Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igaza volt a főnöknek, vagy...

Igaza volt a főnöknek, vagy megalázó volt, ahogy bánt velem mások előtt?

Figyelt kérdés

A fölöttünk lévő helységet valakik kibérelték valami ünneplésre, szórakozásra, amiről nekünk még csak nem is szóltak. A két szint úgy van elválasztva egymástól, hogy le lehet látni az egyik felén, tehát minden nevetés, zene lehallatszott. Alattuk én dolgozni szerettem volna, de borzasztóan zavart a hangoskodás, ami lehallatszott. Fölmentem és szóltam, hogy legyenek szívesek és halkabban legyenek, mert alul munka folyik, és nem tudok a munkámra koncentrálni a zene és hangzavar miatt. Azt mondták ők erre engedélyt kaptak, és hivatkoztak egy bizonyos emberre. Ez az ember a marketing igazgatónk volt, még csak nem is a vezérigazgató. Fölhívtam, jött is, és elnézést kért a bulizóktól, hogy még én zavartam meg őket. Mondtam neki, hogy azt szeretném, ha befejeznék az ünneplést, legalább is amíg tart a munkaidőm, mert nem tudok dolgozni és ha ők nem fejezik be, akkor hazamegyek. Azt mondta menjek vissza a helyemre. Én erre mondtam, hogy te nem vagy az én főnököm, hogy utasítgass. Azt mondta, ezt majd lent megbeszéljük. Lementünk, és hozott le egy papírt, amiben benne volt, hogy a cégvezető mellett, ős is a felettesem, és ő is utasíthat engem. És azt mondta, ne akarjam, hogy előbbiről az igazgató úr is halljon.

Szerintem igenis megalázó volt, hogy nem mellettem, a dolgozója mellett állt ki a bulizókkal szemben, sőt még engem küldött vissza a helyemre. Legalább szólhatott volna, hogy ma ilyen banzáj lesz, ne lepődjünk meg ha hangzavar lesz. Jogosan esett rosszul a helyzet, szerintetek is megalázó volt?


L/24


2019. máj. 9. 22:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy ha szóltak volna a banzájról, neked akkor is dolgoznod kellett volna a hangzavarban. A bulizóknak is igazuk volt ebben sajnos, volt engedély, és védik őket.

Az, hogy megalázónak érezted, teljesen jogos, de nem tudok neked teljesen igazat adni.

2019. máj. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

A ti cégeteké az a terület? Ha igen, pénz beszél, kutyasz-r táncol. Tehát még jó, hogy téged rúgtak fenékbe és a fizető bulizóknak meg csontig benyaltak.

Neked se kellett volna pattogni, ha mondjuk előbb a főnökeidnél kérdezel rá, mi a rák van, lehet megúszod ezt a kört. Ettől független megértem, hogy idegesítő volt, de képzeld el fordítva. Odamentek valahova megünnepelni valamit, fizettek érte és aztán egyszer csak jön valaki és leugat titeket. Nekem se tetszene és elvárnám, hogy a pénzemért békén hagyjanak, hiszen honnan tudták volna ők is, mi van alattuk? Minek adták ki akkor a helyet egyáltalán?

Viszont ha a hely nem a ti cégeteké, akkor nem vágom a szitut.

2019. máj. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Hogy jössz te ahhoz 24 évesen, hogy felülbíráld a munkahelyi vezetőid döntését, meg hogy utasítgasd azokat, akik ott termet béreltek? Egyedül csak te dolgozol abban az épületben? Vagy mondjuk a többieket nem zavarta? Nem bírsz ki egy pár órát zene mellett? Ha meg nem tudsz úgy dolgozni, hát akkor félárbócon dolgozol, és majd legközelebb behozod!
2019. máj. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Megalazo volt, de magadnak koszonhetted, messze tullepted a hataskorodet.
2019. máj. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem érzem megalázónak. Helyre tette a dolgokat, hogy merre van az előre és legközelebb ne kerülj ilyen helyzetbe. Ezt most magadnak kapartad ki. Ő a felettesed, az van, amit ő mond. Ilyen a munka világa.
2019. máj. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#4 Ő se sokkal idősebb nálam, 34 éves. És én nem akarom máskor behozni, mert nem azért van a munkaidőm, hogy ellébecóljam, jó hogy azt nem mondod, hogy még sztriptízeljek is a bulizóknak, hogy még jobban érezzék magukat. A többieket is zavarta, csak ők csendesebb fajták.
2019. máj. 9. 23:03
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Már ne haragudj, hogy meg kell kérdeznem, de te mentálisan visszamaradott vagy? :D


1, Buliztak a fejed felett. Lehallatszott, hogy buli van. Nem a szomszédaid, egyáltalán eszedbe jutott elgondolkodni rajta, hogy vajon mit keresnek ott, vagy csak felmentél rögtön ugatni? Ha eszedbe jutott, hogy ők netán kibérelték azt a részt, mégis mi jogon mentél fel rendezkedni, nem gondolod, hogy az nem a te hatásköröd?


2, "Fölhívtam, jött is, és elnézést kért a bulizóktól, hogy még én zavartam meg őket." - tökéletesen igaza van.


3, Mondtam neki, hogy azt szeretném, ha befejeznék az ünneplést, legalább is amíg tart a munkaidőm, mert nem tudok dolgozni és ha ők nem fejezik be, akkor hazamegyek. - Megint ott tartunk, szerinted neked MI JOGOD VAN BÁRKIT UTASÍTANI ARRA, HOGY FEJEZZEN BE EGY ELŐRE LEEGYEZTETETT ÉS KIFIZETETT TEVÉKENYSÉGET? Mégis ki vagy te ott? A vezérigazgatót szopod, hogy ennyire tartod magad? :D


4, "Én erre mondtam, hogy te nem vagy az én főnököm, hogy utasítgass." - Te teljesen idióta vagy. A felettesed. Megint megkérdem, ki vagy te ott?


Szerinted miért melletted kellett volna kiállnia, ha egyszer nem volt igazad? Ennyire elkényeztetett hisztérika nem lehetsz. Nem értem a felettesed sem, én még annyival sem vagyok idősebb nálad - ő éppen annyira, hogy megtanuld tisztelni -, nő létemre mégis úgy penderítettelek volna ki, mint a macskát. Nem vagy normális. Csókoltatom a szüleidet, el tudom képzelni, milyen nevelést kaphattál, hercegnő.

2019. máj. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit dolgozol? :D
2019. máj. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
Annyiban igazad van, hogy szólhattak volna előre, hogy buli lesz. Ezt kellett volna mondanod neki. De minden másban nekik van igazuk.
2019. máj. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem előre szólhattak volna, hogy buli lesz úgy, hogy szavazást indítanak, hogy kit zavarna; ha a többség jelzi, hogy pő nem szeretné, akkor alapból máshova ; ha kis részét zavarná, akkor azokat beültetik egy csendesebb helyre aznapra.


A megoldása az lett volna, hogy beültetnek vagy beülsz olyan részre, ahol nem vagy annyira nem hallatszik a dínom-dánom.


De mindegy is; Ők kaptak engedélyt valakitől, aki feletted van a ranglétrán, Te jóval alatta nem írhatod felül az ő szavát. Ha Te felette állnál és főnökeként mennél oda, az már más tészta.


Ugyanúgy, ahogy, ha kiírják ma a szomszédaid, hogy május 27 és 31 között felújítási munkálatok zajlanak a lakásában és a házirendben előírt időn belül csinálja, Te nem sokat érsz azzal, ha felcaplatsz május 28-án délután egykor, hogy Téged ez zavar és azonnal hagyják abba.

2019. máj. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!