Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem találok olyan munkahelyet...

Nem találok olyan munkahelyet ami számomra megfelelő es tudom hogy nem hagynám ott ket hónap utan?

Figyelt kérdés

Tele van az összes állás hirdető portál, tehat nem is az a bajom hogy nincs Munk mert van bőven.


Csak már belefasultam a végzettséget nem igénylő munkákba amiket eddig vegeztem.


Mivel még nincs meg a diplomám ezért végzettséget igénylő munkahelyre Bem tudok menni dolgozni.


Ha nappalin fejezem be amit netto idő rablásnak gondolok, alig tudnek mellette dolgozni.


Nem tudom mitévő legyek, nem szeretnék újabb ket honapra kikötni valahol. Raadasul vegzettsg hiányában előrelépni sem lehet max még több munkaval lehet több penzt keresni.


2019. máj. 9. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Levelező + szakirányú gyakornoki/junior állások megpályázása, mi olyan bonyolult ebben?
2019. máj. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbálj be azért pár helyet, ami a suliddal kapcsolatos. Ha más nem, a szakmán belül egyszerűbb melókat is, hogy majd tudj mit írni az önéletrajzodba.


#1: Úgy összességében a hazai cégek szemléletével van gond. Nekem sincs még meg a diplomám, de van ugyanolyan szakirányú OKJ-m, ami amúgy nagyjából le is fedte az egyetemi anyagot. Csak kevesebb felesleges magolni valóval. A legtöbb cég, ahova jelentkeztem, húzta a száját, hogy amíg nincs a kezemben a diploma, addig ők nem tudnak munkát adni.

Egy ismerősömnek a nyelvvizsgája volt vissza. Gépészmérnökin 5-ös államvizsgát hozott össze, de ugye nem kapta még meg a diplomáját. Sehova nem vették fel, amíg nem hozta össze a nyelvvizsgát.

2019. máj. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2: Évek óta nem találunk olyan diákot aki a diploma kézhezvételig stabilan a szakmájában akarna dolgozni és lehet rá számítani, mindenki csak a szakmai gyakorlat 4-8 hetét akarja csak valahogy túlélni. Az igazán nagyoknál komplett gyakornoki, junior programok vannak, mert olyan hiány van egy csomó diplomás szakemberből. Csak keresni kell.

A haverodnál sem a nyelvvizsga volt a gond (vagy csak egyetlen helyen volt, ahol ezzel pattintották le, öcsém évekkel államvizsga után nyelvvizsgázott, az egyetemről egyenesen a munkahelyére ment főállásban, szakmai területen)


#1

2019. máj. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3: Ezt az "évek óta nem találunk" dolgot nem tudom hova tenni a cégeknél. Hallom őket sírni, riportot csinálnak velük... De valahogy mégsem vesznek fel megfelelő embereket. Voltam olyan interjún, ahol feketén akartak fizetni. Olyanon is, ahol minimálbér alatt. Olyanon is, ahol a HR-es rám nézett és megkérdezte, hogy mit kéne csinálnom. Olyanon is, ahol hitegettek hónapokon át, hogy felvesznek.

Ha egy cég nem talál éveken át megfelelő munkást, akkor kezdjen már önkritikát gyakorolni és üljön le az emberekkel beszélgetni. Kérdezze meg, hogy miért nem mennek oda dolgozni.

A haveromnál nem tudom, hogy mi lehetett a gond, ha nem a diploma. Szorgalmas, értelmes srác volt. Több tervezőprogrammal is képben volt, hobbija volt a szerelés, amatőr motorversenyző. Ha egy gépészeti cégnek ez nem kell, akkor mégis mi?

2019. máj. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4: Gyakornoki, diploma előtti helyzetről beszélgetünk nem másról. Ha már végzettséggel rendelkező embereket és pozíciókat is beleveszük a témába akkor más a kép, azt ne keverjük ide.

Elmondom miért, az én esetemben, aztán lehet önkritikát gyakorolni, akinek kell. Minden évben legalább egy gyakornok van a kezem alatt:

A háttér: Olyan gyakornokot keresünk, aki a kötelező 4-8 hét letöltése után tovább akarna dolgozni, rugalmas beosztásban addig amíg megszerzi a diplomát (utána lenne a következő (bér)tárgyalás a határozatlan idejű szerződésről), tehát a legalább fél évet fektetnénk az illetőbe. Ehhez képest a tapasztalatok:

1. Nagyon jó, szakmailag felkészült és érdeklődő jelölt. Csak külföldön tudta elképzelni az életét, még összeget sem volt hajlandó mondani, amiért egyáltalán megfontolná, hogy maradjon az országban. 4 hét kötelező gyakorlat plusz diploma kézhezvételéig maradt, saját döntésből

2. Visszamondta kezdés előtt 1 nappal, ha minden igaz csúszás miatt

3. Lusta, tohonya, alkalmatlan, aki csak túlélt, 4 hét után rájött, hogy igazából nem is tudja érdekli-e ez a terület, kipróbálná magát máshol is. Mikor felvilágosítottuk, hogy a szakma nagyon széles spektrumát látta itt, mert minden részterületre besegített, elfehéredett és elkezdett habogni, hogy akkor nem is biztos, hogy ez a szakma az ami neki való, vele a hozzáállása, munkamorálja miatt nem is hosszabbítottunk volna.

4. Úgy érzem a szellemi kvalitásai egyszerűen kevesek ehhez a területhez, teljesen rossz gondolkozásmód, és már bicskanyitogatóan ragaszkodik is hozzá. Csúszás miatt halogat, bizonytalan, így nem erőltettük.

5. Most kezdődnek az interjúk, reméljük ismét sikerül egy, az elsőhöz hasonló kvalitású gyakornokot találni.


Nyilván emellett sok egyéb dolog is van, Budapest agglomerációban van a cég, bejárni nem feltétlenül könnyű egyes helyekről, a bér első körben a törvényileg előírt gyakornoki bér, ami nem sok, viszont autóipar, nívós hely, jó körülmények, valós szakmai munkavégzés, tapasztalatszerzés, szakdolgozatírási lehetőség stb stb.


#3

2019. máj. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!