Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyen a főnök?

Miért ilyen a főnök?

Figyelt kérdés

A főnököm egy 25 éves nő, én 26 vagyok. Ő a vezető, én a vezető helyettes, fél éve dolgozom itt.


A héten szabadságon van, idén először szabadságra ment, így a kollégáknak megeredt a nyelve, elég sokat panaszkodtak rá.


Ha ő ott van (7-től 3-ig), akkor nem lehet bent beszélgetni, mert akkor kirongyol az irodából (kis szoba a laboron belül) és beszól nekik, hogy nincs elég munkájuk, hogy beszélgetnek.


Mindent tudni akar, azt is, hogy ki-hova megy, mikor szabadságot kér, de magáról nem árul el semmit.


Mindenről tudni akar, nekem speciel kiadta, hogy amíg nincs ellenőrizzem le a munkájukat, hogy jól csinálták-e meg. Pedig a főnök csak 2-3 éve dolgozik itt (aki bejutatta megbánta már), a beosztottjai közül meg valaki már 8 éve, szóval jobban ért hozzá, mint a saját főnöke.


Nekem sokszor mondja, hogy legyek mindenben képbe (elég nehéz munakterület, sok idő volt, mire átláttam a dolgokat), de ő sosem emlékszik semmire. Még arra sem, amit pl. reggel beszéltünk, délután megint megkérdezi.


Sokszor kiabál is a beosztottjaival, még akkor is, ha ők azért jóval idősebbek nála.


Igazából a beosztottjai közül sokan gondolkoznak, hogy átmennek másik céghez, ezért is, mert szerintük ilyen rossz főnök még nem volt itt. De a többi kolléga más területen is utálja. Velem nem teljesen olyan, mnt a többiekekkel, nem is zavar, hogy fiatalabb a főnököm, de azért ez a kiabálás téma már engem is idegesít. Mikor ott van, az egész hangulat fagyott.


De a felettesei miért hagyják ezt, miért nem szólnak rá?


2019. máj. 9. 16:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés hogy "miért ilyen" csak tippelni lehet: valószínűleg olyan attidűdje lehet hogy "én már tanultam eleged hogy főnök vagyok, letettem valamit az asztalra úgyhogy jogom van mindent tudni, bunkónak lenni, rossz hangulatot csinálni, engem aztán nem érdekel" de lehet hogy más van mögötte...

Nem törekszik jó kapcsolatra a beosztottakkal, ha egyáltalán nem lehet beszélgetni, valamint ha önmagáról semmit sem árul el. Sokkal jobban megy a munka ott, ahol a főnök egyenrangú partnernek tekinti a beosztottakat, együtt beszélnek meg dolgokat, kikéri véleményüket adott esetben...

2019. máj. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%

Na ezért menekül mindenki a női főnöktől. Nekem is volt egyszer. Életemben olyan kétszínű alakot nem láttam, mint azt a némbert. Simán belehazudott a szemembe, és a fülem hallatára buktatta le magát... No comment.


Amúgy a viselkedése tök gáz. Gondolom tudsz beszélni a ti felettesetekkel, nem? Szerintem finoman érdeklődd meg, hogy ha nem kedvelik, mit keres itt?

Lehet pl, hogy jól csinálja, amit csinál. Hogy gatyába rázta a rá bízott részleget. Vagy simán csak jól térdel. Bármi lehetséges.

2019. máj. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hát van közös főnökünk (ő is nő, de ő nem ilyen), de vele úgy látom hogy jóba van. Ő volt elötte is a főnök, csak fentebb lépett. Nekem körülbelül lehetetlen beszélnem négyszemközt a közös főnökünkkel, mert mindenben benne akar lenni.


Nem tudom ez miért jó neki, hogy megutatáltatja mindenkivel magát.


Mot például kitalálta, hogy kamerázzuk be az egész labort, és akkor kiderül, hogy mikor nem dolgoznak bent. De a közös főnök mondta neki, hogy ezt azért mégse kéne. Így is üvegből van az összes válaszfal, szóval minden irodából átlátni mindenhova.

2019. máj. 9. 17:13
 4/16 anonim ***** válasza:

Kisfőnöknek lenni nehéz. Az ember még viszonylag fiatal, nincs több évtizedes, már önmagában tiszteletre feljogosító tapasztalata. Ki kell harcolnia. Felülről jön a nyomás: legyen darabszám, KPI, stb. Eddig nagyjából ugyanaz, mint bármelyik másik fiatal alkalmazottnál. Ám a kisfőnöknek alulról is jön a mocsok: Gizike nem dógozik, rúgasd ki, én a Tibivel nem leszek egy irodába', mer' egy mocsok, tegyed át máshová, énnekem túl fehér ez a fény (létező kifogás, egy darabig eltartott, mire tudtam értelmezni), kifolyik tőle a szemem, csinálj vele valamit, kellene egy kis fizetési előleg, mert elromlott a kocsi, mennék szabadságra, írj már be, holnap elmennék hamarabb, de majd lecsúsztatom - a valós felvetések, problémák milliónyi piszlicsáré hülyeség között vesznek el, amik alig-alig nőnek túl az óvodai konfliktusok szintjén. Közben meg kisfőnökként tudod, hogy a hátad mögött megy a susmus: ez is a nagyfőnöknek nyalt be, azér' van itt, nem ért ez semmihez, a fiam/lányom lehetne, ki tudja, mennyit keres, biztos milijókat...

