Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Betegszabi kéne, más okok...

Betegszabi kéne, más okok miatt. Ilyenkor hogyan kell előadni a főnöknek?

Figyelt kérdés

Nagyon ramaty a munkaprogramom és egyszerűen másképp nem tudom megoldani a gondomat.

Batátnőm olyan helyen dolgozik,hogy kérésre kaphatnék betegszabit. Az a kérdésem,hogy ilyen esetben mikor és hogy kell szólni a főnöknek? Első munkahely,még nem voltam ilyen helyzetben.

Hogy működik ez?23n


2019. máj. 14. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lemész a háziorvoshoz. Ha jófej, akkor csak megmondod, hogy írjon ki erre és erre a napra betegszabira. Ha nagyon becsületes, akkor adj elő egy műsorszámot, hogy megy a hasad, fáj a gyomrod, rosszul vagy. A doki szépen kiír táppénzre.


Amikor ez megvolt, írsz a főnöknek vagy felhívod, hogy beteg vagy és a héten nem mész (vagy x napig nem mész).


A betegszabid utolsó napján visszamész a háziorvoshoz és szépen odaadja a táppénzes papírt. Ezt adod oda a főnöknek, amikor mész legközelebb dolgozni, aki továbbítja a HR-re.

2019. máj. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Betegszabit nem szoktak előre kérni. Nem tudod előre, hogy olyan beteg leszel, hogy nem tudsz bemenni dolgozni :)

"Beteg leszel", szólsz, hogy nem tudsz dolgozni menni. Ha "meggyógyultál", mész és viszed a táppénzes papírt.

2019. máj. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elmész az orvoshoz, elmondod mi a "panaszod", kiír, betelefonàlsz a munkahelyre, hogy belàzasodtàl/gyomorrontàsod stb van.

Én hàziorvosom nagyon rugalmas ebben, plàne hogy van egy 9 éves lànyom is, bizony kap el néha ezt-azt a suliban.

2019. máj. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

"Betegszabit nem szoktak előre kérni. Nem tudod előre, hogy olyan beteg leszel"


Nálunk volt két ember a régi helyen, aki előre kérte, mert műtétje volt és már tudta előre, hogy mikor műtik és kb mennyi lenne a lábadozási idő (és így előre oda volt nekik írva a beosztásban azokra a hetekre, hogy BETEGSZABI), szóval ennyiben korrigálnék, hogy előre így lehet jelezni a főnöknek. De az tény és való, hogy én nem tudom előre, hogy június 5-én bronchitis-em lesz. :)

2019. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, az a része megvan, hogy jófej a háziorvos és barátnőm is ott dolgozik, tehát kiírást kapok amikorra szeretném.

Az nem volt tiszta, hogy a kiírás első napján már nem megyek be alapból,hanem reggel szólok,hogy bocsi de nem tudok menni? Illetve az ürügyön is gondolkozok,mert tuti megkérdezi konkrétan mi a gond.

2019. máj. 14. 12:52
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
4: gondolom, nem műtétet fog bekamuzni :D Az bonyolultabb, mint egy előre nem látható, egyszerű megfázás, vagy gyomorrontás :D
2019. máj. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a hányás, hasmenés jó ötlet, mert azzal nem lehet dolgozni.
2019. máj. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mondj hasmenést, gyomorpanaszokat, szerintem ennyi elég.

De mondom, az én dokim rugalmas, pàromé meg plàne, annyit szokott mondani, doktornő fàj a derekem.Dr.nő válasza: "Rendben X, hàny napra van szüksége?" Ő àltalàban akkor szokott itthon maradni mikor bejön maszekmeló, tehàt hiàba itthon van, kint dolgozik a műhelyben.

Borítékot mi szoktunk adni tàppénz végén, sőt ő minden Karàcsonyra visz ajàndékkosarat, de a két asszisztensnőnek is.

Te dokidat te ismered.

2019. máj. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Az nem volt tiszta, hogy a kiírás első napján már nem megyek be alapból"


pontosan; csinálhatod úgy is, hogy mikor odaérsz a dokihoz, írsz egy sms-t vagy telefonálsz, hogy nem vagy jól és elmentél a dokihoz, aztán, amikor kijöttél, megint felveszed a főnivel a kapcsolatot, hogy hány napig nem látjátok egymást.

2019. máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Mondd azt, hogy a hasaddal vannak problémák, akkor nem valószínű, hogy tovább kérdezősködne, mégis ki akarná részletesen hallani, hogy a másik hogy cifrázott. :D
2019. máj. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!