Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha utál egyik...

Mit tegyek ha utál egyik munkatársam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne kérdésem,szerintetek miért utálhat kollégám? Ő férfi én fiatalabb lány vagyok..mindenkivel jól kijön,csak velem nem..folyton beszólogat nekem van,hogy viccelődik de van,hogy totál érezteti ,hogy nem bír ..de egyedül velem..mindenkivel jó a viszonyom csak ő vele nem .. én nem szólok vissza neki,de nem érzem jól magam a jelenlétében..nem tudom,nem ugrik be mivel bánthattam meg vajon mit tehetnék? szólni nem tudok neki,mert nagyon lekiabálja az ember fejét...:( nagyon rosszul esik nekem :(


2019. máj. 12. 09:54
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
próbáltam például anno,megkínáltam csokival is kicsit oldjam dolgot de annyit mondott nem kell...azt sem,hogy köszönöm nem kérek semmi..pedig soha tényleg egy rossz szót nem szóltam neki...
2019. máj. 12. 09:56
 2/19 anonim ***** válasza:
Semmit. Nem fog mindig mindenki szeretni. Egyébként van ilyen hogy lenéznek a tapasztaltabb, idősebb kollégák ha fiatalabb vagy szerintem mindenki tapasztalt már ilyet.
2019. máj. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért félsz tőle? Állj ki magadért, légy határozott. Nem csokival kell kínálni, hanem elküldeni a francba, ha kóstolgat. Én is találkoztam ilyen emberekkel, csak abból értenek, ha felveszed a saját stílusukat velük szemben.
2019. máj. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
de ő nem éppen értelmes...vagyis elég nagyképű hangoskodó van egy stílusa ki ha én nem..én nem vagyok ilyen ...:/ csak rosszul esik nem tudok kedvében járni..
2019. máj. 12. 10:10
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

És miért akarsz a kedvében járni? Áldozati bárány vagy, vagy mi? De nem szeretem az ilyen mimózákat...

Nem kell mindenkivel jóban lenni, anélkül is lehet dolgozni. Törődj azokkal, akikkel jó a viszonyod, ezt a tagot meg viseld el, beszélj vele normális de semleges hangnemben és kizárólag munkáról, csak a szükséges mértékig. Az meg ne zavarjon, hogy ő hogyan viselkedik. Növessz egy egészséges méretű páncélt.

Nekem egy csomó kollégám van, akivel kifejezetten rossz a viszonyom, ugyanakkor pont nem befolyásolja a légkört, mert nem törődöm velük. Beszélgetek a haverokkal, vagy csendben végzem a saját dolgom és ennyi. Sőt, annak ellenére hogy folyamatos a csendes utálkozás, a hátunk mögötti egymásra morgás, nagyon jól érzem magam, mert akikkel meg jóban vagyok, bőven kompenzálják ezt az apró kis elhanyagolható kellemetlenséget.

2019. máj. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
igazad/ igazatok van igyekszem így tenni csak valóban nem értem miért van ez ...de azok a csajok pl,akiknek nagy a szája trágárul beszélnek a szexuális életükről azokat nagyon bírja mert jó fejek ő szerinte stb...én csendesebb vissza húzódóbb vagyok én ilyen vagyok.. de akkor sem változnék meg... lehet talán ez az oka...
2019. máj. 12. 10:44
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyre nem barátkozni járunk be, hanem dolgozni. Ne akarj mindenkivel jóba lenni, főleg, ha az adott személy nem üti meg a te értelmi szintedet. Nyilván nemrég kezdtél dolgozni, valószínűleg ez az első munkahelyed. Az ilyen nagyszájú embereket úgy tudod a legjobban felidegesíteni, hogy nem foglalkozol velük - hiszen nekik az az életük, hogy mindenki őket ugrálja körbe.


Szellemi csatát ne vívj fegyvertelenekkel, ez örök szabály.

2019. máj. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
Én ezt nem értem, hogy a magyar dolgozók jelentős részének miért elképzelhetetlen, hogy az új és/vagy jóval fiatalabb dolgozót egyenrangú kollégaként kezeljék. Több, mint 10 éve külföldön élve azt látom, hogy itt egyik hétről a másikra befogadják az újdonsült kollégát, még egy hónapja sem dolgozik ott, de már egyenrangúan lazulnak, trécselnek vele. Miért nem működhet ez otthon is?
2019. máj. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
ezt én sem értem...én semmi rosszat nem tettem...sőt tiszteletet is megadtam..nem értem mi a problémája velem..amúgy újnak nem vagyok új 9 hónapja ott dolgozom..csak már annyira rosszul esik ez nekem..:(
2019. máj. 12. 13:26
 10/19 anonim ***** válasza:

Szóval külföldön élsz tíz éve de beleugatsz azért. Aham. Logikus.


Amúgy meg kell cáfolnom. Engem eddig 2 helyen is elfogadtak újként elég hamar.

A mostani helyemen ugyan pont olyan ember mellé kerültem, aki látszólag mogorva és magának való, de mára már jóban vagyok vele is, és amint rájött, hogy van eszem és érdemes tanítani, rögtön másképp állt hozzám. Úgy vélem, egy új helyen az oda érkező idegennek illik letenni előbb valamit az asztalra, s csak utána nyithatja ki a csipogóját, meg lehetnek elvárásai. Mára már nagyon is megértem, miért állnak sokszor úgy az újakhoz, ahogy. A 35.ik eset után a régi dolgozónak egyszerűen elmegy a kedve. Megint itt egy új, egy totál zsákbamacska. Erőt és energiát kell a betanításába ölni, és lehet hogy pont ugyanolyan hálátlan, vagy egyszerűen csak tanulni képtelen lesz, mint az előző n+1. Persze lehet, hogy végre pont ő fog beválni, de egy idő után akkor is kelletlenebb lesz a régi dolgozó vele, mert belefásult a nagy jövésmenésbe és ezért elítélni nem hinném, hogy fair. Emberek vagyunk, érzésekkel. Persze szegény újonc nem tudhatja, miért olyanok vele, amilyenek. Ezért kellene neki is megértéssel és türelemmel lennie az ott dolgozók iránt és nem csak elvárni viszont. Én se vártam el. Türelmes voltam és nyitott, meg szorgalmas és tanulékony, emellett kedves még azzal is, aki morgott rám. Sejtettem, hogy van oka (és tényleg volt). Elég hamar (ahogy feléledt bennük a remény, hogy én talán mégse csak átutazóban vagyok) elkezdtek befogadni.

Szóval ez erősen két oldalú játék.

2019. máj. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!