Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyek miért nézik...

A munkahelyek miért nézik semmibe az olyan okj-s bizonyitvànyt ami tanfolyamról szàrmazik?

Figyelt kérdés
Szóval bàrhova megyek sajnos csak betanitott munkàk mindenhol azt mondjàk a nyolc àltalànos bizonyitvànyt adjam oda, mert nekem az a legmagasabb végzettségem. Középiskolai végzettségem az valóban nincs. De ez is okj-s kék csak tanfolyamról szàrmazik. Akkor ez ennyire nem ér semmit?? Mindenhol ahol ezt elmondom azt mondjàk aha akkor nyolc àltalànos akkor azt adja ide. Vagy hivatalosan t3nyleg még mindig annyi a végzettségem csak??

2019. máj. 5. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Nekem érettségim van és 3 éves okj-s szakmám, de nekem is az érettségit írják be mint legmagasabb iskolai végzettség. Ezután már csak a fősuli/egyetem van.
2019. máj. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Milyen okj, attól függ.

Pl nekem az elektronika technikust tekintik a legmagasabbnak, bár az eleve érettségire épül.

De most mondok valamit, pl egy működőm építő okj, az nem lesz egyenlő egy középfokú végzettséggel.

Szóval nem mindegy, miről beszélünk.

Az se mindegy, mennyire releváns. Pl gyógyszertártó üzembe vegyésztechnikusnak én se lennék jó.

De tanfolyam pl az ipc is, na azt viszont szeretik, de szintén csak a gyártásban. És nem fogja az érettségit se helyettesíteni.

Úgyhogy ez a képlet nem ennyire egyszerű.

2019. máj. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért nézik le, mert megtehetik. Technikusi melóra még most is sokszor a lóf***jóska-főiskola bagolymérnöki szakán végzett hülyegyerek jelentkezik. Ilyen környezetben a "rendes" (szakképzés után még két év) technikust is csak szakmunkásnak veszik fel, a szakmunkást meg betanított munkásnak - nem is véletlenül: a szakképzésben a szakmunkás végzés után azt sem tudja, mit végzett, technikusi képzésen két év alatt legalább a gyakorlati tudása meglesz, az elméletet meg úgysem tudják neki megtanítani, azt a műszaki BSc. képzésekre bízzák. Amíg ki nem kopnak itthonról az alulképzett, mérnöki diplomával majdnem technikusi tudásra képes, technikusként még szakmunkásnak is gyenge ifjú titánok, addig ez lesz.
2019. máj. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az egyik iskolai végzettség, a másik szakmai.

Egyébként halál mindegy, ha nem olyan okj ami az álláshoz kell, akkor nem érdekli őket, neked se számít semmit.

2019. máj. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm a leszólást. Jól esett.
2019. máj. 6. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a közgazdász diplomám nézték semmibe, hogy az nem jó, ellenben a pénzügyi-számviteli ügyintézői okj már papír volt a szemükben, vannak furcsa helyek.
2019. máj. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!