Ehhez jön még az, hogy a kisfőnökök pozíciója igen ingatag: ha valahol nincsenek meg a számok, nem az alsó szintű beosztottat püfölik, hanem a felettesük, a kisfőnök kapja a letolást és őt rúgják ki. Ráadásul köztük van a legtöbb ok nélkül kiemelt káder: a jó háttér erre a szintre még elég, nagyfőnök nem lesz az emberből, de a képességek nem érkeznek meg hozzá a névtáblás irodával együtt.

Ebből néha érdekes helyzet áll elő. Még az emberek irányítására alkalmas, jó vezetőből is vadállatot tud nevelni a menedzseri szint, épp a fent említett kettős nyomás miatt. Ha pedig Jóskapista amúgy alkalmatlan gyerekét sikerül ebbe a pozícióba ültetni, ő mindent el fog követni, hogy éreztesse a beosztottaival: ő itten már valaki, nem holmi beosztott csicska, őrája mostan már nagyon hallgatni kell és ő igazi, született főnök. Ennek az ékes példáját láthatod a te kisfőnöködön.

2019. máj. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem egész egyszerűen nincs megelégedve az életével, megkeseredett és ezt másokon éli ki.

A közös főnökkel nem tudsz máshogy beszélni, pl telefonon, skypeon?

2019. máj. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De nem ismerettség által került be, csak úgyond felkarolták. Egyetem alatt csinálta itt a gyakorlatát és itt maradt. De az tény, hogy azt hiszi, hogy ő tud mindent a legjobban. A labor működésést aránylag jól menedzseli, habár én nem mindent így csinálnék, ahogy ő, de a többi dologban szerintem nagyon rossz főnök
2019. máj. 9. 18:31
 7/16 A kérdező kommentje:

Azzal még várok egy picit, mert tényleg csak fél éve jöttem, kivárom hogy mi lesz ennek a vége, mert most volt konfliktus is kollégák között és elsőnek azt kellene megoldani. De előbb utóbb beszélni fogok, talán megkérdezik az én véleményem is majd.


Egyébként van férje, tavaly házasodtak össze, napi 2X felhívja, mert semmit sem talál meg a lakásban. De másnak ne lehet magánügyben telefonálnia, sőt telefont sem vihetik be, vagy ha igen, a fiókba kell tartania

2019. máj. 9. 18:35
 8/16 anonim ***** válasza:

Azért nézzük kicsit árnyaltabban a dolgot.

A mezei dolgozók folyamatosan panaszkodnak a főnökre, és folyamatosan azzal fenyegetőznek, hogy elmennek. Ez mindenhol így van. De a főnök feladata nem is az, hogy a beosztottjainak megfelejen, nem kell hogy szeressék.

A kiabálás én se díjazom, de attól hogy valaki (jóval) idősebb még nem kell vele máshogy bánni, ha rosszul dolgozik vagy hibázik, ugyanazok a szabályok vonatkozzanak rá is.

És még egy gyakori félreértés. A főnöknek egyáltalán nem kell mindent a legjobban tudnia. Az a Vágó István dolga, nem a főnöke. A főnök feladata, hogy a beosztottjait irányítsa és elérje, hogy teljesítsék a felsővezetés által kitűzött célokat.

2019. máj. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Jó lenne, ha csak ennyi dolga lenne. Nekem is tucatnyi feladatom van, azért is lettem felvéve, mert egyedül nem lehet ezt a munkakör vinni. A beosztottak csinálják a dolgukat, az a bűnük, hogy beszélgetni is szeretnének közbe. Attól még a feladtukat tudják csinálni. De például legutóbb azért kiabált, mert az egyik leellenőrizte a másik munkáját és talált benne hibát.


Szerintem a kiabálás semmikor sem megengedett, de pláne nem olyanért, hogy munkaidőben oda rendelik az ebédet. Ezért is lecseszi őket, pedig mindenki más a munkahelyen rendel kaját magának. Ez egy élelmiszeripari cég, a semmi közepén, nem lehet kijárkálni enni, pláne meg fél óra szünet van.

2019. máj. 9. 19:20
 10/16 anonim ***** válasza:

A vezető kap támadást felülről és jönnek a támadások, gondok, stb alulról is. Rengeteg munkát lát el; van, hogy három dolgot csinál egyszerre, miközben már a wc-re is nagyon kimenne. Van, hogy ebédszünetre se jut ki.


Ez stresszesebbé teszi az embert.


Plusz nehéz megtalálni az egyensúlyt; ha Micike elront valamit, felülről nem Micikét baxxák le, hanem őt veszik elő (hiába is magyarázta el Micikének előtte százszor a dolgot, figyelmeztette többször és született az egész abból, hogy Micike nem törődöm vagy volt egy rossz napja).


Ezért próbál a vezető szigorú lenni inkább 100%-ban, mert a szigorúság-kedvesség arányát nehéz úgy eltalálni, hogy a csapat is komolyan vegye a munkát és ezáltal felülről se érjék a támadások.

2019. máj. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!