Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan győzzem le a félelmemet...

Hogyan győzzem le a félelmemet a munkakereséssel, munkahelyekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Rendesen félek a munkahelyektől, főként két dolog miatt:


1. mert "el kell adnom magam", és szerintem ebben nagyon nem vagyok jó, izgulok, és eléggé félek olyan helyre jelentkezni, ahol idegen nyelvű esetleg az interjú, vagy a munka része a nyelvhasználat, mert mindig attól tartok, hogy rosszul mondok valamit, és leégetem magam, ez már régóta fóbiám (pedig nyelvszakos vagyok, tudom, nem vagyok normális).



2. Tartok az emberektől, hogy nem fogadnak be.



A volt munkahelyeimen valahogy leküzdöttem ezeket, bár azok diákmunkák voltak, és nem kellett túl nagy tudás az elvégzésükhöz. Amúgy ezek miatt magától a munkakeresés procedúrájától is eléggé kivagyok, mert sokszor ahogy nézem a munkákat és már valamilyen komolyabb leírása van, egyből berezelek, mert eszembe jut, hogy majd ki kell rittyenteni magam, odamennem, előadnom magam, aztán ha kis eséllyel felvesznek, akkor meg a stressz, hogy befogadjanak. Az egésztől görcsbe rándul gyomrom, ha csak rágondolok.Régóta van ez már nekem amúgy, mindig munkahely-fóbiám volt, de ennek ellenére dolgoztam helyeken, mert a diákmunkára simán felvettek, semmit nem kellett hozzá felmutatni. Egyszer rendes bejelentett munkahelyen is voltam egy kis ideig, az volt az első munkahelyem, ott is végig be voltam rezelve, meg eléggé szemetül bántak velem. Szóval sajnos alig van "rendes" munkatapasztalatom, szinte csak diákmelókat tudok felmutatni, és azok is teljesen más területről vannak, mint amilyen munkákra most jelentkeznék. Szóval ez a kevés használható tapasztalat is csak arra segít rá, hogy még bizonytalanabb legyek az egész munkakereséssel kapcsolatban. Hogy tudnám legyőzni a félelmeimet? Szeretnék változtatni, nagyon-nagyon régóta van már ez a problémám.


2019. máj. 8. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Szóval neked a legalapvetőbb dolgokkal van a problémád? (Kommunikáció és ismerkedés).

Nem kell "eladnod magad", szimplán csak reálisan el kell mondani, hogy miben vagy jó. Nem ego az, ha tudod magadról, hogy pontos vagy, jó a nyelvérzéked stb...

Az emberek pedig olyanok lesznek veled, mint te velük. Ha látják, hogy igyekszel (szóval nem a sarkot nézed depizve) és beszélgetsz velük akkor megoldódik.

2019. máj. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%

Ne hallgass az előzőre; protekció nélkül versenyszférában igenis el kell tudnod adnod magad, hogy fölénybe kerülj a több tíz-száz-ezer jelentkezővel szemben. Én már csak tudom, az utóbbi egy évben nem akadok rendes állásra, ami nem "rabszolga munka", tehát túl vagyok több tíz állásinterjún, melyekből egyszer-egyszer válaszolnak vissza. Hacsak nem vagy egy kisugárzó markáns személyiség, a szép mosoly nem lesz elég.

A tanácsom az, hogy elsőkörben kezeltesd ezt az izgulós problémád, én lassan kilábalok belőle (mert megtanultam leszarni), de ha meglátják rajtad, hogy nem vagy magabiztos a dolgodban, nemes egyszerűséggel nem merik majd rád bízni az adott pozíciót.

Gondolj bele, logikus: ha te elrontasz valamit, mert nem vagy kellőképp felkészülve, azzal potenciális kárt okozhatsz a vállalkozasnak/cégnek.

Más: önbizalmadat legmélyen tudod, hogy mi vette el, ami miatt ilyenné váltál. Szembe kell nézned azzal is és legyőzni, mert egész életedbe ilyen szorongós leszel, mely nem csak az álláskeresést, de a mindennapi életedet is tönkre fogja tenni, egészségügyi gondok is jelentkezhetnek később.

2019. máj. 9. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy válaszoltatok, nekem mindkettő hasznos volt. Igen, szerintem is kezeltetnem kéne ezt a dolgot pszichológus segítségével, remélem találok egy ingyeneset, aki tud segíteni.
2019. máj. 9. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!