Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerinted napi hány órát...

Szerinted napi hány órát egészséges a számítógép előtt tölteni?

Figyelt kérdés
Munkában vagy szabadidőben, mennyi az az idő szerinted a gép előtt, ami még nem megy az egészség rovására napi szinten? Te mikor érzed, hogy aznapra mondjuk már elég volt, mert fáj valamid vagy egyszerűen csak nem érzed jól magad? Mennyi ez az idő?

2019. máj. 7. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Gyermekkorom óta számitógépfüggő vagyok, tehát ha nem volt ovi,suli vagy egyetem!! akkor gép előtt voltam.

Egyetlen problémát okozott a gerincferdülést. Igy 4 éve laptop és háton fekszem azóta nem fáj. :)

Ezen kivül se mentális problémáim se egészségügyi se szemproblémát nem okozott.

Nem gondolom, hogy a gépezés káros lenne...

Mondjuk én informatikus lettem, szóval most már csak alváskor nem gépezem. 22L

2019. máj. 12. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez emberfüggő.

Átlag embernek elvileg elég lenne 1-2 óra de tudjuk hogy ez ma már több...főleg ha belevesszük a mobil nyomkodást.

2019. máj. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vree ***** válasza:
58%

Zéró

Mind a tartós ülés, mind a kék fény bámulás nagyon káros életmódot eredményez.

#1 “laptop és háton fekszem” jajjj...a folyamatos fekvés még károsabb, és lehet kezdődő egészségügyi probléma jele, ha folyamatosan úgy érzed, pihenned kell.

A mellkast/hasat szintén nem jó ötlet plusz súllyal terhelni tartósan, ha a laptopot azon tartod.

A 22 év az röhej, az semmi, majd nézd meg magadat 30 évesen.


Amit én javaslok, hogy igyekezz kihasználni a tabletek/nagyképernyős okostelefonok adta lehetőségeket, hogy kevésbé legyél helyhez kötve.

Tanuld ki a fényerő és color temperature beállításokat is, hogy napszakhoz tudj igazodni és ne zavard a belső órád. (Szobavilágításnál is)

Aztán pedig ki-ki töltse ki a szabadidejét, elszántak a munkakört is, annyi mozgással, amennnyivel csak lehet. A modern életmód messze nem természetes sehogysem, tehát az ideális szintet csak a nagyon elszántak tudják megvalósítani, akik eleve életstílust, szakmát eszerint választanak. De az ideális sem jelent non-stop mozgást; ha napközben mondjuk egy farmon dolgoznál fizikai minkában heti 5x 8+ órát, az pont ideális lenne. Viszont napi fél óra intenzív, “izzadós” mozgás, plusz gyakori szünetek és könnyű testmozgás (séta, rövid torna, nyújtás, naponta többször) is már rengeteget ad és mindenkinek kôtelező, aki életben akar maradni.


Aki monitoros munkát végez, ott érdemes emlékezni, hogy elszakadhat a tekintet a képernyőtől, és betartani a testtartás, arc-képernyő távolság/arány irányelveket.

Nagyon nem mindegy, hogy egy régi rossz monitor előtt görnyedten, vagy rendes széken, egyenes tartással, megfelelő magasságú asztallal és helyes kartávolsággal töltöd le ugyanazt az időt.

2019. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én általában napi szinten 12-18 órát ülök gép előtt.

6 hónaposan születtem, így alapból szemüveges vagyok, mellette a szemem érzékeny az erősebb fényre.

Nekem nem nagyon szokott problémám lenni, testtartásra odafigyelek, fényre meg annyit tanácsolok, hogy sötétben jobb ha van háttérvilágítás és nem csak a monitor fénye. Plusz a monitor fényerejét megéri levenni, esetleg szemkímélő módba kapcsolni.

Én akkor szoktam azt mondani, hogy aznapra elég, ha már álmos vagyok és fekszem. Aztán reggel folyt köv.


VISZONT az egészséges az biztos nem ez a mérték! Szerintem nem nagyon lesz ettől az életviteltől komolyabb problémám, mert kényelmes székeken ülök és ha a szemem nem bírja, akkor pihentetem, vagy más fajta fényviszonyokat teremtek. Csak a mentális oldala, hogy mások ténylegesen függővé válnak. Tehát vannak emberek akik a gép nélkül nem is tudják magukat jól érezni. Kimenni a szabadba, családdal lenni, beszélgetni...

Az egészségtelen mérték az amikor valaki agya már csak ekörül tud forogni és semmi más nem tudja lekötni kicsit sem.


Én informatikus vagyok, elég sokat pörög az agyam dolgokon, de a géptől függetlenül is tudok szórakozni és jól érezni magamat. Viszont nekem is volt olyan szakaszom, hogy tényleg kb csak ez volt ami igazán szórakoztatott.


Amit még fontos megemlíteni a gép előtt végzett tevékenység. Nem mind1, hogy valaki 10-15 órát facebookozik, vagy mondjuk tanul, tervez, kreatív munkát végez. Az egészséges mennyiség mértéke függ attól is, hogy az adott személy mit is csinál a gép előtt ülve.

2019. jún. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam, hogy maximum 4 órát egészséges a gépnèl ülni naponta. Sajnos én is függő vagyok 8 éve, és informatika szakra is jártam, ès gerincferdülèsem nekem is lett tőle. Rám nem gyakorolt olyan hatást, amitől befordulóvà vàltam volna, sőt sokat jártam bulizni gimiben. Valakire lehet, hogy gyakorol, legalábbis ezt tapasztaltam, elvégre 4 évet voltam kockàkkal összezàrva.

/L

2019. jún. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!