Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nagyon koràn kell kelni...

Ha nagyon koràn kell kelni azt hogy lehet kibirni illetve megszokni?

Figyelt kérdés
Olyan munkàm lesz ahol csak délöttös müszak van. Mindennap 3:50-kor kell kelnem minimum mert 4:35-kor megy a busz és igy leszek ott 6-ra. Ezt hogy lehet kibirni?? Nagyon nem akarom ezt csinàlni de muszàj. Volt màr munkahelyem és éjszakàzàs meg délutànos müszak se valami jó. Viszont ilyen koràn még soha nem keltem. Am sincs kedvem felkelni sose hàt még ilyen koràn. Ràadàsul elöfordulhatnak tùl óràk és hogy nagyon sokà érek haza aztàn meg majd reggel kelhetek megint. Komolyan mondom elmegy az a maradék életkedvem is de muszàj lesz melózni. Nem balàzska vagyok miellött valaki kitalàlnà. Komoly vàlaszokra szàmitok. F

2019. máj. 6. 19:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hétvégék azok àllitólag szabadok lesznek.
2019. máj. 6. 19:33
 2/12 anonim válasza:
100%
Hozzá lehet szokni. Korai fekvés, előkészített ruhák, egyebek, pár nap után beáll a rutin.
2019. máj. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Be kell állni egy este 8-9 órás lefekvésre sajnos (vagy nem tudom neked mennyi az alvásigényed, én magamból indultam most ki). Azt ajánlom, hogy egyszer még a munkahely váltás előtt "erőszakold meg magad", keljél fel 3:50-kor (akárhánykor is feküldtél le este, bírd ki ezt a napod, és aznap este már 8-9 órakor feküdj le!). Aztán pedig állj át szépen...
2019. máj. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Őszintén? K-rva nehezen. XD

Én is 3:50 körül kelek. Évek óta. És nem tudtam megszokni, csak beletörődni, de ettől még ugyanúgy gyűlölök minden egyes reggelt. Szerencsére a munkahelyem és a légkör jó, szeretek bent lenni, szeretek a munkámmal foglalkozni, szóval ha már beérek, onnantól már mindegy.

Akaraterő. Meg kell edzeni. Ez az egyetlen módja van, ha amúgy a koránkelést nem neked találták ki (ahogy nekem se.)

Szombat-vasárnap általában bőven bepótolom a kimaradó alvást.

Ja, amúgy javaslom, hogy 9-kor legkésőbb vágódj ágyba. Embere válogatja, de nekem pl 1 órába is beletelik, hogy elaludjak, viszont így is tudok akkor 6 órát aludni.

Cserébe hétvégén elcseszem a bioritmusom, sose áll be, mert 22-24 előtt le se fekszem, és nem kelek fel délig. XD


De majd egyszer, talán, a nem túl távoli jövőben, ha sikerül váltani... rugalmas műszak. Ez az álmom. *.*

2019. máj. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

Vigyél egy matracot a munkahelyedre, és aludj az öltözőbe.

Vagy béreljetek ki páran egy házat a közelben.

Amúgy meg korán le kell feküdni. Ha megvan a 7-8 óra alvás, akkor nincs ezzel semmi probléma. Hozzászoksz gyorsan.

Én most szemezgetek olyan munkával, hogy hajnal 2-kor kell kezdeni, úgyhogy éjfél körül kellene kelnem.

2019. máj. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Balázskának legalább a helyesírása nem olyan csapnivaló,mint a tiéd. Túlóra, mielőtt, műszak.


Ha állandó délelőttös leszel, egy-két hét alatt megszokod, pont. Ahogy előttem is írták, korán lefekszel, és meglesz az alvásidőd.

2019. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

... És az egyszem nyomorultat (engem) kb mindenki ignorál XD

10 éve nem bírom megszokni a koránkelést és minden reggel gyötrelem. De okay. :D Mindent meg lehet szokni.

2019. máj. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem 04:15 volt a legkorábbi kelés, 4 évig csináltam. Hát mit mondjak, vége volt az 23:00-ig olvasós estéknek. Úgy általánosságban nem voltam fáradtnak mondható amúgy, bár az is igaz, hogy fiatal voltam még.

Hét végén húzzál bele az alvásba reggelente.

2019. máj. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hallod, te jo hamar elkeszulsz. En azert kelek 4-4:15-kor, hogy 5-ig zombizzak a kaveval a kezemben, aztan elkezdek keszulodni es legkesobb 5:30kor indulok.

Amugy nem viselem olyan rosszul, pedig nem vagyok koran kelo. Nem szeretek itthon lenni, Budapestre jarok be egyetemre, minden reggel orulok, hogy beutazhatok.

2019. máj. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én össze vissza dolgozom,még az sem számít hogy délelöttös vagy délutános műszakban vagy-e...lassan 2éve igy megy van hogy pl szerdán 5:30ra megyek de elötte nap délutanra tettek be és igy nincs meg a 8óra pihenőidőm se...nem bírom megszokni,és nem tudom meddig csinálom még
2019. máj. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!