvet tanulok + rengeteget gyakorlok, kisebb programokat fejlesztek, jövő héten szeretnék belekezdeni egy komolyabba, ami hobbiprojektnek számíthat majd már.


Akkor elképzelni, hogy heti 40+ órát bent lenni a munkahelyen, majd utána heti sok órát, szorgalmi időszakban MINDEN délután vagy hétvégén a suliban, "szabadidőben" meg tanulni a matekot, fizikát (közgázos tölteléktárgyakat talán el tudom fogadtatni), gyakorolni a programozást (ami az órán volt).


Tudom, hogy ezen az oldalon mindenki szuperhős, de azért.... mindennek van határa.


Eddig hol voltam? Vakvágányon. Folyamatosan tanultam, de tényleg. Jó, volt olyan is, amikor csak az órákra kellett bejárni és OKJ-vizsga előtt pár napot tanulgatni.


2020 őszén tudnék kezdeni (ahol keresztfélév indul, 2020 január), 2024 körül végeznék. 32 évesen. Szuper.

Erre csak az a kérdésem, hogy miért érné meg?


Azért élek, hogy dolgozzak vagy azért dolgozom, hogy éljek?

2019. ápr. 28. 18:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!