Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Leendő munkáltató szemében...

Leendő munkáltató szemében pozitív egy folyamatban levő levelezős MSc képzés?

Figyelt kérdés

Józanul gondolkodva kettő dolgot elmond kapásból az Msc

1) már van egy diploma vagyis a jelentkező nem síkhülye

2) hajlandó és képes is fejlődni tanulni még, nem ül a babérokon


Ezt jelenti elvileg.

De gyakorló álláskeresőként azt érzem hogy a cégek érdeklődnek utánam de amikor kiderül az msc (hiába csak levelezős) máris húzzák a szájukat és már nem is kellek.


Nem érdekli őket hogy csak levelezős és órák csak hétvégén vannak. Ha lezárt képzés az tök jó de folyamatban levő?? Hát és akkor órák vizsgák lesznek és arra tán el is kéne néha engedi a melóst---- hát... az már úgy nem jó.


2019. máj. 10. 20:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan jól gondolod, ez a munkáltatónak csak gondot jelent.

Hisz hiába mondod hogy nem ütközik a munkaidőddel, ő csak azt látja hogy hiányozni fogsz emiatt, esetleges túlórát nem tudsz vállalni, ha hétvégén is menned kellene, te nem fogsz.

Sajnos csak akkor vagy jó munkaerő, ha ott döglesz bent egész nap, bármikor készenlétbe állva. Ez Magyarország.

2019. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Én élelmiszeriparban helyezkedtem el, az alapképzésnek nincs ehhez köze, az msc-t (szintén élelmiszeripar) pedig 1 éve csináltam, mikor jelentkeztem az első ilyen területű munkámra, egyből felvettek. Nem jött be, 3 hónap után felmondtam, mert átvettek egy másik céghez, ahol pedig azt is nézték, hogy kemény 3 hónapot dolgoztam már élelmiszeriparban.


Úgyhogy fogalmam sincs, lehet nekem szerencsém volt, mert egyik sem problémázott ezen, szabadságból megoldottam

2019. máj. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Engem azért nem vettek fel. Biztos, hogy nem írom bele többször a folyamatban lévő tanulmányaimat.

Mikor belekérdezett az interjúztató már láttam, hogy húzza a száját, tett is rá megjegyzéseket. Annak örülök hogy nem álmaim állása volt.

2019. máj. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű a megoldás: ha úgy érzed hogy hátrányosan érint, akkor nem kell beleírni a cv-be. Semmi köze a munkáltatódnak hozzá.
2019. máj. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

"n érint, akkor nem kell beleírni a cv-be."


És akkor

a) hogy megyek órákra

b) hogy megyek vizsgázni?


Egy vizsgaidőszak kb 10 vizsga. Na most ez hogy oldom meg? Szabival? és ha nem adnak akkor?

Akor mi szart csinálok?


Mit tehetek ha pl délelőtt 11kor van egy vizsga és nem kapok szabit? Hogy megyek el?


mert ugye mindenki nagy bölcsen dobálja a tanácsokat hogy szabit kell kérni...

ja. És ha nem adnak?

2019. máj. 11. 18:12
 6/31 anonim ***** válasza:

Ja hogy nem tudod megoldani munkaidőn kívül? A levelező pont attól levelező (tudtommal), mert hétvégén vannak az órák.

Hát ez esetben naná, hogy hátrányos állásinterjún. Szopacs, mit mondhatnék. Olyan munkahelyet kell keresni ahol ezt tolerálják, én is dolgoztam egyetem mellett és meg tudtam oldani, ahogy mások is.

2019. máj. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

"mert hétvégén vannak az órák"


Az órák hétvégénv vannak.

A mnunkaidő meg H-P. De melyik munkahelyne nem fordul elő a szombatolás extra munkaként?


És elegánsan megkerülted a vizsgákat.

Naná mert arra már semmit se tudsz mondani.

A vizsgák hiába vagyok levelezős a nappalisokkal együött vannak. Nincs levelezős vizsga.


És a vizsgák kivétel nélkül csakis H-P délelőtt amx kora du vannak.


És lehet választani mikor menjek és hogyan menjek ha de 10 órta vagy du 14 óra a választék? És munkaidő meg 9-17 mondjuk ? akkor hogy megyek el?

Szabi? Ha kapok.

És ha nem?

2019. máj. 11. 18:29
 8/31 anonim ***** válasza:

Nekem péntek-szombat voltak az órák. Az első félévben 2 hetente, utána egyre ritkult. Most az utolsó félévben összesen 3 hétvége volt csak oktatás. Vizsgákat mi megbeszéltük a tanárokkal, megpróbáltuk tömbösítve, mert egyébként az valóban a nappalisokkal együtt van, hétköznap lehetetlen időpontokban. Általában együttműködőek voltak.


Nekünk időben kiadták az órarendet, így akkor jeleztem mikor megyek szabira. Hogy akkor hova megyek, ahhoz nincs közük, bár nekem tudják. Az a lényeg, hpgy a főnökömmel nem mehetek együtt szabira, de szerencsére ő egyébként sem akart pont ezeken a hétvégéken.

2019. máj. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

" így akkor jeleztem mikor megyek szabira. "



De milyne munkahely az ahol úgy mész szabira hogy "jelzem mikor megyek"?


Nálunk ez úgy megy hogy kérvényezed és vagy kapod vagy nem. 90%-ban az utóbbi.


nem kell indokolni miért kérsz szabit na de ők se indokoljék miért nem adnak. Csak nem adnak. És akkor mt lehet tenni? Semmit.

2019. máj. 11. 18:52
 10/31 anonim ***** válasza:

"De milyne munkahely az ahol úgy mész szabira hogy "jelzem mikor megyek"?"


Gyárban dolgoztam, mint minőségellenőr

2019. máj. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!