Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 2019. Csak nekem tűnt fel,...

2019. Csak nekem tűnt fel, hogy hirdetésekben elkezdték nyomatni a 12 órás munkákat?

Figyelt kérdés

2019. máj. 9. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Véleményem szerint azért, mert kezdik belátni, hogy a legjobb munkarend ez. Heti 3 vagy 4 napot mész, így mindig van hétköznap is szabadnapod az ügyek intézésére, ráadásul a mai forgalom mellett úgyis szétvan barmolva a 8 órás munkanap, így legalább nem kell minden nap copni vele.
2019. máj. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
@előző: Nem feltétlen a munkavállaló előnyére van ám ez kitalálva. 12 órás műszakokat egyszerűbb a menedzsmentnek "belőni".
2019. máj. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Nekem nincs előnye...

Akár nappal akár éjjel dolgozol 12 órát, utána kell az a 2 vagy 3 nap, hogy helyre gyere fizikailag. Hosszú távon teljesen kimeríti a szervezetet, aztán csak azt veszed észre, hogy jönnek a betegségek, egyikből ki a másikba be és nem tudod, hogy miért... Kevés ember bírja. Pszichésen is megterhelő, sokkal idegesebb, stresszesebbek az emberek.

A gyárnak is csak rövid távon hoz hasznot, mert a kihulló embereket pótolni kell, sok a betegállományos, újakat kell betanítani, stb.

Ilyen cég nem tervez veled (sem) hosszú távra

2019. máj. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én csak heti három napban tartom korrektnek, és egészségesnek. Hisz négy napban akkor 48 órát dolgozol, ami nagyobb adózást is von maga után.
2019. máj. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én eddig is rengeteg ilyen hirdetést láttam, nem új dolog.
2019. máj. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

12 ora munka az kva sok

Soha az eletbe nem fogok 12 oraba melozni

2019. máj. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
ideje lenne bevezetni a 6 órás munkát.. még a 8 is sok..
2019. máj. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem csak neked tűnt fel és nem is újkeletű a dolog. Egyre több helyen állnak át folyamatos műszakokra, mert ez a legolcsóbb módja a kapacitás bővítésének. Nem kell annyi új embert felvenni, nem kell gépparkot bővíteni, csak az eddig "elvesztegetett" szombaton és vasárnap is termelnek, így máris nagyobb a darabszám. A folyamatos műszakban pedig előbb vagy utóbb előkerül, hogy 8 vagy 12 óra legyen-e a napi munkaidő. 12 órás munkaidő esetén a cég sok helyen tud spórolni: csak naponta kétszer van termeléskiesés a műszakváltások miatt, a szerződéses buszjáratokat (ha vannak) naponta kétszer kell járatni, az Mt. ügyes értelmezésével pedig a dolgozók szabadnapjainak 1/3-át le lehet nyúlni. A dolgozók egy része is örül a 12 órázásnak, mert több szabadnapja van egyhuzamban, lehet maszekolni, kertészkedni, betonozni, bizniszelni.

Aki meg fel meri hozni, hogy a 12 órás műszak nem embernek való, azt gyorsan lehurrogják, mer' hogy mondhat ilyet, há' ennél jobb nincsen is. Pedig bőven vannak hátrányai a dolgozóra nézve, de az ilyet meg sem szabad említeni.

2019. máj. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!