Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Eladónőként milyen jogon...

Eladónőként milyen jogon várja el ezt a főnök?

Figyelt kérdés

Egy kisebb ruhás boltban dolgozom, egyedül vagyok kiszolágló, árufelrakó meg vigyázok, hogy lopás se legyen. Szóval viszonylag nagy felelősség, minimálbérért.

Úgy voltam vele, hogy amig végzek az egyetemen jó lesz, mert viszonylag rugalmas a program és van időm is tanulni.

Ezek mellett még képeket készitek, takaritok.


Most meg nem megkértek,hanem szó szerint parancsba adta a főnök, hogy minden nap készitsek 1-1 képet a ruhákról és áruljam ilyen facebookos csoportokban. Úgy gondolta, hogy majd én is megyek el feltenni a postára, ha esetleg rendelnek.


Szerintem meg egyáltalán nem tartozik az eladónői pozicióhoz ez a dolog és nem kötelességem elvégezni. Pláne elég messze van a posta, nem fogok neki oda gyalog járkálni.

Ilyenkor fizetésemelést szoktak adni(lassan 1 éve vagyok itt) nem plusz feladatokat a minimálbér mellé.

Ti mit szólnátok ehhez? Nem szeretném ezt elvállalni, csak még nem tudom hogyan közöljem, magyarázkodjak vagy elég annyi, hogy ezt nem csinálom és kész? 22n


2019. ápr. 29. 11:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
5%

Az eladónői pozícióhoz az tartozik amire a főnököd utasít.

Sok helyen a napi bevételt is minden este postára kell adni. Ez nem lehet kifogás.


Természetesen ha ez meghaladja a képességeidet, a napi kb. 4-5 vevő és az egész napi telefonnyomkodásos semmittevésed mellett, akkor ki is léphetsz.

A főnököd meg keres majd a helyedre valakit aki legalább a saját bérét és a TB.-jét kitermeli abban a pici boltban.

2019. ápr. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Mondd meg határozottan hogy nem csinálod, aztán ha nem tetszik neki akkor küldjön el téged, de ha felmond akkor írja be indoklásnak hogy miért teszi, és véletlen se írd alá hogy közös megegyezéssel mert akkor utólag nem támadhatod be jogilag. De ha ő mondd fel és beírja hogy azért mert nem tettél eleget a munkakörödnek vagy valami ehhez hasonlót akkor is lehet támadni mert ha a munkaköri leírásodban nincs beleírva a plusz feladat amit rád akar sózni, és te nem írtad alá akkor tulajdonképpen erre nem kötelezhet ameddig ilyen papírt nem írsz alá! Ne hagyd magad.
2019. ápr. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Első, nem tudom hogy honnan veszed ezeket a feltételezéseket és támadsz!

Kb két-három nap alatt kitermelem a fizetésem! Minden másodnap reggeltől estig itt ülök és szombaton is dolgozom. Arról nem tehetek, hogy néhány nap laza és van időm másra is, attól ugyanúgy itt telik el az időm.


Szerintem nem kéne szolgának néznie és bármit rám sóznia csak úgy. Esetleg plusz pénzt adhatna a plusz munkámért, de nem igy gondolta!

S ha egy idősebb néni lenne helyettem, aki nem ért hozá, hogyan csinálná meg?


Második, köszönöm neked a választ!

2019. ápr. 29. 12:14
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanez a kérdés volt már pár hete.
2019. ápr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
15%
Akkor menj máshova dolgozni ha nem tetszik, ne höbörögj mint egy proli!
2019. ápr. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ilyen kérdést még nem irtam ki!

Egyébként nem hőbörgök, csak kiváncsi voltam más véleményére, hogy mit tenne a helyemben és mennyire normális ez.


De nem értem, ha nem tudtok a kérdésre válaszolni, akkor miért irtok? Csak az időtök pocsékoljátok.

2019. ápr. 29. 12:24
 7/16 anonim ***** válasza:
31%

"csak kiváncsi voltam más véleményére, hogy mit tenne a helyemben"


Felmondanék és elmennék máshova dolgozni. Ha többre vágyok akkor képzem magam. Ha mégtöbbre akkor veszek fel hitelt és indítok egy vállalkozást.

2019. ápr. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

"S ha egy idősebb néni lenne helyettem, aki nem ért hozá, hogyan csinálná meg?"


Volt már jó néhány hasonló üzletem.

A hozzád hasonló eladólányokban az egyik közös dolog volt, hogy egytől-egyig utáltak dolgozni és várták a herceget.

A napjuk cigizéssel, traccsolással, kávézgatásokkal, telefonnyomkodással, körömápolással és főleg pasizással telt. Ha megjött a havijuk, akkor napokig beszámíthatatlanok voltak.

A vevők voltak a semmittevésükben a "zavaró tényezők" akiknek csak foghegyről válaszolgattak. A lopásokat észre sem vették a legtöbbször, mert a facebookkal voltak elfoglalva.


Az "idős néni" egyiket sem csinálja, viszont kedvesen foglalkozik a vevőkkel, miközben boldog, hogy van egy kis plusz pénze a nyugdíja mellett.

2019. ápr. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ne árbevételben, hanem nettó haszonban számold a fizetésed kitermelését...


Egyébként pedig előveszed a munkaszerződésed és megnézed mi van benne, majd az alapján döntesz, hogyan tovább

2019. ápr. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
14%

"Minden másodnap reggeltől estig itt ülök és szombaton is dolgozom."


Szóval megkapod a minimálbért annak ellenére, hogy csak kétnaponta jársz be "dolgozni"...

...és miközben most is itt gyakorizol...

2019. ápr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!