Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnököm belenézhet engedély...

A főnököm belenézhet engedély nélkül a kulccsal zárható szekrényembe ha az nem volt bezárva?

Figyelt kérdés
Ilyen eddig még nem volt, hirtelen annyira meglepődtem rajta,hogy nem is tudtam mit mondani

2019. máj. 11. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Igen. Nálunk rendszeresen ellenőrzik a szekrényt, mivel élelmiszeripari cég, nem lehet kaját tartani a szekrényben
2019. máj. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem nézhet bele a beleegyezésed nélkül se a szekrényedbe, se a táskádba, vagy egyéb személyes holmidba. A beleegyezésed kell, vagy bűncselekmény gyanúja esetén hatósági kényszer.

Persze ezeket egy irodában fogalmazták jogászok, míg a valós életben ha nem egyezel bele a szekrény átnézésébe, úgyis találnak valami kivetnivalót a munkádban és elküldenek, vagy szimplán nem foglalkoznak a jogaiddal, mert úgysem mész el a végsőkig egy bizonyíthatatlan és költséges munkajogi eljárás keretében.

2019. máj. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
2019. máj. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis nézhet bele! Ez a privát szféra megsértése. Ahogy a 2-es írja, csak az engedélyeddel a jelenlétedben vagy bűncselekmény gyanúja esetén. Én biztos szóvá tenném. Ha ezért kirúg, akkor az olyan munkahely is, ahhonét jobb is elkerülni.

Most ez olyan dolog, minthogy ha szobát bérelsz valahol, ott sem mehet be a főbérlő a távollétedben nézelődni meg kutakodni.

2019. máj. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
1: És ezt a távollétetekben csinálják? És elő van írva, hogy nyitva kell hagynotok? Mert akkor ez olyan szabálytalanság, mint a pinty! Az megint más, ha kinyittatják veletek, és meg kell mutatnotok, hogy nem rejtegettek semmi céges lopott terméket, amit el szándékoztok vinni. De csak úgy magánban belelesni törvénytelen.
2019. máj. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha a személyes holmidnak fenntartott helyről van szó, akkor nem. Öltözőben pl. a szekrényedbe csak úgy nem. Persze van az a kivételes eset mikor csecsemősírás hallatszik ki, vagy gyanús gázfelhő szivárog belőle, de csak kíváncsiságból, vagy meggyanúsítás miatt nem. Arra kérhet, hogy te nyisd ki és mutasd meg, de akkor is kell valami erős indok rá. Irodában más a helyzet ha az íróasztalod fiókjában tárolod a személyes cuccaidat, mert ha nincs erre engedélyed, nincs külön jelölve hogy személyes holmik, akkor elvileg belenézhet. Jogilag rendben van, persze ettől még lehet ezt nagyon illetlenül is tenni.
2019. máj. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kettős a válaszom: belenézhet, és nem nézhet bele.

Belenézhet akkor, ha tűzvédelmi, vagyonvédelmi, egyéb szabályzatban rögzítve van, hogy csak a munkavégzéshez szükséges felszerelést, és a munkaruhát tarthatod benne, személyes tárgyakat nem. Megjegyzem, ilyen esetben kötelező lenne biztosítani értékmegőrzőt.

Nem nézhet bele, ha a személyes tárgyaidat és értéktárgyaidat a kulcsra zárható szekrényben kell tartanod am unkaidő alatt. Ilyen esetben házkutatási parancs kell a szekrény kinyitásához, és átvizsgálásához.

2019. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1. Vagyok. Jelenlétembe néz bele, mivel be van zárva. De ha nincs, akkor oda bárki benézhet, nem is értem mi a probléma tárgya
2019. máj. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt nem írta a kérdező, hogy öltöző szekrényről van szó, ahogy sokan feltételezték, így az eddigi válaszok adott esetben lehet, hogy nem igazak.

Nem mindegy milyen szekrény! Nem ugyanaz vonatkozik egy zárható iratszekrényre, irodaszeres szekrényre stb mint egy öltözői vagy étkezői szekrényre.

2019. máj. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8: Az a tárgya, hogy az én privát areámban senki ne kutakodjon a távollétemben. Akkor evvel az erővel, ha a kabátod zsebeit nyitogatja ki, az sem probléma neked? Irigylem a laza hozzáállásodat.
2019. máj. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!