Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki nem kávézik és nem...

Ha valaki nem kávézik és nem cigizik, az hogy ne maradjon le az infókról munkahelyen?

Figyelt kérdés

Nem kávézok és nem dohányzok.

Rajtam kívül mindenki más csinálja legalább az egyiket, szóval a kollégák sokszor cigiszünet vagy kávészünet közben beszélnek meg mindent, én meg lemaradok egy csomó infóról, vagy csak a beleszólás lehetőségéről (tehát utólag velem már csak közlik, hogy "azt beszéltük meg...." vagy " úgy döntöttünk....").

Mit csináljak, hogy ne maradjak ki mindenből?

Viszonylag friss munkahely, egy hónapja dolgozunk így együtt (az egész csapat új itt), a többiek már tök jóban vannak, én meg kevésbé ismerek mindenkit. :(

Miért csinálják ezt és mit tehetnék?


2019. máj. 2. 10:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Menj ki velük te is, nem baj, ha nem kávézol, ihatsz teát is mondjuk.
2019. máj. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Én rühellem a cigifüstöt ezért soha nem megyek, kávé már más kérdés. Sok üzlet köttetik kávézás közben pl. Valami üzleti rendezvény van, akkor meg szoktam inni egy-egy kávét/kapucsínót a partnerekkel.

Vegyél egy kólát, teát stb és menj ki kávézni a többiekkel és kész

2019. máj. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk senki sem dohányzik, max. ebédnél beszélhetik meg a dolgokat, bár én utálnék még akkor is a munkáról beszélgetni
2019. máj. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%
Ihatnál teát vagy koffeinmentes kávét. Én kávézom és sokmindent azért a kiskonyhában beszéltünk meg, nem a tanáriban, mert az olyan bensőségesebb valahogy, nem egy "hivatalos" hely, ez nem feltétlenül egy racionális elgondolás, egyszerűen más a miliője a helynek, meg maga a tevékenység is, hogy olyan kötetlen, valahogy kihozza az emberekből az infókat. Szerencsére cigizős emberből csak néhány volt, szerintem ott nem ment akkor információ-csere, mondjuk biztos jobb pletykákat tudtak, mint mások :D
2019. máj. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Uhh ez veszélyes kérdés mert így szoktam rá a cigire. Munkatársak mindig kint voltak a dohányzóban, énmeg bent üldögéltem egy pár négyzetméteres konyhában. Mindig jöttek vissza nagy röhögések stb, mondom fa..om én is kimegyek velük. Szépen lassan elkezdtem cigizni, nem sokkal később már én voltam az első aki a dohányzóban ült. Aztán otthagytam a munkahelyet, de a cigi rajtam ragadt XD
2019. máj. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Teázok minden nap, de nem látom, hogy a többiek mikor vannak a konyhában kávézni, így nem tudok kimenni hozzájuk. Rendezvényeken semmi probléma, akkor csatlakozok és iszom a teámat, mert ott együtt töltjük a napot, de a mindennapokban nem jön össze valahogy. Nem vagyunk egy légtérben a kollégákkal, hogy lássam, ki mikor indul kávézni, elég creepy lenne, ha mennék mindig figyelni a konyhát, ahányszor mozgolódást hallok a folyosóról.


Dohányozni nem szívesen mennék ki velük, rosszabb napokon konkrétan hányok a dohányfüsttől, jobb napokon csak émelygek tőle.

2019. máj. 2. 11:35
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

Férjem sem dohányzik és még is kimegy a kollégáival dohányozni nagyon sokszor.

Ö is azt mondja, hogy kell egy kis mozgás, levegö.

2019. máj. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

6...én is így szoktam rá a cigire. :/ Aztán tavaly nyáron letettem, de azóta sajnos "lecsúszott" négy szál cigi.

Viszont érdekes módon a dohányfüstöt el kezdtem utálni.

2019. máj. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ja és bár a füst undorít, marhára kívánom...durva.
2019. máj. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
mondjuk erre jó az ecigi
2019. máj. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!