Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Te felmondanál?

Te felmondanál?

Figyelt kérdés
Van egy munkahelyem ahol eddig 3-man voltunk és elvoltunk.2 nő 1 férfi. De a kollegina élményt szülési szabira. Felvettek helyette egy új lányt. Aki elég nagy szájú és szuperűl nézz ki, képzet is ehez az álláshoz. (szerintem is szuper ehez az álláshoz) nem is ezzel van a gondom, hanem jóformán már mindent átadtak neki, azt is amit én csinálok.Feleslegesé váltam. Feleslegesnek érzem magam. Ráadásul a férfi munkatársam(iroda vezető) odáig van a lanyert(még nem tudja, hogy van kapcsolata) és szinte én már semmit nem csinálhatok. Már oda jutottunk, hogy vásároljak be, menjek postára stb. És csak ülök míg ők elnevedgélnek stb.. Már kedvem sincs hozzájuk szólni sem. Mit tegyek?
2019. máj. 3. 12:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Elgondolkodtatott a kérdés. Ha ezt 10 éve olvasom, teljesen bolondnak nézlek, hogy felmondáson gondolkozol álmaim munkahelyéről. Régen úgy fogtam fel, hogy a fizetésem azért jár, mert ott vagyok. Ez a díja annak, hogy nem ott töltöm az időmet, ahol szeretném.


De ma bizony felmondanék egy olyan helyen, ahol nincs rám szükség, ahol nem tudok hozzátenni a nagy egészhez. Ráadásul, ha emberi oldalról is üres, akkor nem is kérdés.

2019. máj. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Én nézelődnék más munka után, ha találtál és biztos akkor lépnék, de amíg nincs biztos addig kitartanék.

Hány éves vagy?

2019. máj. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Ha elveszik tőled az eddigi feladataidat, és csak lótifuti vagy, az sem kizárt, hogy előbb-utóbb megválnak tőled.
2019. máj. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Mióta áll fent az új helyzet?

Lehet, hogy hamarosan újra megváltozik, és megint szeretni fogod.

De azért elkezdenék keresgélni, hogy milyen más lehetőségek vannak, hogy legyen valami konkrétum, amin gondolkodhatok. Mert csak így, hogy "felmondjak-e", ez elég elméleti. Ha felmondasz, hogyan tovább?

2019. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Minek mondanal fel? Ülj a seggeden es szed a penzt
2019. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát én helyedben akkor mondanám fel, ha a fizetés nem versenyképes, és unalmas is a meló.
2019. máj. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanék fel, de szabadidőmben állásokat böngésznék és ha akad jobb, akkor oda átnyergelnék.
2019. máj. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyen munkahelyen dolgozol? Nálatok nincs olyan, hogy munkaköri leírás, ami pl. kötelező? Ha "képzett" a kollegina, akkor gondolom nem mezei titkárnők vagytok. Mind a kettőtöknek meg kell legyen a saját feladatköre.

A férfi amúgy most akkor munkatársad vagy főnököd? Ha nem ő a főnököd, akkor ki?

Egyébként meg állj a sarkadra. Mondd meg nekik, hogy téged, mint régi dolgozót, zavar, hogy minden feladatot elvettek tőled és szeretnéd ugyanúgy csinálni a dolgodat, mint régen.

De amúgy, ha postára járásért ugyanazt a fizetést kapod, mint eddig, akkor felmondáson semmiképp ne gondolkozz. Manapság nem olyan könnyű új munkahelyet találni.

2019. máj. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, az a legrosszabb hogy már feleslegesnek érzem magam. Nem gondoltam az iroda vezetőről sem, hogy mert tetszik neki valaki azzal ennyire kivételezen. Főleg hogy én már lassan 1 éve ott dolgozom. És nem engedik hogy úgymond fejlődjek, hanem épp ellenkezőleg.
2019. máj. 3. 13:03
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként pedig gondolkozz előre. Az irodavezető pasi teljesen odavan a csajért, valószínűleg elsősorban nem a képzettsége, hanem a khm, egyéb adottságai miatt adja neki a jobb munkákat, hogy imponáljon... a csajnak pedig ez nyilván tetszik is és ki is használja.

De az új lánynak van barátja...ami egyelőre titkol... szóval akár történik valami közte meg a főnök között, akár nem, előbb-utóbb nagy feszültség lesz ám ebből. Ha a pasi belezúg a csajba, de ő elutasítja, akkor rögtön nem lesz ilyen kis kedvenc, sőt. Nagy eséllyel repülni fog a cégtől, vagy belőle lesz futkosó... és akkor te leszel majd a főnök kicsi kincse, mert rád lehet számítani.

A munkahelyi viszonyoknak mindig rossz vége van, méghozzá elég hamar, nem véletlenül szokták mondani, hogy házinyúlra nem lövünk.

2019. máj. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!