Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Munkahely, kollégák

A kérdés

Ha a munkaadó megvàltoztatja a mar kikert szabadságom, hany nappal kell elotte szolnia?

Jovo hetre kivettem 3 napot es ma vettem eszre, hogy beirtak akkorra is dolgozni.

Ha nem nem nezem meg, akkor hetfon tudtam volna csak meg, masfel nappal korabban.

Ez igy szabalyos?

máj. 3. 19:15  Privát üzenet  

A válaszok
Esetleg rájuk kérdezhetsz. Én is jártam már úgy, hogy kikértem napokat, majd láttam mégis be vagyok írva, és mikor szóltam, kiderült, hogy tévedésből írtak be, nagyon el voltak havazva.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont máj. 3. 19:47 Privát üzenet

Mielőtt beírnak mégis és várnak dolgozni, szólniuk kell, nem úgy van, hogy beírnak és cső.

Szerintem is csak a véletlen műve. Kérdezz rá finoman, hogy "X, Y, Z napra vettem ki szabadságot, viszont láttam, hogy be vagyok írva ezekre a napokra."

Vagy azt mondják, hogy "Hú, bocsi!" és javítják (nem lesznek mérgesek, nem sértődnek meg) vagy elmondják, miért írtak be.

Az is jó, ha email-t küldesz.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont máj. 3. 21:50 Privát üzenet

Még a szabiról is visszahívhatnak bizonyos feltételekkel.

A helyedben mondjuk én egyszerű félreértésre gyanakodnék.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont máj. 6. 08:27 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nem reagál a munkaadó, mit tegyek?
Előre egyeztetett szabadság változtatása lefújása meddig etikus a munkáltató részéről? Hány nappal a szabi előtt?
Láttatok már olyat hogy hirtelen felindulásból a főnök kirúg valakit és pár nappal később már törleszkedve venné vissza?
Az új munkaadó átvágott. Ki mit tenne a helyemben? Nyaljam vissza magam a régihez?
Hogy tudom megnézni azt hogy a munkaadóm fizet-e utánam járulékot?
Kihez tudok fordulni, ha műszakrend változásról megint 3 nappal előtte szerzek tudomást?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Munkahely, kollégák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!