Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet szépen a tudtára...

Hogyan lehet szépen a tudtára adni a kollégámnak, hogy nem akarok közös programokat?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el dolgozni egy hónapja, így túl sok embert nem ismerek még a cégnél, azonban az egyik srác a kezdetektől ott van mellettem, mindig jön beszélgetni. Már első munkanap bejelölt a közösségi oldalon és azóta írogat nekem esténként, illetve több célzást is tett, hogy menjünk valamerre (akár vidékre is) munka után/hétvégén. Tudja, hogy boldog párkapcsolatban élek, illetve elvileg tabu nála a munkahelyi kapcsolat, így nem hiszem, hogy randizni hívna. A munkahelyen még csak elkommunikálok vele, de nem az a tipikus ember, akivel barátságot tudnék kötni, illetve úgy érzem, hogy sokkal hasznosabban is el tudom tölteni a szabadidőmet. Legutóbb, mikor mondtam, hogy nem megyek vele kávézni, akkor szóvá tette, hogy neki milyen rosszul esik, hogy én nem akarok közös programokat csinálni vele munka után. Hát igen, igaza van. Ettől függetlenül még mindig bepróbálkozik, és mindig kellemetlen helyzetbe hoz azzal, hogy éppen milyen indokkal mondjam le. Nem akarom megsérteni, de nekem tényleg nincs igényem arra, hogy kettesben kiránduljunk, vagy kávézgassunk, mikor néha a saját páromra sincs egy szabad órám. De arra sincs igényem, hogy a közös munkanap után este még az interneten folytassam vele a beszélgetést. Hogyan lehet ezt szépen megoldani, vagy hagyjam, majdcsak észreveszi magát a századik lemondott program után?


Én 22N, ő 25F


2019. máj. 4. 23:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez mégis romantikus közeledés. Oké nem akarok általánositani és hiszek a fiú lány barátságban, de szerintem az nem ártatlan gesztus hogy messzi utazásokat akar szervezni kettőtöknek úgy hogy nincs még meg az a jó baráti kapcsolat.
2019. máj. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

- Jenő, kollégák vagyunk, nem barátok.


Azonkívül jelezd a főnöködnek és a HR-nek is, hogy a kolléga viselkedése megközelíti a zaklatás kategóriáját.

2019. máj. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy elég határozott! Kicsit erélyesebben,mert ha nyálaskodol vele,azt gondolja csak kéreted magad!
2019. máj. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Biztos,hogy minden rendben a párkapcsolatoddal?

Facebookról bírnád azonnal törölni és tiltani?

Ha igen,a többi jön magától is,de keményebbnek kell lenned vele.

Ha a párod lennék,kiakadnék a viselkedéseden,és elgondolkodnék,nekem ez nem férne bele,ahogy ezt a helyzeted kezeled.

2019. máj. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy nem akarom tiltani és beszólni neki, mert egy bizonyos ideig elvagyok vele. Másrészről nem hiányzik nekem egy ellenség, már rögtön a kezdeti időszakban.

Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem inkább várok, lesz ami lesz, majd csak észreveszi magát.

2019. máj. 7. 13:52
 6/11 anonim ***** válasza:
16%

"egy bizonyos ideig elvagyok vele. "


Ahha,tehát tetszik a dolog,talán még talonban is tartogatod! :D

Akkor meg mit rinyálsz itt? Nem akarod te lerázni,mert ha akarnád,azt már régen megtetted volna,nem ide irogatnál!

2019. máj. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon tetszik a dolog, sőt, titkon össze akarok vele jönni, csak gondoltam előbb kikérem az engedélyeket. :)


Én nem tudom miért élünk olyan világban, mikor rögtön a rosszat feltételezik az emberről, rögtön be kell neki szólni, mert ti mindig jobban tudjátok. Miért is ne tudnátok jobban, jobban ismeritek az életemet is nálam. Sajnálatos, hogy az tesz boldoggá, hogyha beszólhatsz másnak. Ezen az oldalon már kérdezni nem szabad, mert egy rosszindulatú ember biztos betalál. Gondolkodj el a sajátodon, mielőtt másoknak próbálsz tanácsot adni.

2019. máj. 13. 21:09
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan ,felesleges megjátszanod magad,mert már régen tiltottad-likvidáltad volna az életedből!

Mondhatsz te bármit,ezen gondolkozz el!

Akinek valaki igazán terhes,azt elküldi a pi-be! :D

2019. máj. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Megjátszani magam? Ki előtt? 50 full ismeretlen ember előtt szerinted én az agyamat játszom? Minek írok ki ilyen kérdést, ha titkon össze akarok jönni vele? Hátha olvassa és rámnyomul mégjobban?


Vannak szimplán olyan emberek, akikből nem a rosszindulat sugárzik, és tényleg nem akarja a másikat megbántani. De honnan is tudnád, sosem volt ilyenben részed.

2019. máj. 14. 22:09
 10/11 anonim ***** válasza:
13%

Az nem rosszindulat,ha közlöd vele,hogy jó lenne ha nem irogatna,hagyjon neked békén,mert boldog párkapcsolatban élsz és nem akarod a konfliktust! Amennyiben nem tartja be,kénytelen leszel fb is törölni,mert a családi békéd fontosabb!

Mit nem lehet ezen megmondani? Áruld már el kérlek!

2019. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!