Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyesek miért végeznek több...

Egyesek miért végeznek több feladatot, mint az előírt?

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyemen hosszú Excel-táblákat kellett összehasonlítani az SAP-val, vagy az ügyfelek fiókjait egymással, vagy manuálisan felvinni bizonyos adatokat.


Mindig ki volt adva, hogy éppen melyik adatokat vizsgáljuk meg, mi az aktuális prioritás.

Nem is volt értelme többet figyelni, mert ennyire erővel a fiók összes adatát nézhettük volna, mindig kereshettünk volna duplikációt, mindig törölhettük volna azt... De ha már minden adatot vizsgálunk a fiókon, akkor már javítsuk is őket.

A végtelenségig lehetett volna fokozni ezt. Tehát lényegében majdnem az összes feladatunkat egybe lehetett volna gyúrni. Ezt viszont sohasem volt cél, már csak azért se, mert aztán csak automatizáltak ezt-azt, betöltöttek ezt-azt, amit javítottunk, azt felülírta egy-egy betölts.


Mégis, ha meg volt adva, hogy most A, B és C adatokat ellenőrizzük, ennyi, nem kell többet, a tapasztalatainkat pedig vezessük egy Excel-táblában, a többiek szépen lassan elkezdték D, E, F adatokat is nézni. Kikötötték,hogy ezúttal csak nézzük, de a többiekben felmerült az is, hogy javítsuk is.

Ráadásul részben elszeparálva ültünk egymástól, így nem mindig áramlott akadály nélkül az információ, azaz nem mindig időben tudtam meg, hogy többet csinálnak, mint a feladat.


Volt olyan is, hogy egy feladatot hetekig csináltunk bizonyos iránymutatások mentén. Pár hétig más volt, majd folytattuk, de már többet néztek a munkatársaim, pedig a vezetőnk nem utasított erre.


Mire volt jó ez?

Máshol is gyakori?


2019. máj. 4. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Jaj, ilyen buzgó mócsongok mindenütt vannak: “majd én megmutatom, hogy milyen rendszereket építek ki.” 😂 Tudom, hogy bosszantó, de Te azt tetted, ami a feladatban volt.
2019. máj. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
*mócsingok, mindig felülír. 😉
2019. máj. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Ezt a kérdést hányadszorra írod ki??
2019. máj. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én ezt konkrétan elsőre, de ha nem így lenne, akkor is kérdések feltevésére van ez az oldal.
2019. máj. 4. 16:16
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Én is olvastam már egy kérdést korábban, ahol ugyanezek a mondatok szerepeltek.
2019. máj. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

- Mert épp nincs más tennivalója, és addig is valami hasznossal akarja tölteni az időt.

- Mert érdekli a cég sorsa és úgy érzi hogy ha csak minimálisan is, de ő is hozzájárulhat a sikerhez egy kis extra munkával.

- Mert jutalmat remél az elvégzett pluszfeladarokért.

- Mert rezeg nála a léc és meg akarja mutatni, mennyire hasznos tagja a cégnek.

- Mert ha ma megcsinálja, későbbre kevesebb meló marad.

Ezer meg egy oka lehet.

2019. máj. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én ezeket maximum válaszban írtam le, ahol le lettem pontozva.

Mondjuk arra emlékezhettek és abban valóban hasonlóan fogalmaztam meg.



Régen voltak kérdéseim erről a munkahelyről, mert szenvedtem ott, de nem láttam jobb alternatívát. Erre is emlékezhettek.


Másra nem nagyon. Sőt, más emberektől is olyan aspektusban láttam HASONLÓ kérdést, hogy baj-e, ha a minimumot végzi csak el.



Egyébként ez az oldal még mindig arra van, hogy kérdéseket tegyünk fel.



Aki ideges, menjen el egy boxedzésre vagy menjen, szerezzen magának egy boxzsákot.

Akinek meg olyan felhőtlen az élete, mint ahogyan itt elő szokták adni, az mi a f.t keres ezen az oldalon szombat délután? Vagy egyáltalán az internet előtt?

2019. máj. 4. 16:33
 8/9 A kérdező kommentje:

"Mert épp nincs más tennivalója, és addig is valami hasznossal akarja tölteni az időt. "

- ezért ellenőriz 5 dolog helyett 10-et?

Egyénként folyamatosan volt tennivalója a csoportnak.


"- Mert jutalmat remél az elvégzett pluszfeladarokért."

- nem kaptunk soha és ezt a buzgómócsingok is tudhatták


"- Mert rezeg nála a léc és meg akarja mutatni, mennyire hasznos tagja a cégnek."

- seki alatt nem rezgett a léc abban a csoportban


"- Mert ha ma megcsinálja, későbbre kevesebb meló marad."

- 1. Azzal, hogy 5 dolog helyett 10-et ellenőriz, pont lassabban végez

- 2. Sok munka volt, ha eggyel végez a csoport, ott van 20 másik.

2019. máj. 4. 16:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Kamu kérdés
2019. máj. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!