Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet kigyógyulni a...

Hogy lehet kigyógyulni a depressziós gondolatokból, ha az okát nem tudom megszüntetni?

Figyelt kérdés

A depresszióm oka egyértelmű, a munkahelyem, azon belül a csoportvezetőm. Őt az élteti, hogy mindennap leorditja a fejemet. Ha nincs semmi oka rá, akkor csinál egyet. Amióta itt vagyok többször előfordult, hogy információkat tartott vissza, azért, hogy lecseszhessen. A főnöke ugyanilyen, vele nem érek el semmit. Nekem pedig sajnos van lelkem, és egyre rosszabbul viselem a viselkedését.

Változtatni viszont nem tudok. Bármikor visszamehetnék a tanult szakmámba, amit amúgy imádok (ápolónő vagyok), és egyedül a saját szinvonalamon meg is tudnék belőle élni. Csakhogy egyke vagyok és mivel apám meghalt így nekem kell eltartanom anyámat, amihez viszont az a fizetés kevés lenne. Anyám nyugdija 70.000 forint, abból nem tud megélni. Saját lakása, egyéb vagyona, megtakaritása nincs, így kénytelen vagyok én fizetni neki. Sajnos errefelé csak itt kapok annyit, hogy el tudjam tartani, de amit cserébe el kell viselnem, az kezd idegileg kicsinálni. Most éppen ott tartok, hogy már akkor kerülget a sirógörcs, amikor elindulok a céges buszra.

Létezik erre valami megoldás?



2019. máj. 3. 10:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Valamit valamiért.

Keress olyan összeköltözési lehetőséget, ahol olyan a lakás beosztása, hogy viszonylag külön is lehessetek, ha akartok. Mindenesetre szerintem ha nem elég a pénz, akkor fölösleges fenntartani két ember miatt két vécét, két fürdőszobát, két konyhát, két mindent. Én inkább anyámat választanám, mint egy ilyen munkahelyet.

2019. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem volt semmi értelme annak, hogy elköltöztem otthonról, és önállósodtam. :(
2019. máj. 3. 21:04
 13/22 anonim ***** válasza:
De volt. Csak azóta változott a helyzet... Ha fontosabb, hogy külön lakjatok, akkor lakjatok külön továbbra is. Ha viszont az a fontosabb, hogy otthagyhasd ezt a munkahelyet, akkor hagyd ott akár olyan áron is, hogy (legalábbis egy időre) össze kelljen költöznötök.
2019. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem csak egy időre szól. Hiszen neki már sosem lesz annyi pénze, hogy egyedül megéljen. Mindenképpen nekem kell fizetnem a megélhetését. Úgy érzem nekem kell szivnom azért, mert nem gondoltak a jövőre és nem gyűjtöttek semmit.
2019. máj. 3. 21:56
 15/22 anonim ***** válasza:

"neki már sosem lesz annyi pénze, hogy egyedül megéljen"

De ha neked nem megy rá az egészséged erre a munkahelyre, akkor a jövőben még kaphatsz olyan munkát újra, amivel megint megkereshetsz majd annyit, hogy szétköltözhessetek. Persze nem nagy öröm ide-oda költözni, főleg egy idősebb embernek, de majd menet közben látod, hogy mikor mi a fontosabb.

2019. máj. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Kösz a tanácsokat. Most megyek aludni, hétvégén átgondolom, és kitalálom, mi legyen. Erőt adtál a felmondáshoz. Köszi.
2019. máj. 3. 22:22
 17/22 anonim ***** válasza:

Nyugi én mérnökként 300 körül keresek. És abból is otthon nyomorgok még, hogy jussak valamire. (Környéken 30-40 milliótol kezdődnek a lakások sajnos.) És nekem is valószínűleg külföld lesz a vége.


Én azt javaslom, hogy fél évet tanulj valami nyelvet és pattanj meg. Én se jutok sajnos semmire és neked még fele annyi lehetőséged sincs.

2019. máj. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"(Környéken 30-40 milliótol kezdődnek a lakások sajnos.) És nekem is valószínűleg külföld lesz a vége."

Pedig elég lenne egy-két megyével arrébb menni.


"fél évet tanulj valami nyelvet és pattanj meg"

És akkor mi lesz az édesanyjával?

2019. máj. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Én a mostani helyzetemben nem tartom jó ötletnek a külföldi munkát. Igaz beszélek németül és angolul is, és már dolgoztam külföldön, abból lett a lakásom. De erősen kétlem, hogy tudnék annyit keresni most hogy elég legyen

1. saját fenntartásomra,

2. haza kellene küldenem anyámnak havonta valamennyit még akkor is, ha beköltöztetem addig a saját lakásomba,

3. tudjak eleget félretenni, hogy ha hazajövök, akkor külön tudjunk költözni.

Ez csak akkor kivitelezhető szerintem, ha én végleg kiköltözök, és ameddig kell, addig folyamatosan küldöm haza a pénzt.

2019. máj. 4. 18:09
 20/22 anonim ***** válasza:

Anyukád nem tudna állást keresni? Mondjuk gyermekfelvigyázás, háztvezezés egy családnál pár órában?

Azért ő is tehetne a megélhetésért. Képes elnézni, hogy lassan őrülsz meg szépen csendben, miatta?

Igen, szép az, hogy felnevelt de nem áldozhatod fel magad az ő boldogulásáért?

2019. máj. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!