Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nálatok hogy működik a szabi?...

Nálatok hogy működik a szabi? Kiveszitek amikor akarjátok vagy le kell menni kutyába a főnök előtt és könyörögni 1 napért is?

Figyelt kérdés

Ismerőseimtől hallom ha valami dolguk van vagy épp csak tele a tökük akkor idézem „kiíratok 1-2 napot“. Vagyis kb a keret erejéig akkor mennek amikor akarnak senki se szól bele, ha valaki akar egy extra hoszsú hétvégét és csüt-péntekre kivesz 2 napot.

Ez van ahol tényleg így működik?


Nálunk a szabit írásban kérvényezni kell és aztán arra a főnök két böfögés közben talán méltózatik valamit válaszolni. 90%ban azt hogy nem. És akkor nincs mit tenni akkor nem.

De van hogy még válasz se jön (ami szintén nemet jelent)


Nem inkább így működnek a dolgok ahogy nálunk? Én már sok helyen voltam de kb mindenütt így ment ahogy most. És sose láttam olyat mint ismerőseimnél hogy kiíratok 2 napot ....csak úgy.


2019. máj. 1. 11:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is úgy van, hogy, aki amikor akar, de nálunk a közvetlen kollégák beleegyezése is kell.
2019. máj. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nálunk indoklás nélkül az utolsó pillanatban is simán visszavonják a szabadságot, igen, indoklás nélkül, amikor ha jól tudom, valami indokot kötelesek lennének mondani, hogy mégis szerzett jogot milyen alapon vonogatnak csak úgy vissza...
2019. máj. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

" de nálunk a közvetlen kollégák beleegyezése is kell.

"



Na .... akkor az még rosszabn mint nálunk. Nálunj legalább csak 1 állattal kell vesződni a főnökkel de ha még a kollegákkal is egyezkedni kéne akkor itt soha senki 1 napra se menne el. AHogy utál itt midnenki mindenkit

2019. máj. 1. 12:07
 4/16 A kérdező kommentje:

" valami indokot kötelesek lennének mondani'"


Sokra nem mennél vele ha valami kreált hazug indokot az orrod alá tolnának.

Tessék: kivételes gazdasági érdek.


Jó indok? A jog előtt megállna. És mire mennél vele, Semmire.

2019. máj. 1. 12:08
 5/16 anonim ***** válasza:
Összevissza beszélnek a főnökök, egyik nap azt mondják, hogy oké, elmehetsz szabadságra, másik nap meg hülyének néznek, hogy én mégis hogy képzelem azt, hogy szabadságra akarok menni...
2019. máj. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Mi bármikor mehetünk szabira, ha legalább két héttel előtte szólunk a főnöknek. 1-2 naposakat ráér pár nappal előtte is. Kivéve nyáron és karácsony előtt a hosszabb szabikat, azt egy hónappal előre kell jelezni, nehogy mindenki elmenjen és leálljon a cég.
2019. máj. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nálunk alapvetően mindenki akkor megy amikor akar, még ha ez nem is tetszik sokaknak.


Egyik felettesem egyszer próbálkozott be azzal, hogy nem mehetek el már az évben (év közepén). Én meg közöltem tényként, hogy ha van valami amit el kell intézni, most szóljon, mert jövő héten nem vagyok.


Vagy olyan is van, hogy hétvégén, szabadnapon dolgozom, vagy túlórázom. Cserébe később járok be, vagy nap felénél elmegyek, de olyan is volt, hogy felcseszték az agyam, és 2 napig nem mentem be dolgozni. Még szabadságra se írtam ki.

2019. máj. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Na .... akkor az még rosszabn mint nálunk. Nálunj legalább csak 1 állattal kell vesződni a főnökkel de ha még a kollegákkal is egyezkedni kéne akkor itt soha senki 1 napra se menne el. AHogy utál itt midnenki mindenkit"


Nekem nem probléma. Kiküldök egy mailt, hogy ekkor meg akkor szabira megyek és visszaírnak, hogy ok -vagy visszaírják, hogy hú, bocsi, de lehet nekem kéne az a nap/hét, mert ez meg az van.


A főnökünk pedig tök jófej.


Mázlista vagyok.

2019. máj. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

" Nálunk indoklás nélkül az utolsó pillanatban is simán visszavonják a szabadságot, igen, indoklás nélkül, amikor ha jól tudom, valami indokot kötelesek lennének mondani, hogy mégis szerzett jogot milyen alapon vonogatnak csak úgy vissza..."


A munkáltató rendelkezik a beosztottjának a szabadságának a nagy százalékával. Ez vagy 70 vagy 80 % ; most hirtelen nem tudom, de 70%-ra emlékszem.

2019. máj. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ja, akarmikor elmehetunk szabira, kiveve ha mar tobben kivettek aznapra szabit.
2019. máj. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!