Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy Magyarországon aki akar, az ma tud is dolgozni, amikor most is ugyanúgy mindenhová a talpraesett emberek jelentkezését várják csak?

Figyelt kérdés
Állásinterjún ránéznek az emberre, és azonnal azt mondják, hogy köszönik szépen, de nem engem keresnek... Igen, ránézésre! Magyarul ugyanazt csinálják a munkáltatók, mint mondjuk 10 évvel ezelőtt, ugyanúgy válogatnak most is! Minimálbért fizető munkáknál is ezt csinálják, igen, semmi túlzás nincs benne! Akkor hol van mégis az a rengeteg lehetőség, amiről sokan okoskodnak, hogy bárki el tud helyezkedni?

2019. máj. 1. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk itt a városba van olyan hely ahol szinte mindig van felvétel és bárkit felvesznek. Még az ilyen retardáció határán lévő embereket is akiknek az általános iskolás matek se nagyon megy.
2019. máj. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy melyik település és milyen munkakor. Van ahol sajnos megtehetik, hogy minimálbért fizetnek és még válogatnak. Akik okoskodnak, hogy mennyi munka van, azok nyilván a saját tapasztalataikra alapoznak. El sem tudják képzelni, hogy más településen nincs hiány
2019. máj. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Zsebpénzért valóban bármikor lehet dolgozni, de komoly munkákra még mindig erőltetik az állásinterjút, referenciákat, így ezekre tapasztalat nélkül nem is érdemes elmenni.


Dolgoztam olyan multinál ahol már erkölcsit sem kértek, ha magyar volt az ember.

2019. máj. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Felénk csomó melót nem vállalnak el mert sokallják munkát, vagy Ausztriában többet fizetnek.
2019. máj. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
11%
Itt a talpraesettség a lényeg. Aki akar és tesz érte, annak lesz munkája. Azt meg senki ne várja, hogy csak ül otthon sörrel a kezében és a munkáltató házhoz megy könyörögni, hogy ugyan, jöjjön már be dolgozni...
2019. máj. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Te összemosod a munkáltatók hozzáállását (t.i. még mindig fordítva ülnek a lovon) a valós munkaerőhiánnyal. Nem kéne, mert torz képet kapsz a valós helyzetről.
2019. máj. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én nagy káoszt látok mindkét oldalról ezzel a témával kapcsolatban, amit egyszer és mindenkorra jó lenne Mo.-n helyretenni.
2019. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7, a helyzet az, hogy valóban munkaerőhiány van, de a szakképzettek hiányoznak. Hatelemis segédmunkásnak valóval meg Dunát lehetne rekeszteni.
2019. máj. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Te összemosod a munkáltatók hozzáállását (t.i. még mindig fordítva ülnek a lovon) a valós munkaerőhiánnyal. Nem kéne, mert torz képet kapsz a valós helyzetről."


Többször nekifutottam ennek a kommentnek, nem értem.


Kérdező tökéletesen leírta mi a helyzet, annyi kiegészítéssel még hogy ha fel is kínálják az állást, akkor sincs legtöbb területen szó bértárgyalásról, vagy egyéni igényekről pl. a munkarendet tekintve.


Rabszolgaság maradt, bár alig van rabszolgi.

2019. máj. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"annyi kiegészítéssel még hogy ha fel is kínálják az állást, akkor sincs legtöbb területen szó bértárgyalásról, vagy egyéni igényekről pl. a munkarendet tekintve."


Ha minimális értéke van a munkádnak, akkor nyilván nem te szabod meg a szabályokat, mert 100 másikat találnak helyetted.

2019. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!