Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet kigyógyulni a...

Hogy lehet kigyógyulni a depressziós gondolatokból, ha az okát nem tudom megszüntetni?

Figyelt kérdés

A depresszióm oka egyértelmű, a munkahelyem, azon belül a csoportvezetőm. Őt az élteti, hogy mindennap leorditja a fejemet. Ha nincs semmi oka rá, akkor csinál egyet. Amióta itt vagyok többször előfordult, hogy információkat tartott vissza, azért, hogy lecseszhessen. A főnöke ugyanilyen, vele nem érek el semmit. Nekem pedig sajnos van lelkem, és egyre rosszabbul viselem a viselkedését.

Változtatni viszont nem tudok. Bármikor visszamehetnék a tanult szakmámba, amit amúgy imádok (ápolónő vagyok), és egyedül a saját szinvonalamon meg is tudnék belőle élni. Csakhogy egyke vagyok és mivel apám meghalt így nekem kell eltartanom anyámat, amihez viszont az a fizetés kevés lenne. Anyám nyugdija 70.000 forint, abból nem tud megélni. Saját lakása, egyéb vagyona, megtakaritása nincs, így kénytelen vagyok én fizetni neki. Sajnos errefelé csak itt kapok annyit, hogy el tudjam tartani, de amit cserébe el kell viselnem, az kezd idegileg kicsinálni. Most éppen ott tartok, hogy már akkor kerülget a sirógörcs, amikor elindulok a céges buszra.

Létezik erre valami megoldás?



2019. máj. 3. 10:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én a helyedben házi betegápolással foglalkoznék, elég sok ilyen cég és egyház van, akik ezt csinálják és folyamatosan keresnek munkatársakat. Ezerszer jobb, mint a kórház. A feleségem ápolónő volt, otthagyta a kórházat és sokkal jobban is keres, nem 3 műszakozik és tud maszekolni is mellette. Melyik városban élsz? Keresd a katolikus és református házi betegellátó szolgálatokat! Ünnepnapokon és hétvégén nem kell dolgozni, ha te mégis akarsz valakin segíteni, akkor már a saját zsebbe megy, mert hivatalosan akkor nem dolgozol és nincs stressz.
2019. máj. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Légi. Munkahelyet kell váltani. Nem hiszem el, hogy csak az az egy munkahely van a környéken.
2019. máj. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Költözz el, valts munkahelyet.
2019. máj. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

1. Kösz, ezek jó ötletek.


2-3. Irtam, hogy a környéken ez fizet a legjobban. Nem volt érthető? Nem tudok ennél jobban fizető helyre menni. Elköltözni pedig nem fogok, a saját lakásomat nem adom fel.

2019. máj. 3. 10:37
 5/22 anonim ***** válasza:

Akkor így maradsz!

Másnak se lakása, se munkája, te meg nyafogsz, hát meg is érdemled!

2019. máj. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Pontosan ezért ragaszkodom a saját lakásomhoz. Küzdöttem érte elég sokat. Nem fogom elölről kezdeni.
2019. máj. 3. 10:43
 7/22 anonim ***** válasza:
Együtt éltek vagy külön?
2019. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Külön. Nekem van egy 1,5 szobás lakásom. Ők egész életükben albérletben laktak, amit most én fizetek anyám helyett.
2019. máj. 3. 20:49
 9/22 anonim ***** válasza:
Össze kellene költöznetek, hogy kevesebb pénzből is kijöjjetek.
2019. máj. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Oké. De akkor hogy lesz magánéletem?
2019. máj. 3. 20:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!