Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki új dolgozó egy...

Ha valaki új dolgozó egy munkahelyen akkor az miért fura az ott dolgozóknak szàmàra hogy könnyen eltéved illetve nehezen tàjékozódik?

Figyelt kérdés
Szerencsére ma màr nem mentem mert még ezzel is nagyon felhùztak. Azon röhögnek hogy könnyen eltévedek. Mert ezek mindent tudtak amikor oda kerültek vagy mi?? De sok màs szempontból is szr munkahely. Olyan ideges vagyok mint egy àllat. És jó leirni. És nem tudom most mi lesz nincs kilàtàsban munka.

2019. máj. 14. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezen csak primitív emberek röhögnek.

Pár hónapja kezdtem egy gyárban. Óriási terület, még az öltözőt is percekig kerestem az első héten.

Magán a munkaterületen belül is nehéz volt az elején.

Szerintem ez természetes, az lenne a fura ha rögtön tudnád mi hol van.

2019. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Majd megtanulod te is, hogy mi merre van.

Ne vedd ennyire komolyan.

Valószínűleg minden új emberrel viccelődnek emiatt.

2019. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Ah, én is csak egyszer próbálkoztam egy ilyen óriási területen fekvő gyárkomplexumban, mire végeztem a beléptetéssel, vissza is léptem a szerződéstől. Istentelen volt. Először a HR-es még felkísért a húszmillió kis épület közül abba a jelöletlenbe, amiben az irodája volt, de onnan levitt a több utcányira fekvő üzemorvosi rendelőbe és otthagyott. Úgy volt értem jön, hát nem jött. Nem vette fel a telefont sem. Kénytelen voltam egyedül visszaindulni, azt sem tudtam, merre. Többször hülyének néztek útközben, folyton kérdezősködnöm kellett, szerencsém volt, hogy végül kilyukadtam az irodánál. Kedves hölgy elmondta, hogy kit keressek majd hétfő reggel a recepción, aki elkísér majd a munkaállomásomra, ne aggódjak, nem lesz bonyolult odatalálni... Kifelé menet szóba elegyedtem a recepcióssal, mondtam neki, ki alá osztottak be, erre közölte, hogy ilyen nevű ember nem is dolgozik náluk. Próbáltam egyeztetni, de megint nem tudtam elérni a HR-est. Végül sms-ben beadtam a felmondásom :)


Kérdező, ne feszülj, valószínű pont azért röhögtek ki, mert mindenki így szerencsétlenkedik az elején, baromi sok ember eltéved ilyen helyeken. Fluktuációtól függően lehet naponta több ember is nekiáll kérdezősködni, akkor már persze, hogy vicces nekik. Biztosan ők is így kezdték.

2019. máj. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért fura, mert ők már megszokták. Emlékszem, mikor először voltam a berlini főpályaudvaron, csak egy gigantikus, kiismerhetetlen káosznak láttam, ahol képtelenség tájékozódni. Most, 4 évvel később minden kis apróságot, az utolsó pici ajándékboltot is tudom, hogy hol találom rajta. És őszintén meglep, hogy naponta hányan kérdezgetnek, mit hol találnak (közelben lakunk, naponta átsétálok rajta).


Tényleg bunkóság emiatt kinevetni az újat, de te meg ne legyél már ennyire túlérzékeny nyuszi, hogy emiatt elmenekülsz. Egy hét múlva magabiztosan közlekedtél volna te is, így meg kezdheted elölről a munkakeresést, telefonálgatást, interjúzást... megéri? Nehézség mindenhol lesz, sehol sem kapsz csupa kedves és jószívű kollégákat.

2019. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha valamit megszoksz, kicsit furcsa lesz, hogy valaki "szerencsétlenkedik". Hidd el, ha majd Te is megszokod, Neked is kissé különleges lesz, amikor valaki eltéved meg mindennél ott van az újdonság varázsa.


Engedd el, ha gúnyolnak érte, majd Te megszokod a dolgokat és ők nem fognak Rajtad mulatni.

2019. máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!